Apokalipszis most film

Stephen King: Danse Macabre
Arundhati Roy: A Felhőtlen Boldogság Minisztériuma

Idézetek

sophie P>!

[…], meg is haltak sokan. Meghaltak. Talán nem ez a megfelelő szó. Mi volt az a remek kifejezés az Apokalipszis mostban? „A legszigorúbb elfogultsággal likvidálni.” Katonáink nagyjából ugyanezt az utasítást kapták az ellenőrzési vonalaknál.

225. oldal

Kapcsolódó szócikkek: Apokalipszis most
Milli>!

Boston, 1977. Egy fiatalember számos különféle konyhai eszköz segítségével meggyilkol egy nőt. A rendőrség úgy gondolja, hogy a férfi egy filmből meríthette az ötletet – mégpedig Brian De Palma Carrie című filmjéből, amely Stephen King regényéből készült. A filmváltozatban Carrie különféle konyhai eszközöket – például dugóhúzót és burgonyahámozót – repít át a szobán, és szó szerint a falhoz szögezi az anyját.

Los Angeles, 1969. Janis Joplin, aki később kábítószer-túladagolásban meghalt, a Ball and Chain (Golyó és lánc) című dalát harsogja. Jim Morrison, aki később szívroham áldozata lesz egy fürdőkádban, azt énekli a The End (Vége) című dal végén, hogy „Kill, kill, kill, kill” (Ölj, ölj, ölj, ölj) – Francis Ford Coppola tíz évvel később Apokalipszis most című filmje elején használja fel a dalt, fokozatosan hangosítva. A Newsweek-ben megjelenik egy félénken mosolygó amerikai katona képe, a kezében egy emberi fül. Los Angeles egyik kertvárosában pedig egy kisfiú kinyomja fivére szemét. Tettét azzal indokolja, hogy csak a Three Stoogest próbálta utánozni. Sírva ismételgeti, hogy a tévében soha senkinek nem esik baja.

578-579. oldal [Európa Kiadó]