Alfred Brehm személy

Winkler Róbert: Nagyvárosi természetbúvár
Békés Pál: Bélyeggyűjtemény
!

Alfred Edmund Brehm (Unterrentendorf, 1829. február 2. – Unterrentendorf, 1884. november 11.) német természettudós és író. Zoológiai szakmunkákban nevének rövidítése: „A. E. Brehm”.

https://hu.wikipedia.org/wiki/Alfred_Brehm


Idézetek

dora_horvath_cat IP>!

Brehm szerint idővel a sirálycsapat több tagját is rábeszéli [a nevelt sirályunk], tartsanak vele, így egyre nagyobb sirályfalka állít be vacsorára. Nem lehet kellemes az az iszonyú visítozás, de végül is több százezer honfitársunk vásárolt Zámbó Jimmy- meg Balázs Pali-lemezeket, pénzért, úgyhogy biztos meg lehet szokni.

43. oldal

Kapcsolódó szócikkek: Alfred Brehm · Balázs Pali · sirály · Zámbó Jimmy
Amrita I>!

Alfred Brehm, a zoológia professzora, akit Rudolf trónörökös hívott meg Budapestre, előadást tartott az Akadémián. Szót sem ejtett a magyar állatvilágról. A chilei óriásteknőcökről beszélt.
Az elszánt jószág ezrével rakja tojásait a parti homokba. Amikor kikelnek, a félarasznyi, még puha páncélú teknőcök a tenger felé zúdulnak.
Rákok állják útjukat, ollóikkal megfojtják, felfalják őket.
Lesben várakozó, ragadozó gyíkok rohannak rájuk.
Az égből tengeri sirályok csapnak le, fölkapkodják, csőrükbe tömik őket, majd fordulnak, jönnek újra.
A teknőcök menekülnek a fövenyen, és fogynak. Százból hét-nyolc éri el a vizet.
És csak akkor következnek a tengeri ragadozók.
– Figyelem! – mondta Alfred Brehm az akadémikusoknak. – Mégis vannak chilei óriásteknőcök.

chilei óriásteknőcök

Kapcsolódó szócikkek: Alfred Brehm
2 hozzászólás
lauranne>!

Brehm felhívja a figyelmet a cinke egy kevésbé negédes tulajdonságára is: „A gyengébb madarat gonoszul megtámadja és megöli, nem kímélve gyönge vagy beteg fajtársait sem. Néha a nagyobb madarat is megtámadja, a közelébe lopózik, hirtelen lendülettel a hátára ugrik, azután erős karmaival belékapaszkodik és erős csőrével addig veri a koponyáját, amíg léket vág bele és hozzáfér kedvenc csemegéjéhez, a madárvelőhöz”. Na ja, senki sem hibátlan. Ráadásul ezt a hátborzongató velősztorit más szakíró nem említi, szeretném tehát azt hinni, hogy Brehm valamit elnézett.

Kapcsolódó szócikkek: Alfred Brehm · cinke