Aleister Crowley személy

Umberto Eco: A Foucault-inga
Fritz Leiber: Éjasszonyok
Dominic Streatfeild: Kokain
Richard Smoley: Tiltott hit
Yliaster Daleth: Rejtett erők – Mágia
Carol Natsis – Meryl Potter (szerk.): Misztikus történetek gyűjteménye
Keith Shadwick: Led Zeppelin 1968–1980
Daniel Pennac: Foglalkozása: bűnbak
Saddie LaMort – Osara LaMort: A Fenevad mágiája
Victor LaValle: Bölcsőrablók
Benebell Wen: Holistic Tarot
Richard Zenith: Pessoa
!

Aleister Crowley, született: Edward Alexander Crowley, 1875. október 12. – 1947. december 1.), Master Therion. Angol okkultista, mágus, író, költő és hegymászó. Fontos tagja volt több okkult szervezetnek, többek között az Arany Hajnal (Golden Dawn), az Argenteum Astrum (A∴A∴) és az Ordo Templi Orientis (O.T.O.) társaságoknak. Leginkább mágikus írásai révén vált ismertté, főként a Liber AL vel Legis – A Törvény Könyve cíművel, mely a Thelema szent írása. Már életében hírhedtté vált, a világ leggonoszabb embere ("The Wickedest Man In the World") címmel illették s gyakran vált a média támadásainak célpontjává. Az említettek mellett ismeretes még sakkjátékosként, festőként, asztrológusként, hedonistaként és a társadalom kritikusaként.

https://hu.wikipedia.org/wiki/Aleister_Crowley


Idézetek

LazaTom>!

A keresztény vallás a kezdetektől fogva rögeszmésen ragaszkodott a jó és rossz lelkek megkülönböztetéséhez: »Szeretteim, ne higgyetek minden léleknek, hanem vizsgáljátok meg a lelkeket, hogy Istentől származnak-e.« (ljn 4:1) A keresztény misztikusok évszázadokon át követték ezt a tanácsot. A Filokdlidtól Avilai Terézig – és később is – töméntelen mennyiségű szövevényes mű született annak jegyében, hogy miként lehet meg­ különböztetni a hamis belső hangot az igaztól, hogy ezáltal az ember ne váljék a démonok áldozatává.

[Giordano] Bruno szerint ez az egész gondolatkör felesleges és elhibázott volt. Tudatosan építette be mágikus rendszerébe a démonokat, mert azon a véleményen volt, hogy a démonok szerves részét képezik a kozmikus ökoszisztémának; lásd csillagok, bolygók és elemek. Yates állítja, hogy »Bruno érintkezésbe akart lépni a démonokkal«; »ez a törekvés Bruno mágiájának központi eleme volt. Ellenben a keresztény teológia angyalainak semmi szerep nem jutott ebben a sémában; Bruno szükségtelennek tartotta a démonok féken tartásához az angyalok segítségét kérni. Jó mágushoz híven természetesen Bruno is jónak tartotta a mágiáját. Mert persze egy mágus szemében ami rossz, gonosz mágia, az csak egy másik mágus mesterkedése lehet.«

A fentiek alapján kijelenthetjük, hogy Giordano Bruno nem egy keményfejű pozitivista tudós, hanem egy eljövendő korszak előfutára volt. Olyan kiválóságok elődje, mint C. G. Jung, vagy a brit okkultista Aleister Crowley, illetőleg ha modern példa után akarunk nézni, akkor ide sorolhatjuk az archetipikus pszichológia egyik kimagasló alakját, James Hillmant is. A XX. század ezen nagy, látnoki képességű alakjai a maguk eredeti módján egyöntetűen hangoztatják, hogy a lélek belső hangjai, a mágia vagy a képzelet útján megidézett démonok és angyalok mindannyiunk személyiségének elválaszthatatlan összetevőjét alkotják. […] Lelkivilágunk belső hangjai vezethetnek el ahhoz az alapvető önismerethez – kerüljenek bár napvilágra jellemünk legvisszataszítóbb és legbomlottabb vonásai –, amely a konvencionális erkölcsi parancsok mögé képes hatolni. Jung egyszer azt mondta, hogy »legyek inkább önmagam, mint jó«.

185-186. oldal, 6. fejezet - A reneszánsz bölcsei

Richard Smoley: Tiltott hit A gnoszticizmus öröksége – Az evangéliumoktól a Da Vinci-kódig

Zakkant_Tudós>!

A szabad felületekre felfestett jelek már nem számítanak ritkaságnak – graffiti a magaslaton. Bár […] a huszadik század elején Aleister Crowley, fekete mágus egy egész nyarat töltött vele, hogy nagy vörös betűkkel felfesse a Hudson mellé: Tedd azt, amit akarsz, ez az egyetlen parancsolat.

268-269. oldal, Sötétség Anyja

Kapcsolódó szócikkek: Aleister Crowley
Aurore>!

Vigyázat! Felnőtt tartalom.

… a belső hang álmaim nagypapáját idézte, amint a régi szép időket siratja. A kurva istenit, hogyan lehetséges, hogy ez az emberarcú patkány, akinek egy marék szar van az agya helyén, szereti Gaddát, Broch-ot, Potockit, és pont ugyanaz a véleménye Aleister Crowleyról, mint nekem? Mikor fogok végre megérteni valamit az érthetetlenből?

192-3. oldal - 29. fejezet (Ciceró, 1999)

Kapcsolódó szócikkek: Aleister Crowley
5 hozzászólás
NB14>!

A Harmadik Birodalmon kívül volt még egy hely, ahol a kokain – legalábbis egy ideig – népszerű maradt, nevezetesen Hollywood, ahol jó ideig igen sok fogyott a szerből. Amikor Aleister Crowley 1916-ban ott járt, döbbenten tapasztalta, hogy a hollywoodi filmesek „kokainőrült, szexmániás elmebetegek”. (Pedig Crowleyt, aki sok kortársa szerint maga volt az Antikrisztus, nem volt könnyű megdöbbenteni.) Valójában Hollywoodban annyi pénz forgott, és annyi ember, aki bármit hajlandó volt megtenni egy kis szórakozásért, hogy az lett volna a meglepő, ha nem terjed el a kokainhasználat.

Dominic Streatfeild: Kokain Egy kábítószer hiteles története

Kapcsolódó szócikkek: 1916 · Aleister Crowley · Hollywood · kokain
Dávidmoly>!

Ahogy megvizsgálta a vértanács szívderítő olvasmánynak ígérkező művét, a Boszorkányüldözés kézikönyvét, a harmadik kiadású fólióból kihullott egy D’Agostinóéknak címzett levelezőlap. Ahhoz képest, hogy a postai pecséten 1945 állt, a lap alig sárgult meg. A feladó neve és a tisztán látható aláírás alapján Aleister Crowley küldte. Apollo rákeresett a neten, és megtudta, hogy Crowley olyan hírhedt okkultistának számított a kilencszázas évek elején, akit a „történelem leggonoszabb emberének” tituláltak. Sátánizmussal vádolták. Rendszeres droghasználó és szexkalandor volt abban az időben, amikor mindez még botrányosnak számított, nem csupán egy átlagos tételnek az ember társkereső profiljában. 1981-ben Ozzy Osbourne írt róla egy dalt.

29. oldal, 1. fejezet: először jön a szerelem

Kapcsolódó szócikkek: 1945 · 1981 · Aleister Crowley · Ozzy Osbourne
Carmilla >!

[…] Amikor pénze vészesen fogyni kezdett, The Diary of a Drug Fiend (Egy narkós naplója) címmel könyvet írt, amelyre a feldühödött sajtó össztüzet zúdított. Miután a varázsló züllöttségének és perverzitásának további bizonyítékai kerültek nyilvánosságra, Mussolini 1923 májusában kiutasította az országból.*
    Amikor Aleister Crowley 1947. december 1-jén Angliában meghalt, a lapok azt írták, hogy „a világ legromlottabb figurája” távozott az élők sorából. Ezt a meghatározást Crowley alighanem hízelgőnek találta volna.

325. oldal, Látomások, szellemek és a felvilágosodás (Reader's Digest, 1998)

Kapcsolódó szócikkek: 1923 · 1947 · Aleister Crowley
1 hozzászólás
NB14>!

Anger később többek között elmondta, hogy Page okkultizmus iránti érdeklődése „nem valami komoly. A gyűjtögetés érdekli, bármi is legyen az, de azzal, ahogy az egészet kezeli, előttem bebizonyította, hogy a Crowley iránti érdeklődése nem valami komoly. Ráadásul mindenét egy hatalmas széfben tartja”.

Kapcsolódó szócikkek: Aleister Crowley · Jimmy Page
Ódor_Endre>!

Were he an assertive, aggressive personality, and not so committed to being a poet, we could almost imagine Pessoa as a Portuguese rival to Aleister Crowley. Inspired by the English magus, Pessoa not only invented his own spiritual orders, he also laid plans for their propagation around the globe—even though he never actually initiated anyone except, perhaps, himself.

Kapcsolódó szócikkek: Aleister Crowley · Fernando Pessoa
Ódor_Endre>!

Imposture and magic make good partners, and they were perfectly married in Aleister Crowley, who would perpetrate one of his greatest hoaxes with the close collaboration of Pessoa.

Kapcsolódó szócikkek: Aleister Crowley
bagolyfiók>!

Napközben menj oda újra meg újra a békához, és imádjad őt fennhangon. És kérd, hogy vigye végbe a csodákat, melyekre áhítozol… Közben pedig faragj keresztet, hogy felfeszítsd majd rá.
[Aleister Crowley egyik Rituáléjából]

337. oldal, 46

Kapcsolódó szócikkek: Aleister Crowley