Albert Einstein személy

Albert Einstein (Ulm, 1879. március 14. – Princeton, 1955. április 18.) zsidó származású német elméleti fizikus; tudományos és laikus körökben a legnagyobb 20. századi tudósnak tartják. Ő dolgozta ki a relativitáselméletet és nagymértékben hozzájárult a kvantummechanika, a statisztikus mechanika és a kozmológia fejlődéséhez. 1921-ben fizikai Nobel-díjjal jutalmazták „az elméleti fizika területén szerzett eredményeiért, különös tekintettel a fényelektromos jelenség törvényszerűségeinek felismeréséért”. Zsenialitására jellemző, hogy előre tudott jelezni olyan dolgokat, amelyeket 100 évvel később a gyakorlatban is bizonyítottak. 2016. február 11-én amerikai kutatók bejelentették, hogy Einstein gravitációs hullámokkal kapcsolatos elmélete igazolódott, ezzel a felfedezéssel egy új tudományág született, a gravitációshullám-csillagászat.
Idézetek




– A következő szám Pósa Richárdnak, becenevén kis Einsteinnek szól, ezzel kívánunk sok sikert a kémiaversenyhez!
A rádió hangszóróiból felcsendült egy Green Day-szám, miközben az árkádok alatt álló Ricsi Dáviddal és Zsoltival kezdett kiabálni.
– Ez nem vicces, hanem rém ciki! – magyarázta, miközben az udvaron mindenki őket figyelte.
– Felmayer! – kiáltotta Arnold a fejét rázva. Dávid kérdőn felénk fordult. – Einstein fizikus volt, te szerencsétlen!
Az udvaron kitört a röhögés, még Ricsi is önelégülten vigyorgott, Dave pedig eszméletlenül beégett.
195. oldal, Október 14., kedd (Ciceró, 2010)




Még a legnagyobb zseniknek sem sikerül mindig minden… Einstein például egész életében nem talált egy jó fodrászt.
211-212. oldal - 15. fejezet (Manó Könyvek, 2013)
Joss Stirling: Lélektársak – Phoenix 89% Yves és Phoenix története





Nem tudom, hallottad-e, hogy Einstein azt mondta, hogy az őrültség nem más, mint ugyanazt tenni újra meg újra, és várni, hogy az eredmény más legyen?
86. oldal




Einstein mondta egyszer: „Ha azt akarjuk, hogy a gyerekünk intelligens legyen, olvassunk neki sok tündérmesét. Ha azt akarjuk, hogy még intelligensebb legyen, olvassunk neki még több tündérmesét.”
195. oldal
Kim John Payne: Egyszerűbb gyermekkor 91% Hogyan neveljünk nyugodtabb, boldogabb, magabiztosabb gyerekeket?




Thomas Mann kölcsönadta Kafka egyik regényét Einsteinnek, aki azzal adta vissza: „Nem tudtam elolvasni; az emberi gondolkodás nem ennyire bonyolult".
10. oldal




Ha egy ötlet első látásra nem tűnik képtelenségnek, akkor nem is érdemes foglalkozni vele.
Albert Einstein
9. oldal




Thomas Edison feltaláló és vállalkozó mindenkit, aki a cégénél megpályázott egy állást, egy összesen 150 kérdésből álló kérdőívvel tesztelt. A kérdőíven olyan kérdések szerepeltek, mint: „Ki találta fel a logaritmust?” vagy „Mekkora a Föld és a Nap távolsága?”. A Bostonba érkező Einstein, amikor elé tettek egy ilyen kérdőívet, ezt mondta: „Ezt nem tudom fejből. Nem tartok fejben olyan információkat, amelyek a könyvekben készen megtalálhatók.”
490. oldal




A kreativitás azt jelenti, hogy látod, amit mindenki más, és azt gondolod, mint senki más.
Albert Einstein
40. oldal




Név: Neményi Arnold
Kor: 15
Beszélt nyelv: magyar, francia, angol
Magamról: „A zsenialitás és a hülyeség között az a különbség, hogy az előbbinek határai vannak.” Albert Einstein
Érdeklődési kör: könyvek, olvasás, elmélkedés
Klubtagság: Mindhalálig Beatles!; In memoriam John Lennon; Moly.hu; Oasis
6. oldal (Ciceró, 2010)




Vigyázat! Felnőtt tartalom.
AA 241:87 – Meggyőződésem szerint a maszturbálás az emberállat legfontosabb adaptációs mechanizmusa. Technológia-központú civilizációnk sarokköve. A kezünk a szerszámhasználat céljából fejlődött, és ide értendőek a saját szerszámaink is. A gondolkodók, feltalálók és tudósok általában kockák, és a kockáknak mindenki másnál nehezebb nőt szereznie. Az önkielégítés által biztosított szexuálisfeszültség-levezetés nélkül fajunk korai képviselői aligha sajátították volna el a tűzcsiholás vagy a kerékkészítés összes csínját-bínját. És bármiben lefogadhatjátok, hogy Galilei, Newton és Einstein soha az életben nem hajtották volna végre korszakalkotó felfedezéseiket, ha a fejük kitisztítása érdekében először nem nyomorgatták volna az egyszeműt (vagy "nem csaptak volna ki pár protont a jó öreg hidrogénbombából"). Ugyanez áll Marie Curie-re is. Holtbiztos, hogy a rádium felfedezése előtt a muffja titkait fedezte fel.
266-267. oldal, 19. fejezet