1979 időpont

Stephen King: Christine
Betty Mahmudi – William Hoffer: Végzetes szülők
Nick Hornby: Fociláz
Arthur C. Clarke: 2061 – Harmadik űrodisszeia
Martin Lunn: A Da Vinci-kód megfejtése
Noam Chomsky: Hatalom és terror
Derek Parker – Julia Parker: Természetfölötti jelenségek atlasza
Sombor Judit – Tuscher Tünde: Melegház
Bálint Sándor: Autók 2.
Michael Cox: Épületes építészet
Carol Natsis – Meryl Potter (szerk.): Misztikus történetek gyűjteménye
Bata Imre (szerk.): Szép versek 1981
Peták István: Szent István-vándorlás az Országos Kék-túra mentén
Manfred Görtemaker: A Német Szövetségi Köztársaság története
Peter Przybylsky: Akasztófa és amnesztia
John Sutherland: Sikerkönyvek
Martin Oliver: Mozimánia
Dalos László: Simándy József – Bánk bán elmondja
Kolta János: Baranya megyei útikönyv
Kapocsy György – Mödlinger Pál: Gólya, gólya hazaszállj!
Tüskés Tibor: Nagy László
Sebők János (szerk.): Rock évkönyv 1981
Vojnits András: Zeusz trónja
Hisham Matar: Férfiak földjén
Tóth Eszter Zsófia – Murai András: Szex és szocializmus
Sz. M. Ilona – Balogh Imréné (szerk.): Endi
Stephen King: Aki kapja, marja
Bill Bryson: Hátizsákkal a vadonban
Lugosi Lugo László: Klösz György monográfia
Matt Haig: Ha megáll az idő
Ransom Riggs: Napok térképe
Markus Zusak: Clay hídja
Budai Lotti: Rizsporos hétköznapok 2.
Rick Riordan: A sötét prófécia
Orvos-Tóth Noémi: Szabad akarat
B. Tóth László – Herskovits Iván: Ki van a Poptarisznyában

Idézetek

Bla IP>!

1956-ban a Manchesteri Egyetemen megfejtették a kumráni Réztekercs szövegét. Ebből kiderült, hogy Salamon temploma alatt hatalmas aranyrúd készletet ástak el., a frigyládával együtt. 1979-ben Pierre Plantard de Saint-Clair, a Sion-rend legutolsó ismert nagymestere elmondta a Baigent.Leigh-Lincoln szerzőhármasnak, hogy a jeruzsálemi templom kincse, amit a rómaiak az i.e.66-os zsidó lázadás során raboltak el, a Sion -rend birtokában van. A templom kifosztását Titus császár diadalíve is megörökíti. Amikor később a vizigótok feldúlták Rómát, elvitték a kincset is, talán Dél-Franciaországba, Rennes le Chateau közelébe. Plantard úr ezek után azt is elárulta, hogy „a kincset” a „megfelelő időben” vissza fogják juttatni Izraelbe.

40. oldal

Martin Lunn: A Da Vinci-kód megfejtése A világsiker mögött rejlő igazság

Kapcsolódó szócikkek: 1956 · 1979 · arany · frigyláda
1 hozzászólás
Kincs_>!

Igen, léteznek helyek, ahol a Köd különösen sűrű. […] 1979-ben Three Mire Islandnél a halandók nem is sejtették, hogy egy gigantikus láncfűrészharc okozta a legasúlyosabb amerikai atomreaktor-balesetet, amit Árész és Héphaisztosz vívott egymással. (Ha jól emlékszem, Héphaisztosz leszólta Árész trapézfarmerét.)

12. oldal, 1. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: 1979 · Three Mire Island · trapéznadrág
SDániel P>!

Vigyázat! Felnőtt tartalom.

– Tószt! – jelentette ki. – Pusztuljon 1979-ben a világ valamennyi szarrágója!

520. oldal

Kapcsolódó szócikkek: 1979 · Arnie Cunningham
KingucK P>!

Vigyázat! Felnőtt tartalom.

Cselekményleírást tartalmazó szöveg

Morris Randolph Bellamyt 1979. január 11-én ítélték életfogytiglani szabadságvesztésre, aztán a dolgok rövid időre felgyorsultak, mielőtt lelassultak volna. Majd még tovább lassultak. És lassultak. Az ítélethirdetés napján este hatkor leszállították a Waynesville állami börtönbe. A cellatársa, egy Roy Allgood nevű elítélt gyilkos negyvenöt perccel villanyoltás után erőszakolta meg először.

1. rész, Rejtett kincs - 1979-2014

Kapcsolódó szócikkek: 1979 · börtön · Morris Bellamy · Waynesville állami börtön
petamas>!

Ahogy a 2010. Második űrodisszeia nem volt egyenes folytatása a 2001. Űrodisszeiának, úgy ez a könyv sem kapcsolódik közvetlenül a 2010-hez. Mindegyiket egyazon témára komponált variációnak kell tekinteni, amelyekben felbukkannak ugyan azonos szereplők és helyzetek, ám a történet nem feltétlenül ugyanabban a világegyetemben játszódik.

Azóta, hogy Stanley Kubrick 1964-ben (öt évvel az ember Holdra szállása előtt!) azt javasolta, hogy vágjunk bele, és csináljunk egy olyan igazi science-fiction mozifilmet, „amilyen csak a mesében van”, nos, azóta az események a lehető legképtelenebbül követték egymást, s ez látszik a legújabb történeteken is, mivel olyan felfedezéseket és eseményeket foglalnak magukba, amelyek meg sem történtek a korábbi könyvek írása idején. A 2010. azért születhetett meg, mert a Voyager 1979-ben oly fényes sikerrel cserkészte be a Jupitert, s addig vissza sem akartam térni erre a témára, amíg a még nagyra törőbb Galilei-küldetés eredményei nincsenek a kezünkben.

Úgy tervezték, hogy a Galilei ledob egy szondát a Jupiter légkörébe, maga pedig majd két éven keresztül sorra látogatja a nagyobb holdakat. 1986 májusában akarták útnak indítani az űrrepülőgépről, és 1988 decemberére ért volna célba. Én tehát nagyjából 1990-re tettem azt az időpontot, amikor már hasznát vehetem a Jupiterről és holdjairól szerzett információknak…

Sajnos, a Challenger tragédiája meghiúsította ezt a forgatókönyvet; a Galilei azóta is ott csücsül a Sugárhajtás Laboratóriumban, s várja az új kilövőjárművet. És szerencsésnek mondhatja magát, ha az eredeti tervhez képest alig hét év késéssel mégiscsak eljut a Jupiterhez.

Úgy döntöttem, nem várok addig.

A szerző megjegyzése

Carmilla >!

[…] Generációs kifejezéssé vált például a „Kelenföldnél kiszállok”, amelynek eredeti változata 1979 júliusában jelent meg az Ifjúsági Magazinban.

66. oldal, Megszólalási módok (Libri, 2014)

Kapcsolódó szócikkek: 1979 · Ifjúsági Magazin
Carmilla >!

1979-ben egy 27 éves nő, Elvita Adams felmászott az Empire State Building tetejére, és a mélybe vetette magát. Néhány másodperccel később egy szeszélyes „szellő” felkapta, és visszalökte oda, ahonnan leugrott. Mindössze a csípőcsontja tört el a mutatványban.

146. oldal (Egmont, 2001)

Kapcsolódó szócikkek: 1979 · Empire State Building
dokijano>!

1979-ben mutatta be a Magyar Televízió a Másfélmillió lépés Magyarországon című nagysikerű filmsorozatát, amely az addig elsősorban csak a szervezett természetjárók körében ismert Országos Kék-túra útvonalat általánosan ismertté tette, bejárásához pedig kedvet ébresztett.

(első mondat)

Kapcsolódó szócikkek: 1979 · kéktúra
ppeva P>!

Mindig olyan emberekkel éltem együtt – apám, anyám, a húgom, a barátnőim, a lakótársaim –, akik megtanulták elviselni a futball okozta hangulatváltozásaimat, és ezt mindannyian többé-kevésbé derűsen és tapintatosan tették. Erre hirtelen olyan nővel kellett együtt élnem, aki megkövetelte, hogy neki is lehessenek ilyen hangulatai, és ez már nem nagyon tetszett nekem. Amilyen mámoros volt az örömtől, amikor megnyertük a Littlewoods Kupát 1987-ben! De hiszen neki ez az első szezonja volt! Ugyan milyen jogon riszálta magát Arsenal-kalappal a fején a kocsmában aznap este? Neki ehhez a világon semmi joga nem volt! Pete-nek és nekem ez volt az első trófeánk 1979 óta, és ugyan honnan tudhatta volna ő, aki csak néhány hónapja járt meccsre, hogy ez milyen érzés!? „Tudod, nem nyernek valamit minden szezonban” – mondogattam neki, annak a szülőnek a haszontalan és ingerült irigységével, akinek a Marsot majszoló gyereke soha nem élte át a háborús idők ínségét.

210-211. oldal

Kapcsolódó szócikkek: 1979 · 1987
Ninácska P>!

Baranya megye természet-földrajzi viszonyai:
Baranya Magyarország legdélibb megyéje. Területe 4487 km2, lakosainak száma 1979. január 1-jén 435 000 volt, ebből 242 000 a megye 5 városában, 193 000 pedig 291 faluban él. Településhálózata sűrű, sok, alacsony lélekszámú kis falu jellemzi.
Keleten a Duna és Bács-Kiskun megye, délen a Dráva és a Jugoszlávhoz tartozó „Baranyai-háromszög”, nyugaton Somogy megye, északon Tolna megye határolja.

Kapcsolódó szócikkek: 1979 · Bács-Kiskun megye · Baranya megye · Somogy megye · Tolna megye