!

Sam Harris amerikai

1967. április 9. (Los Angeles, Kalifornia, USA) –

Tudástár · 27 kapcsolódó alkotó · 8 film

Teljes névSamuel Benjamin Harris
KatalógusnévHarris, Sam
Nemférfi
Honlapsamharris.org
Facebook@Samharrisorg
Twitter@SamHarrisOrg
Életrajz

Képek 3

Könyvei 9

Sam Harris: Tények és keresztények
Sam Harris: Waking Up
Sam Harris: Free Will
Sam Harris: Lying
Sam Harris: The End of Faith
Christopher Hitchens – Richard Dawkins – Sam Harris – Daniel C. Dennett – Stephen Fry: The Four Horsemen
Sam Harris: The Moral Landscape
Sam Harris: El fin de la fe
Sam Harris: Despertar

Felolvasásai 1

Sam Harris: Waking Up

Népszerű idézetek

Carmilla >!

Vegyük például a holokausztot: a náci haláltáborok építéséhez vezető antiszemitizmus a középkori kereszténység közvetlen öröksége. Az európai keresztények évszázadokon át az eretnekek legrosszabb fajtájának tekintették a zsidókat, és a társadalom minden baját annak tulajdonították, hogy ők folyamatosan jelen vannak a hithű keresztények között. Miközben a németországi zsidógyűlölet elsősorban szekuláris formát öltött, gyökerei a vallásba nyúltak vissza – és szakadatlanul folyt az európai zsidók kifejezetten vallási alapú démonizálása. Újságjaiban egészen 1914-ig maga a Vatikán is időről időre előhozakodott a vérváddal. És mind a katolikus, mind a protestáns egyházak szégyenletesen együttműködtek a náci népirtókkal.

54. oldal (Nyitott Könyvműhely, 2009)

Kapcsolódó szócikkek: antiszemitizmus · holokauszt · kereszténység · Vatikán · vérvád · zsidók
19 hozzászólás
Carmilla >!

A vallás a gondolkodás egyetlen területe, ahol előkelő magatartásnak minősül, ha az ember bizonyosnak mutatja magát olyasmiben, amiről senki emberfia nem lehet biztos. Árulkodó, hogy a magasztosságnak ez az aurája csak azokat a hiteket lengi körül, amelyeknek sok követőjük van. Ha valakit azon kapnának, hogy a tengeren Poszeidónnak hódol, rögtön idiótának bélyegeznék.

83. oldal (Nyitott Könyvműhely, 2009)

Kapcsolódó szócikkek: Poszeidón / Neptunus · vallás
Carmilla >!

    Aki úgy véli, hogy a Tízparancsolatnál nem lehet jobb megfogalmazást adni az erkölcsről, valóban tartozik annyival önmagának, hogy elolvasson még néhány szent írást. Megint csak nem kell messzebbre mennünk a dzsainoknál: Mahávira, a dzsain pátriárka egyetlen mondatával felülmúlta a Biblia minden erkölcsiségét: „Ne bánts, ne sebezz meg, ne nyomj el, ne vess szolgaságra, ne sérts, ne kínozz, ne gyötörj, ne gyilkolj egyetlen teremtményt és egyetlen élőlényt sem!” Képzeljük el, mennyire más lenne a világ, ha ez lenne a Biblia legfőbb előírása!

33. oldal (Nyitott Könyvműhely, 2009)

Sceurpien I>!

A legdühösebb megnyilatkozásokat keresztényektől kaptam.

5. oldal

smee>!

Az ateizmus magas arányát mutató országok a legjótékonyabbak mind a nemzeti jövedelem jóléti programokra fordított, mind a fejlődő világnak nyújtott segítségek arányát tekintve.

Kapcsolódó szócikkek: ateizmus
smee>!

Európa számos muzulmán közössége kevés hajlandóságot mutat a befogadó ország világi és polgári értékeinek átvételére, miközben ugyanezeket az értékeket a végletekig kiaknázzák – toleranciát követelve elmaradottságuk, nőgyűlöletük, antiszemitizmusuk, és a mecseteikben rendszeresen prédikált vallási gyűlölködés számára.

Kapcsolódó szócikkek: muzulmán
ditke3>!

Ha Isten létezik, vagy nem tehet semmit a legsúlyosabb szörnyűségek ellen, vagy nem is érdekli. Tehát vagy tehetetlen, vagy gonosz.

68. oldal

smee>!

„Ne bánts, ne sebezz meg, ne nyomj el, ne vess szolgaságra, ne sérts, ne kínozz, ne gyötörj, ne gyilkolj egyetlen teremtményt és egyetlen élőlényt sem!”

smee>!

Nem kétlem, hogy sok keresztény vigaszt talál a hitében. De a vigasznak sem a hit a legjobb forrása. A hit ahhoz a zsebtolvajhoz hasonló, aki nagylelkűen kölcsönadja az embernek a saját pénzét. Az áldozat hálája tökéletesen érthető, mégis abszolúte elhibázott. Annak a szeretetnek, amelyet papjaink és lelkipásztoraink Istennek tulajdonítanak, mi magunk vagyunk a forrásai (máskülönben hogyan is érezhetnénk?). Minden élménynek, amelyet „spirituálisnak” vagy „misztikusnak” mondunk, saját tudatunk az oka, és egyben alanya. Ha pedig ezt felismerjük, mi okunk lenne eljátszani, hogy meg vagyunk győződve némely ősrégi csodákról?

Kapcsolódó szócikkek: hit · vigasz
Carmilla >!

Aki úgy gondolja, hogy a kereszténység a szeretet és együttérzés legközvetlenebb és legromlatlanabb kifejezése, az nemigen ismeri a világ többi vallását.
    Vegyük példaként a dzsainizmust: a dzsainok a legteljesebb erőszakmentességet hirdetik.

22. oldal (Nyitott Könyvműhely, 2009)