

Roald Dahl brit
1916. szeptember 13. (Llandaff, UK) – 1990. november 23. (Great Missenden, UK)
Nem | Férfi |
---|---|
Wikipédia | http://hu.wikipedia.org/wiki/Roald_Dahl |
Képek 4
Könyvei 106
Kapcsolódó sorozatok: Charlie / Karcsi, Charlie Bucket, Autobiography, Charlie Bucket
Kapcsolódó kiadói sorozatok: Európa Zsebkönyvek, Vidám Könyvek, Aranytoll, Piknik könyvek, Meglepetés könyvek, Roald Dahl-életműsorozat
Szerkesztései 1
Antológiák 6
Népszerű alkotóértékelések
Népszerű idézetek




Matilda még kicsi volt, nem érte fel a konyhapultot – hát úgy segített magán, hogy keresett a kamrában egy nagy dobozt, és arra állt fel: így már el tudta készíteni a kakaót. Ez volt a legkedvesebb elfoglaltsága – ült a néptelen, csendes házban, olvasott, olvasott, és néha belekortyolt a kakaóba. A könyvek idegen világokba röpítették, érdekes emberek izgalmas életével ismertették meg. Hajdanvolt vitorlásokon hajózott Joseph Conraddal. Eljutott Afrikába Ernest Hemingway-jel, Indiába utazott Rudyard Kiplinggel. Beutazta a nagyvilágot – holott ki sem mozdult szobácskájából, egy kis angol faluban.
13-14. oldal









ÜZENET MINDEN GYEREKNEK, AKI EZT A KÖNYVET ELOLVASTA
Mire felnősz, és neked is lesz gyereked, kérlek, ne felejts el valami fontosat.
UNALMAS SZÜLŐVEL UNALMAS AZ ÉLET!
Minden gyerek megérdemli, hogy a szüleiben legyen SPIRITUSZ!




– Folytasd, nagymama – biztattam. – Azt mondtad, öten voltak. Mi történt az utolsóval?
– Kérsz egy szippantást a szivarból?
– Csak hétéves vagyok, nagymama.
– Nem érdekel, hány éves vagy – legyintett. – Ha szivarozol, sose fázol meg.
25. oldal




Kínába telefonálni fölöttébb nehéz, elnök úr – közli a postaügyi miniszter. – Abban az országban mindenki Cseng és Csüng. Ha a telefon cseng, a vonal végén biztosan nem a hívott személy csüng.
50. oldal




Csámcsászati szemszögből mindenfajta emberbab másmilyenségű. Van, amelyik fincsámcsi, és van amelyik rottyadék. Például a krétaiak tiszta rottyadékok. A krétaiakat egy óriás sem eszi meg!
– Miért nem? – kérdezte Szofi.
– Azért, mert a krétai emberbabnak krétaíze van – mondta az Óriás.
31. oldal




Az a baj az emberbabokkal – folytatta a HABÓ –, hogy abszuldu semmiben sem hisznek, csak amit ténylegdiből látnak a saját orruk előtt. A kukkcsillányok terszetesen léteznek. Gyakran találkozok velük. Még csivegni is szoktam velük.
136. oldal




– A boszorkánynak egy teljesen tiszta gyerek a legbüdösebb – folytatta nagyanyám. – Minél koszosabb vagy, annál kevésbé érzi a szagod.
32. oldal




A könyvek idegen világokba röpítették, érdekes emberek izgalmas életével ismertették meg. Hajdanvolt vitorlásokon hajózott Joseph Conraddal. Eljutott Afrikába Ernest Hemingwayjel, Indiába Rudyard Kiplinggel. Beutazta a nagyvilágot – holott ki sem mozdult szobácskájából egy kis angol faluban.
13. oldal, 1. fejezet - A könyvek barátja