!

Polgár Ernő magyar

1954. január 28. (Bácsalmás) – 2018. október 28. (Brunei)

Tudástár · 14 kapcsolódó alkotó

KatalógusnévPolgár Ernő

Könyvei 27

Polgár Ernő: Facebook love
Polgár Ernő: Óceánia
Polgár Ernő: Egy asszony második élete
Polgár Ernő: A kultúrák eredete és ősképei
Polgár Ernő: Kleopátra vitorlása
Polgár Ernő: Színészek és színésznők bűvöletében
Polgár Ernő: Az iszlám világ titkai
Polgár Ernő: A tenger hangja
Polgár Ernő: Az istenek szigete
Polgár Ernő: Káma szolgája

Kiemelt alkotóértékelések

deaxx>!

Polgár Ernő

Nem tudom hova tenni.
Három könyvét olvastam, és ezek közül a legkorábbi tetszett a legjobban, a következő kevésbé, a legújabb pedig… arról jobb nem is beszélni. Drasztikus különbségek.
Ennek fényében egy hármasnál jobbat nem tudok adni.


Népszerű idézetek

Carmilla >!

Civilizációnk története mintha mindig újra és újra azonos jelmezben adná elő szerepét, átfestett díszletekben és mindig új közönség előtt.

Amnézia - 12. oldal

Carmilla >!

A macska számos hagyományban a legfelsőbb istenségek testet öltött alakja. Az egyiptomi mitológiában Básztet az öröm, vidámság istennője volt, akit rendszerint macskafejű nőalaknak ábrázoltak. Halállal bűnhődhetett, aki akaratlanul is ártott Básztetnek szentelt macskáknak, s még inkább, ha megölte valamelyiket. A japán hagyomány gonosz szándékú és természetfeletti erővel megáldott lényt lát a macskában. Kínában pedig éppen ellenkezőleg, olyan lényt láttak benne, amely képes elűzni a gonosz szellemeket.

Macska - 70-71. oldal

Kapcsolódó szócikkek: macska
Carmilla >!

Indoeurópai elképzelés szerint a súlyos bűnt elkövető ember farkassá változik, s egyidejűleg szerepel mint kitaszított, üldözött áldozat és mint gyilkos, üldöző ragadozó. Freud és más pszichoanalitikusok is vizsgálták az úgynevezett emberfarkas komplexust.

32. oldal, Farkas

Pezy>!

A színház nem földi színtér! A színház menedék. Csodák világa. Lehetsz ott királynő, császár és szolga, bohóc és kurtizán. Veled ott minden megtörténhet. Meghalhatsz.
Újjászülethetsz. A színház: szerelem! Örökké tartó láz.

Carmilla >!

Lao-cét, a filozófust hullócsillagtól szülte az anyja, Konfuciust pedig egy szörnyeteg által hozott drágakőtől.

Szeplőtelen fogantatás - 92. oldal

Kapcsolódó szócikkek: Konfuciusz
1 hozzászólás
Carmilla >!

    A szervtranszplantáció alapproblémája röviden úgy foglalható össze, hogy túl sok a beteg, és túl kevés az átültetésre alkalmas szerv.

85. oldal, 14. - Budapest-Róma-New York-Minneapolis-Rochester (Gondolat, 1997)

Carmilla >!

Az iráni mitológiában a haláldémont undorító döglégynek képzelték, amely a halál után jön el az emberhez lelkéért s testének bemocskolása végett.

Légy - 68. oldal

Carmilla >!

A mongolok úgy vélték, hogy a démonok, a rosszindulatú szellemek rendszerint a nem természetes halált haltak és a bűnözők szelleméből keletkeznek.

Mongol és török ősképek - 77. oldal

Carmilla >!

Arisztotelész szerint testi és anyagi jólét nélkül nincs harmonikus öregség. Ötvenéves koráig az ember valóban a bölcs tisztánlátás elérése felé halad, ezután azonban hanyatlani kezd, tartózkodóvá, habozóvá, érzelmeiben és indulataiban langyossá válik, végül pedig „inkább az emlékezésben él, mint a reményben”.

Öregség - 82. oldal

Kapcsolódó szócikkek: Arisztotelész
Carmilla >!

Kínában nemcsak az állatok királyát tisztelték benne, hanem a démonok, közelebbről a betegségdémonok rettegett ellenségét is.

Tigris - 95. oldal

Kapcsolódó szócikkek: tigris