!

Noll Andrea Nandu magyar

KatalógusnévNoll Andrea Nandu
Nem
Honlapnandu.hu

Könyvei 2

Noll Andrea Nandu: Vajúdástámogatás mindenkinek
Noll Andrea Nandu: Vízbenszülés

Illusztrálásai 1

Noll Andrea Nandu: Vajúdástámogatás mindenkinek

Népszerű idézetek

eperturmix>!

Amikor első szülésükre készülő várandósok kérnek arra, hogy próbáljam meg nekik elmesélni, milyen is a vajúdás, akkor e képtelen feladat egyik legjobb megközelítésének a „Gerecse 50” teljesítménytúrákon szerzett tapasztalataim felemlegetését szoktam találni. Egyáltalán nem vagyok valami nagy sportember, de háromszor is részt vettem már a szóban forgó megpróbáltatáson, és nemcsak a túra közben átélt érzéseim, hanem még a túra szintideje (12 óra) is hasonlított az első szülésemre: Első 10 kilóméter (látencia szak): „hát ez még szinte semmi, vígan lenyomtam.” Második 10 kilóméter (aktív szak eleje): „hű, ez kezd keményedni!”. Harmadik 10 kilóméter (aktív szak vége): „azt a mindenit, ha ez még sokáig így megy, nem tudom, hogy bírom ki!”. Negyedik 10 kilóméter: „Csapjatok agyon, nem bírom, itt halok meg, valaki vigyen haza…” Ötödik 10 kilóméter: „Mindenem fáj, de már látom a végét… Ott a cél… Megjöttem, megcsináltam, túléltem, hurrá!” Nos, mindebből az átmeneti szakasz az a rész, amikor már túl van az ember a táv jelentős részén, de még épp nem látja a végét. A „csapjatok agyon” szakasz. Fogantatás előtt állóknak ajánlom az 50 km-es túrázást: egész jól modellezi a vajúdás lelkiállapotait!

108. oldal

BanyóBöbe>!

A medikális szakemberek által elterjesztett és még ma is gyakran preferált hanyatt fekvés elsősorban a személyzet kényelmét szolgálja, az anyák többségének nem csak kényelmetlen, hanem a szülés hatékonysága szempontjából kifejezetten hátrányos is.

160. oldala, Első rész, 7.5 Előnytelen testhelyzetek (Jaffa Kiadó, 2017)

Kapcsolódó szócikkek: szülés
Puskás_Bettina>!

Szülésre készülni nem kis kihívás, hiszen ami még ismeretlen, az nehezen tervezhető. Ráadásul minden szülés más és más, ezért még szülési tapasztalattal a hátunk mögött sem mondhatjuk, hogy most már mindent tudunk arról, ami ránk vár. Ennek okán sosem az a cél, hogy egy merev, forgatókönyvszerű szülési tervvel álljunk elő, hanem az, hogy széles látókörrel, tájékozottan, testben és lélekben megerősödve, rugalmasan és bizalommal telve érkezzünk el a nagy naphoz.

195. oldal, 9. Fejezet - Vajúdástámogatás mindenkinek (Jaffa kiadó)

BanyóBöbe>!

A szülést követő első órát méltán nevezik „aranyórának”. A szeretethormonok rekordmagas szintje által támogatva ilyenkor képes a legrövidebb idő alatt a legerősebben kialakulni a kezdeti kötődés a szülő és a gyermek között, valamint a szoptatás alapélményét is ilyenkor szerzi meg az anya és a baba egyaránt.

182. oldal, Első rész, Vajudástámogatás, 8. A lepényi szakasz és az alkalmazkodás (Jaffa, 2017)