!

Meszlényi Attila magyar

Tudástár · 6 kapcsolódó alkotó

KatalógusnévMeszlényi Attila

Könyvei 7

Meszlényi Attila: Csigakalauz
Meszlényi Attila: Sünkalauz
Meszlényi Attila: Nyúlkalauz
Meszlényi Attila: A világvége illemtana
Meszlényi Attila: Művészeti állatismeret
Meszlényi Attila: Ismerkedés a képpel
Meszlényi Attila: Olajfestés – vadon élő állatok

Kapcsolódó kiadói sorozatok: Kis műterem Cser · Állatkalauz

Illusztrálásai 10

Alina Centkiewicz – Czesław Centkiewicz: Tumbó, az örök remény fia
Sudár Balázs (szerk.): Magyarok a honfoglalás korában
Ez a kapa, ez a kasza…
Stoll Béla (szerk.): Pajkos énekek
Pécsváradi Gábor: Jeruzsálemi utazás
Bod Péter: Szent Hilárius
Thurn-Rumbach István: Erdélyi szarvasok és medvék nyomában
Antoine de Courtin: Az idő jól eltöltésének módja
Csekő Sándor (szerk.): 500 kérdés a vadászatról
Ungnád Dávid: Ungnád Dávid konstantinápolyi utazása

Népszerű idézetek

bonnie9 P>!

A matematika némelyik tétele a csigákra nem vonatkozik. Például két fél csiga nem egyenlő egy egésszel, mert ha félbevágjuk, nem lehet többé összerakni.

bonnie9 P>!

A csigák lelkiállapotára elsősorban arckifejezésükből következtethetünk.

Szeifert_Natália I>!

Ne légy „szektás”!
Akik a környező világtól eltérő illem- és életszabályok szerint igyekeznek élni, általában csoportokba tömörülnek, a csoportok pedig bezáródnak, elszigetelődnek.
E csoportokat nevezem itt – jobb híján és átvitt értelemben – szektáknak, még ha nincs is közük vallási tanokhoz.
A szekták azért születnek, mert kerüljük mások megvetését, lenézését, igyekszünk hát mind többet tartózkodni olyan társaságban, ahol a többiek is osztják elveinket.
Csakhogy ez az út rossz irányba vezet. Az elveket kivonja a társadalmi vérkeringésből. Nem csak az elvek terjedésének akadálya ez, de megmérettetésének, fejlődésének is. A zárt közösségek szabályai megcsontosodnak, részben még az értelmüket is elveszítik, a közösség tagjai pedig az életből kiközösített csodabogárrá lesznek. Akkor is áttörhetetlen burok veszi körül őket, ha feladatuk szerint folyvást az emberek sűrűjében fogrolódnak és térítenek. Maga a térítés is reménytelen ezen az alapon. Egy-egy embert kiragadhatnak a „világból”, csoportjukat bővíthetik, de a nagyobb csoport ugyanolyan zárt marad, mint a kicsi.
Maguk a „szektások” mit sem tudnak erről a zártságról. Többnyire teljesen nyitottnak látják magukat, hiszen tárt karokkal fogadnak minden megtérőt. Nem veszik észre a falat, amit egy irányban áteresztő ajtókkal építettek maguk köré: csak azzal a feltétellel fogadnak be bárkit, ha átveszi megkérdőjelezhetetlen elveiket. Az igazság birtokosainak tartják magukat, csakis tanítani akarnak, tanulni nem, ezáltal kizáródnak az igazság eleven folyamából.

3 hozzászólás
bonnie9 P>!

A megmaradási törvények értelmében a csiga megmarad. […]
A csigamegmaradás törvénye: a csiga nem vész el, csak átalakul. […]
Watersmith Nobel-díjas fizikusnak állítólag sikerült elveszítenie egy csigát.

Vörös_Édua IP>!

Népszerű tévhit, hogy a számítógépes alkotás kevésbé értékes, mert gép készíti. Valójában ezek a művek igen gyakran munkaigényesebbek egy-egy festménynél. A számítógép éppolyan eszköz, mint az ecset, magától nem készít képet.

130. oldal

Gyuris>!

Érdemes megjegyezni, hogy a politikai hatalom szinte minden jó szándékot megront. Ha egy csoport elszánja magát, hogy hatalmat szerez szép és helyes elveinek megvalósításához, attól fogva szinte teljes figyelmét és energiáját a hatalom megszerzésének, megtartásának feladata köti le, nincs többé ideje az érdemi kérdésekkel foglalkozni. Az sem ritka, hogy a hatalmi harcokban eredeti tervei észrevétlenül a visszájukra fordulnak. Ne reméljünk sokat a politikai hatalomtól!

87. oldal

Kapcsolódó szócikkek: hatalmi harc