!

Maarit Johnson

KatalógusnévJohnson, Maarit

Könyvei 1

Maarit Johnson: Önbecsülés és alkalmazkodás

Népszerű idézetek

tothmozerszilvia I>!

Nem tudjuk megváltoztatni a gyermekkorunkat, de megváltoztathatunk egy sor olyan elképzelést, ami kényszerzubbonnyá vált, és irányítja az életünket.

89. oldal, Depresszió

Wanita>!

Valódi boldogság, életszeretet és önbecsülés csak akkor érhető el, ha az ember autentikus, és kockázatoknak teszi ki magát azáltal, hogy megmutatja mind az erejét, mind a sebezhetőségét – kerül, amibe kerül.

75. oldal

Gitta_Bry IP>!

Úrrá lenni a helyzeten és hinni a saját képességeinkben, ahelyett, hogy a szerencsében vagy a sorsban bíznánk, jót tesz az egészségnek.

61. oldal

Wanita>!

Egyértelműnek tűnik, hogy az önbecsülés több mint a külső siker nyújtotta büszkeség és elégedettség.

18. oldal

Wanita>!

…a siker csak akkor adhat önbecsülést (legalábbis maradandó formában), ha a mélyben jó belső önbecsülésünk van.

46. oldal

Wanita>!

…az alapvető önbecsülés lékeit nem lehet betapasztani külső elismeréssel. Ez ugyanolyan hiábavaló lenne, mint megpróbálni vízzel feltölteni egy homokgödröt. Ha az önbizalom csorba, a környezet mégoly lelkes dicséretei sem fogják meggyőzni az egyént. A mélyben gyökeret ver a kétség, a hiány és az üresség érzése. Ez a hiány aztán űzi, hajtja az embert, hogy újra és újra megkíséreljen felnőni a saját maga által felállított, tökéletes énjéhez – ami a valóságban nem létezik.

49. oldal

Kapcsolódó szócikkek: önbecsülés · önbizalom
Gitta_Bry IP>!

Manapság hihetetlenül nehéz fiatalnak lenni. A tömegmédia és a reklámipar által támogatott társadalmi nyomás éles szablyája még a legjobb önbecsülésen is áthatol. Fontosabb, mint valaha, hogy támogassuk a gyermekek és fiatalok belső önbecsülését és feltétlen önelfogadását. Ugyanolyan fontos, hogy beléjük plántáljuk azokat az attitűdöket és ismereteket, amelyek a fiatalokat egészségesebb és realisztikusabb ideálok és minták elfogadására ösztönzik.

86. oldal

Carmilla >!

…a mai társadalomban úgy tűnik, a külső népszerűbb, mint a belső. Legalábbis a nagyvárosokban több különféle teljesítményorientált ember van, mint olyan, aki elégedett azzal, ahogy egyszerűen csak van. Manapság fontosabbnak tűnik, amit teszünk annál, amilyenek vagyunk. A „mi a foglalkozásod?” kérdés szokványos indítása a beszélgetéseknek, amikor az emberek különféle helyzetekben, például egy partin először találkoznak. Szükségeltetik némi önbecsülés e kérdés megválaszolásához, ha az ember munkanélküli, hosszú ideig táppénzen van, vagy előnyben részesíti a kreatívabb, filozofikusabb „bohém életet”.

Gitta_Bry IP>!

Önbecsülés (self-esteem, önértékelés). E könyv tárgya tulajdonképpen ez a kifejezés, amely azt mutatja meg, hogyan értékeljük önmagunkat, milyen az önmagunkhoz fűzőfő érzelmi viszonyulásunk, hogyan értékeljük a saját énképünket, illetve a belső megelégedettség érzését és az önmagunk iránt érzett bizalmat. Az önbecsülés szintje lehet magas vagy alacsony, de alapvetően egy viszonylag állandó és stabil tulajdonság. Az önbecsülés magában foglalja az önmagunk iránti tiszteletet és elfogadást is. Az önbecsülés azt jelenti, hogy értékeljük amik és amilyenek mi magunk vagyunk.

13. oldal

Kapcsolódó szócikkek: önbecsülés
Rocketdog>!

    Az alapvető belső biztonság hiányosságai ritkán pótolhatók a későbbiekben kívülről jövő megerősítés által, sem jó teljesítménnyel, sem más felnőttek szeretetével. Ha ez a hiány mély, olyan, mintha egy homokgödröt akarnánk megtölteni vízzel, bármennyi megerősítést is tölt bele az ember, ugyanolyan gyorsan el is folyik. Még a siker és a dicséret is csak időleges és törékeny önbecsülést vagy inkább önbizalmat adhat. Az alacsony belső önbecsülés is növelhető és erősíthető, de csak ismeretek/belátás és érési munka által, ami segít „gyógyítani” az ént. Néha szükség lehet beszélgetésre vagy terápiára. Minél jobban „feltöltődik” a belső rész, annál inkább hozzájárulhatnak a sikerek az önbecsülés gazdagításához.

40. oldal