Középiskolai éveit Kaposváron, a Cukor- és Édesipari Technikumban fejezte be, majd az ELTE BTK történelem-mongol szakán szerzett diplomát 1962-ben. Később a Magyar Tudományos Akadémia Orientalisztikai Munkaközösségének tagja, a Keletkutató Intézet tudományos főmunkatársa, az ELTE előadója. 1967 óta a nyelvtudományok kandidátusa.
Tanulmányai során hosszú éveket töltött a Távol-Keleten, ösztöndíjasként tanult az ulánbátori Állami Csojbalszan Egyetemen, valamint a bonni Friedrich Wilhelm Egyetemen.
A tibeti és a mongol folklór és irodalom, valamint e népek történelme képezte tudományos munkásságának fő területeit. Mintegy 100 tudományos cikke jelent meg e témakörökben, ezenkívül burját és mongol eposzokat fordított.
1966-ban nősült meg, két gyermeke van: lánya, Lőrincz Judit Lívia 1971-ben született, fia, Lőrincz Márton 1973-ban.
Tisztelem és csodálom Mr. Lawrence-t, miért ennyi helyre eljutott a világban, ennyi kultúrával megismerkedett, és amiért írói vénával is rendelkezik, és elképesztően termékenyen alkot. Regényei az egzotikus, kalandos krimi mintapéldányai, rendkívül gördülékenyen olvasható, szórakoztató darabok, amihez nagyban hozzájárul a humor-faktor is. Munkáira tehát elsősorban az „érdekes” és a „könnyed kikapcsolódás” kifejezések vonatkoznak. Ugyanakkor fel kell rónom neki a kiszámíthatóságot: rendszerint önmagát ismétli, ezért nagy vonalakban minden előre sejthető (ugyanakkor emiatt tévedni sem nagyon lehet vele).
Nagyon nagy kedvenc, szinte minden könyvét olvastam, akár Leslie L. Lawrence, akár Lőrincz L. László néven jelent meg. A családban eddig csak én voltam a rajongója, de az idén sikerült rábeszélnem a lányomat, hogy olvassa el a Sindzse szemét, és neki is nagyon bejött, valószínűleg nem ez lesz az utolsó könyve L.L.L.-től.
Nekem legjobban a Himalájában játszódó könyvei tetszenek, de igazából jöhet bármi, imádom a stílusát!
Báthory Orsi történetei egy ici-pici csalódást okoztak, nekem annyira nem jöttek be. A Nyomasztó örökség már egy fokkal jobb volt, mint a trilógia első két része, ehhez valószínűleg hozzájárult, hogy a könyv egy része Kanadában játszódik, ami jobban tetszett, mint az amerikai városok.
Egyetlen gondom van csak az íróval kapcsolatban: olyan termékeny, hogy a művei már nem férnek el a könyvespolcon(:
Ennek ellenére kívánom minden rajongónak, hogy kedves „Laci bácsink” még sokáig, jó egészségben, sok könyvet írjon nekünk!
Aránylag sok könyvet olvastam tőle, már az első kötettel megfogott és tudom hogy ha egy-egy könyve a kezembe kerül akkor az biztosan egy érdekes történet lesz.
Nagyban Neki köszönhetem, hogy elkezdtem és megszerettem olvasni, és ezért örökké hálás leszek Neki :)
Az első 30-40 könyvet, amit olvastam tőle, egyszerűen imádtam, legyen szó akár a Leslie L Lawrwnce, akár a tudományos-fantasztikus műveiről. Könnyed, izgalmas, szórakoztató, vicces, ugyanakkor rengeteg érdekes információt sző bele történeteibe.
A – csillag azért van, mert a 40. elolvasott könyv után nem tudtam már túltenni magam azon a sablonosság-érzésen, miszerint főhősünk elkeveredik valahová valamilyen külső hatás folytán egy kis csoport „ott ragad”, majd elkezdenek potyogni az emberek (legtöbbször a hullák is eltűnnek, majd valahol máshol felbukkannak), mígnem főhősünk kezében a jó öreg Smith & Wessonnal meg nem oldja a rejtélyt. És persze a legjobb nő is mindig az ágyában köt ki :)
Az öregnek jó könyvei vannak, de nem scak emiatt óriási. Ha elolvastok vele egy interjút, vagy látjátok a TV-ben nyilatkozni, minden bizonnyal mindenkinek leesik, hogy óriási fazon.
Imádom a stílusát, könnyed, vicces, még a nagymamám is elolvasott tőle pár könyvet. Volt egy időszakom (minimum egy év), amikor semmi mást nem voltam hajlandó olvasni, csak az ő könyveit.
Amellett, hogy imádom a könyveit és a stílusát, ő a példaképem, és a mentorom is. Elsőként a Vérfarkas éjszakáját olvastam tőle. Nagyon jóban vagyunk, személyesen is ismerjük egymást, és rendszeresen e-mail-ezünk. Kevin barátomnak szokott szólítani. :)
Lőrincz L. László a példa képemmé vált. A vérfarkasok kastélyában című könyvével nyűgözött le. Fantasztikus, izgalmakkal teli kalandot nyújt olvasói számára. Mindenkinek ajánlom aki szereti a misztikumot és a krimit.
– Maga kávét iszik?
− Baj? − kérdeztem.
− Úgy tudom, az angolok inkább teáznak.
− Ez igaz, csakhogy én nem vagyok angol.
− Nem-e? Akkor mi a szösz?
− Magyar − mondtam.
Védmóhan alaposan megnézett magának.
− Pedig amúgy egészen európainak tűnik az arca.