!

John F. Demartini amerikai

KatalógusnévDemartini, John F.
Nemférfi

Könyvei 2

John F. Demartini: A benned élő gazdagság
John F. Demartini: Pokoli profit, mennyei megnyugvás

Kapcsolódó kiadói sorozatok: A Titok tanítóinak könyvtára Édesvíz


Népszerű idézetek

Lélle P>!

[…] ha nem figyelsz oda a saját belső hangodra, túlságosan nagy fontosságot fogsz tulajdonítani a többiek véleményének, és egyre távolabb kerülsz igazi önmagadtól.

88-89. oldal, 3. fejezet - Isteni lét: lelki kincsek (Édesvíz, 2011)

Kapcsolódó szócikkek: önazonosság · vélemény
Lélle P>!

Ha azon kapod magad, hogy külső elvárásokhoz alkalmazkodva alakítod az életed, mert mások kedvére akarsz tenni, nem szeretnél kilógni a sorból vagy biztonságra vágysz, tedd fel magadnak a kérdést: Mivel tölteném az időmet, ha nem félnék semmitől?

77. oldal, 3. fejezet - Isteni lét: lelki kincsek (Édesvíz, 2011)

Kapcsolódó szócikkek: alkalmazkodás · élet · elvárás · félelem · idő
Lélle P>!

Szinte lehetetlen úgy végigsétálni a párizsi Louvre-on vagy a New York-i Metropolitan Múzeumon, hogy ne rendülnénk meg a látványtól, és ne éreznénk késztetést, hogy mi is kifejezésre juttassuk valódi énünket.

35. oldal, 1. fejezet - Géniusz: szellemi kincsek (Édesvíz, 2011)

Kapcsolódó szócikkek: alkotás · Louvre · Metropolitan Múzeum · múzeum
1 hozzászólás
Aquarius>!

DR. JOHN DEMARTINI
[…] az orvostudomány terén az emberi elme a legfontosabb tényező, amely messze túlszárnyalja a gyógyszerek jelentőségét.

126. oldal · John F. Demartini

Lélle P>!

Mennyi időt töltesz olyan anyagok olvasásával, hallgatásával vagy nézésével, amelyek gazdagítják a személyiségedet és tágítják a látókörödet? Igazán csodálatra méltó, hogy már azáltal is fejlődhetünk, ha nagy emberi alkotásokkal vagyunk körülvéve. Ahogy a mondás tartja, ha valaki bemegy a malomba, lisztes lesz.

32. oldal, 1. fejezet - Géniusz: szellemi kincsek (Édesvíz, 2011)

Kapcsolódó szócikkek: alkotás · fejlődés · mondás · olvasás · személyiség
Lélle P>!

Egyszer szóba elegyedtem a szomszédasszonyommal, aki éppen a kertjében dolgozott, miközben én a házam körül gyomláltam. Az asszony, aki akkor már jócskán elmúlt 80 éves, így szólt hozzám:
– John, ha nem ültet virágokat, egész életében gyomlálhat!
Elgondolkodtam a megjegyzésén: ha az ember olyan dolgokkal veszi körül magát, amiket szeret, kiszorítja mindazt, ami nemkívánatos. Gyorsan el is ültettem néhány „virágot” (hirtelenjében csak pár szem babot tudtam előkotorni), és a legnagyobb meglepetésemre kikeltek. A gazok hamarosan kiszorultak a kertemből! Azóta tudom, hogy az agyunk is hasonlóan működik: ha nem ültetünk virágokat az elme kertjébe, egész életünkben csak gyomlálhatunk.

12-13. oldal, Bevezetés (Édesvíz, 2011)

Kapcsolódó szócikkek: agy · bab · élet · elme · gyom · kert · virág
Purpur>!

DR. JOHN DEMARTINI
Az orvostudomány régóta ismeri a placebohatást. A placebo olyan anyag, például egy cukorpasztilla, amelynek semmi komoly hatása nincs a szervezetre.

A beteg mégis úgy tudja, hogy valódi orvosságot kap, és megfigyelhető, hogy a placebónak néha ugyanolyan, sőt jobb hatása van, mint a hasonló esetekben használatos gyógyszereknek. Nagyon úgy fest, hogy az orvostudomány terén az emberi elme a legfontosabb tényező, amely messze túlszárnyalja a gyógyszerek jelentőségét.

125-126. oldal · John F. Demartini

Kapcsolódó szócikkek: placebo
Lélle P>!

A nagy klasszikusokat jóformán bármelyik könyvtárban meg lehet találni, Aiszkhülosztól Vergiliusig, az ókori görög és római filozófusok és drámaírók alkotásaitól a modern tudomány és irodalom remekeiig. Igazi kincsekre bukkanhatsz! Mélyedj el a könyvekben, és hagyd, hogy átjárjon a zsenialitásuk.

33. oldal, 1. fejezet - Géniusz: szellemi kincsek (Édesvíz, 2011)

Kapcsolódó szócikkek: Aiszkhülosz · alkotás · könyv · könyvtár · olvasás · Publius Vergilius Maro
Purpur>!

DR. JOHN DEMARTINI
Ha valaki beteg, két út kínálkozik: a probléma mentális gyökerének feltárása és a gyógyszeres kezelés. Súlyos, akut helyzetben természetesen ez utóbbi a bölcs választás. Ilyenkor is érdemes azonban feltárni, hogy milyen elmebeli mechanizmusok vezettek a betegség kialakulásához. Vagyis nem gyógyszerellenességről van szó. Mindenfajta kezelésnek megvan a maga helye.

126. oldal · John F. Demartini

Purpur>!

DR. JOHN DEMARTINI
A „gyógyíthatatlan” annyit tesz: „belülről gyógyítható”.

135. oldal · John F. Demartini