Jeffrey Archer az egyik legismertebb angol regényíró. Archert a hazai olvasóközönség a General Press Világsikerek sorozatában megjelent regényei alapján ismerheti. Több novelláskötetnek is szerzője (S ezen áll egy mese, Egy tegez nyílvessző, Tucatnyi félrevezetés). Angol főrendként regényeiben bennfentesként, kiváló stílussal ír az arisztokrácia életéről, előkelő bentlakásos magániskolákról, az ott uralkodó fegyelemről, diákéletről.
Lord Archert híres íróként ismeri a világ, de konzervatív politikusként is szép pályaívet futott be. Élete is regényes. 2001-ben negatív hírként járta be a sajtót, hogy négyéves börtönbüntetést kapott, melyet alacsony kockázatot jelentő elítélteknek fenntartott fogházban kellett letöltenie. Hamisan esküdött a Daily Star bulvárújság ellen indított rágalmazási perében, és ezzel az igazságszolgáltatást is félrevezette. Az írónak végül mindössze két évet kellett rácsok közt töltenie. Nagy sikerű könyvet adott ki a börtönben vezetett naplójából, majd később színdarabot is írt belőle.
Időnként engedéllyel kijárhatott a börtönből, azonban egy eltávozásához nem kért előzetes engedélyt a börtön igazgatóságától. A politikus korábban a Konzervatív Párt elnökhelyettese volt, aki közvetlenül elzárása előtt jó esélyekkel rendelkezett a londoni főpolgármesteri cím elnyerésére, csak két célra hagyhatta el törvényesen a börtön falait: amikor a helyi színházban végzett munkája szükségessé tette, vagy amikor családját látogatta meg Cambridge-hez közeli fényűző kúriájában.
A cellájában is buzgón dolgozó író ismét a rá jellemző meggondolatlanságot követte el, és büntetésként átszállították egy szigorúbban őrzött lincolni büntetés-végrehajtási intézetbe, így egy időre az FF8232-es számú fogoly elvesztette korábbi előjogait, köztük a kijárási és családlátogatási lehetőséget.
Börtönélményeit a mostanában magyarul is megjelent Clifton-krónika című több kötetes regény folyamában is felhasználta. Clifton-krónikák 7 kötetes, és már megjelent a első hat kötet is magyarul, idén pedig várható a befejező rész.
Amikor letettem Jeffrey Archer Clifton krónika befejező részét (Egy igaz férfi) eleredtek a könnyeim. Fantasztikus volt ez a pár év amiket „vele” tölthettem. Ahogy izgulhattam a cselekményeken, a fordulatokon, az új szereplőkön. Elmondhatatlan.
Drámai történet egy kiváló írótól. Bánom, hogy vége lett, de biztosan még sokszor fogom forgatni ezt a krónikát és a további könyveit.
Jeffrey Archer nagyon termékeny író és novellista. Igazán érdekes élete volt, lord, valamint börtönben is ült, harcolt, sokféle helyzetből, helyszínről meríthetett témát, és meg is tette. Igazi nagy mesélő. Vannak sorozatai is, mint a Clifton krónikák vagy a Kane és Ábel, vannak önálló regényei, mint pl a Tökéletes másolat, valós események feldolgozási mint pl a Dicsőség ösvényei. Sokszor politikai szálakat vonultat fel, riválisok harcát mutatja be a politikában, a banki életben, rengeteg csűrcsavar, összeesküvés, izgalom bontakozik a könyvei lapjain, és nagyon izgalmas a cselekmény, kidolgoztootak szereplők, a karakterek erős egyéniségek, akármelyik oldalon állnak. Novellái rövid, tömör, csattanós, humoros vagy szatírikus történetek. Nagyon szeretem a könyveit, stílusa egyedivé teszi.
Furcsa, hogy az ember véleménye hogy megváltozik bizonyos dolgokról, amikor személyes problémákkal kell szembenéznie, akármilyen szilárd is volt, amikor mások gondjával birkózott.
A tizenhatodik században, ha lopáson kaptak valakit, az egyik fülénél fogva egy oszlopnak szögelték, és csak úgy tudott kiszabadulni, ha leszakította a saját fülét.
Sok évvel ezelőtt a New York-i Reader’s Digest egyik szerkesztője felkért, hogy írjak egy száz szóból álló novellácskát, amelynek van eleje, közepe és vége.