!

Jean-Luc Outers belga

Tudástár · 1 kapcsolódó alkotó

KatalógusnévOuters, Jean-Luc
Nemférfi

Könyvei 3

Jean-Luc Outers: Vízművek
Jean-Luc Outers: Vaktérkép
Jean-Luc Outers: Napirend

Kapcsolódó kiadói sorozatok: Valahol Európában L'Harmattan

Antológiák 1

Lackfi János (szerk.): Szerelem a síneken

Népszerű idézetek

Papusz>!

– Csak azt tudnám, minek szültelek!
– Hát mert babát akartatok – vágtam rá naivan.
– De nem tudtuk, hogy te leszel az!

157. oldal

1 hozzászólás
SteelCurtain>!

Mikor felocsúdtak, ismétcsak Antonine hasa nyerte el Valère kegyeit. Odatapasztotta fülét, mintha kapcsolatba akarna lépni egy ember lakta vízi világgal, de az ember, amint úgy dönt, hogy a bugyborékolás helyett inkább szavakkal fejezi ki magát, a háta mögött hagyja a meleg források e paradicsomát, ahol elég kitátani a szájat, s bármit megkapunk, ahol nem létezik a vágy, hiszen egybeesik beteljesülésével.
Valère ekkor megszólalt:
– Nem fájt?
– Dehogyis, miért kérded? Nagyon gyengéd voltál.
Valère természetesen a magzatra gondolt, amit bizonyára megnyomott, mikor a két test ölelő szorításába került. A magzat nyilván bezárkózott burkába, míg el nem csendesedett ez az esztelen felfordulás. Ha már fel lett volna vértezve a nyelv áldásával, amely az ő állapotában, ismétlem, teljesen fölösleges, így kiáltott volna fel: „Befejeznék végre odafent?” – a bérház lakója stílusában, aki a fenti szomszéd ramazurijától képtelen lehunyni a szemét.

egy_ember>!

Valére számára mindenekelőtt volt a tojás. A tojás az idők kezdete óta van. A halak előtt, a fák előtt, a kövek előtt, a víz és a tűz előtt, sőt az Ősrobbanás előtt, a tojás már volt. Ha létezik Isten – az egyetlen lény. akinek elsőbbségét a tojással szemben Valére elismerte –, az első nap megteremtette a tojást. A másodikon pedig megpihent, hiszen, lényegét tekintve, a nagy mű elkészült. A többi már folyt a maga medrében. Ez volt Valére őszinte meggyőződése. A Brüsszeli Természettudományi Múzeum kutatója volt, a hüllőkkel foglalkozott.

(első mondat)

egy_ember>!

Tanulmányai végeztével könyvvizsgáló lett – furcsa megnevezése ez annak, aki minduntalan alámerül mások számainak tengerében…

25. oldal

egy_ember>!

Maxime minden nap bement a kórházba. Mabille … állapota romlott…
Mabille szenvedélyes szurkoló volt, és semmi szín alatt nem hagyott volna ki egyetlen élő közvetítést sem, Maxime-nak egyenként kellett ellenőrizni a nevek írását, különösen a magyar, a finn és az ukrán focisták esetében. [Maxime ugyanis egy jelszót szeretne megtudni a delíriumba fekvő Mabille-tól, aki a kollégája.]

[Mabille halála után.]
– …jobban ismerte, mint én – állapította meg az özvegy.
– Azért ne túlozzunk – ellenkezett Maxime –, én nem aludtam vele.
– Ahogy mondja, ön nappal találkozott vele, én csak éjjel, mikor utánam jött a hálószobába, amikor végzett a futballmeccsel, amit valósággal habzsolt, ez volt az ő kábítószere, ahogy nevezte, az egyetlen, ami képes volt feledtetni vele a munkahelyi stresszt. Sajnos, még ez is kevés volt.
– Sosem értettem, hogy tudja megjegyezni ennyi focista nevét, a csapatukat, az átigazolásuk árát. Egy nap még azt is bevallotta nekem, hogy megmagyarázhatatlan tisztelete az igazgatónk iránt – egyedül volt ezzel az érzéssel – kétségkívül a neve miatt van, így hívják ugyanis az AC Milan középcsatárát is.
– Kluivert?
– Igen, valósággal csodálta Kluivertet, akinek szakmai hozzá nem értése közismert.
– Lehet. Sosem tudta feldolgozni, hogy eligazolt az amszterdami Ajaxtól. A pénz, ahogy mondta, a pénz az úr a világban.
– Önt is érdekli a futball?
– Nem volt választásom. Maurice jóformán másról sem beszélt. Lázba hozta a hír, hogy Kluivert talán a Barçába igazol. Én személy szerint (ez kisebb vita tárgya volt közöttünk) jobban szeretem az angol focit, ami ösztönösebb, nem annyira kitanult. Amúgy is imádom a fejelést, pláne, ha Gascoigne fejel a hálóba. És maga?
– Nos, meglehet, talán régimódinak tűnök fel önnek, de az egyetlen sport, amelynek hódolok a fríz kézilabda. A tévé, megjegyzem, nem érdeklődik e sport iránt.

86-88. oldal

egy_ember>!

…gyakran hozták szóba a katasztrófát, ki-ki a maga területén, ez összekötötte őket: a dinoszauruszok kihalását a kréta és a harmadidőszak határán, vagyis hatvannégymillió évvel ezelőtt, és az emberi nem lesüllyedését az államadósság súlya alatt, ami Maxime szerint az elkövetkező évtizedekre tehető.
Hiszen mindkettőjüket megdöbbentette, hogy bizonyos fajok magukban hordozzák a lehetőséget, hogy pusztulásukat saját maguk okozzák.

31. oldal

Kapcsolódó szócikkek: államadósság
SteelCurtain>!

Valère úgy vette ezt a bizalmas vallomást, mint felkérést a megüresedett hely betöltésére, nem az apa, hanem a férfi helyének betöltésére a most formálódó rendszerben, amelyet családnak neveznek. Félt, hiszen félt a rendszerektől és általában mindentől, ami szüntelenül az egyensúly és a féktelenség között ingadozik, mihelyt tagjai száma meghaladja a kettőt, ezzel olyan lökéseket hozva létre, mint a szél, amely a magas és alacsony légnyomású területek között fúj. Egyik pillanatról a másikra belecsöppenni egy hármasba, ez elviselhetetlen volt számára. Egyről háromra ugrani, az szembemegy minden mértékletességgel, az ésszerű haladással.

egy_ember>!

Még senkit sem tudott meggyőzni elmélete megalapozottságáról, az ő életét azonban elviselhetőbbé teszi, márpedig egy elmélet esetében már ez sem kevés.

11. oldal

egy_ember>!

…Marie-nak [nevezték], ahogy másik három nővérüket is, a hasonnevű Szűzről, az egyetlen asszonyról, akinek mind ez idáig sikerült a gerinctelenek módjára szaporodnia, […] szűznemzéssel…

62. oldal