

Ïsa Schneider erdélyi magyar magyar
Teljes név | Schneider Izabella |
---|---|
Nem | nő |
Honlap | isaschneider.hu |
Könyvei 15

Kiemelt alkotóértékelések
Népszerű idézetek




Levelet kaptam egy barátomtól, Kuala Lumpurból, (tényleg!), az angol nyelvvel kapcsolatban írt egy annyira szellemes mondatot, hogy megosztom veletek: „Az angol nyelv azért a világ egyik legprimitívebb nyelve, mert kétezer év alatt sem tudták megtanulni, hogyan kell kiejteni a latin betűket.” Hajlok rá, hogy igazat adjak neki.
76. oldal




Egy alkalommal találkoztunk vele a mezőn. Háttal állt nekünk, és figyelmesen nézte a legelésző teheneket. Megkérdeztük tőle, hogy mit néz rajtuk. Megcsóválta a fejét, és azt mondta: „Jééé! A tehén tényleg ilyen!!!”
Egy pillanatig nem értettük, de aztán rájöttünk: életében nem látott még élő tehenet…
82. oldal, II. fejezet (Bookman, 2015)




A technikai társadalom elszoktatja az embereket a testi érintéstől. Nem modern dolog a simogatás. Nyugat-Európában kurzusokon oktatják, hogyan érjünk ismét egymáshoz anélkül, hogy hátsó gondolataink lennének vagy utód származna belőle. Ugye milyen banálisnak tűnik? Pedig az érintés hozzájárul a kellemes közérzethez.
78. oldal




Rossz bőr. Lánykoromban azt mondták: zsíros, azért rossz, majd ha férjhez megyek, megváltozik. Férjhez mentem. A kozmetikus azt mondta: vegyes típusú, rossz bőr, nehezen kezelhető, mert mindenütt mást kell csinálni vele, és ezért is vannak pattanásaim.
Aztán az első ráncoknál elrohantam a bőrgyógyászhoz, aki nyugtatott, hogy ilyen rossz, száraz bőrnél a korai ráncosodás teljesen normális. Tegyek rá zsíros pakolást. Rátettem, a ráncok megmaradtak, és visszajöttek ifjúkori pattanásaim.
96. oldal




A véletlenről még egy mondat: soha senki nem tudta eddig bebizonyítani, hogy a véletlen tényleg véletlen.




Leültek. A pincérnőtől kértek két pepitát.
A pepita kávéscsészében adott fele kávé, fele rum volt. A város diákjainak ugyanis nem volt szabad alkoholt kiszolgálni. Azért mindenki tudta, mi a pepita. Kiszolgálók, diákok, sőt, maga az egyetem vezetősége is. De a kávéscsészében való felszolgálás megvédte legalább a látszatot.
Ők ketten már régen nem voltak diákok. Viszont törzsvendégek voltak a cukrászdában, szerzett, ősi, pepita jogaik voltak. Ismerték egymást a kiszolgálónővel. Legalább hat éve.
A lány két nagyobb csészét hozott nekik.
– Látom magukon: nagy az izgalom. Pepita oroszlánt hoztam maguknak!
Nevettek. Jó. Jöhet a pepita oroszlán. Ez dupla rumot jelentett, és ebben az állapotban nagyon jól jött.
168. oldal, IV. fejezet (Bookman, 2015)




Egyébként, ha az ember magában beszél, az nem hülyeség. A beszéd emberi tulajdonság, a kimondott gondolatok konstruktumok, hozzásegítik az ember helyzetek tisztázásához, megértéséhez.
218. oldal




…az ember újra végigél mindent, amikor mesél. Azt mondják, a megélés szavakba foglalása hozzásegít az emlékek feldolgozásához.
278. oldal