!

Ina May Gaskin amerikai

1940. március 8. –

Tudástár · 1 kapcsolódó alkotó

KatalógusnévGaskin, Ina May
Nem

Képek 6

Könyvei 5

Ina May Gaskin: Útmutató szüléshez
Ina May Gaskin: Útmutató szoptatáshoz
Ina May Gaskin: Minden szülés számít
Ina May Gaskin: Spirituális bábaság
Ina May Gaskin: Spiritual Midwifery

Népszerű idézetek

Izolda P>!

A száj és az állkapocs ellazulása közvetlen kapcsolatban áll a méhszáj, a hüvely és a végbél teljes mértékű kinyílásának a képességével.

135. oldal

Izolda P>!

Ha mi, szoptató anyák valakiben kényelmetlen érzést keltettünk, azt annak az embernek kellett saját magában megoldania.

215. oldal

Kapcsolódó szócikkek: szoptatás
Citrompor>!

    A nővérem, aki ápolónőként dolgozik egy szülészeti-nőgyógyászati osztályon, adott néhány jó tanácsot. „Ne olvass túl sok könyvet” – mondta. – „És ne készíts szülési tervet. Minél több dolgot akarsz előre rögzíteni, annál valószínűbb, hogy végül nem úgy fog történni.” Elmagyarázta, hogy a könyvekből szerzett ismeretek gátolhatják, hogy természetesen reagáljak testem változó igényeire. Meggyőzött, és többet egyetlen szülés-előkészítő könyvet sem vettem a kezembe.

37. oldal, Szüléstörténetek

12 hozzászólás
imma P>!

Ezt Stephen King fogalmazta meg a legtömörebben a Légzőgyakorlatok című novellájában.* Az író kitalált szereplője így önti szavakba sok nő szüléssel kapcsolatos félelmét: „Hidd el, ha azt mondják, hogy egy bizonyos dolog fájni fog, akkor az fájni is fog. A legtöbb fájdalom a fejben játszódik le, és amikor egy nőnek azt sugallja az édesanyja, a nővérei, a házasságban élő barátai, az orvosa, hogy a szülés gyötrelmesen fájdalmas, akkor ez a nő mentálisan felkészült a hatalmas fájdalomra.” Stephen King egyébként több otthon született gyermek édesapja.

* Ennek a novellának az olvasását csak szülés után javasoljuk, noha ennek a félelmetes történetnek nem a szülési folyamat a félelmetes része. (Ina May Gaskin)

17. oldal, Bevezető a szüléstörténetekhez

Kapcsolódó szócikkek: Stephen King
imma P>!

Emlékszem egy ilyen hagyományos brazil bábára, aki egy kétezer fős, orvosokból és formálisan képzett szülésznőkből álló hallgatóságtól kétségbeesetten megkérdezte: „Hát maguk semmi olyanban nem hisznek, amit nem könyvekben olvastak?!”

205. oldal

Szávitrí>!

A nagy holland szülész és professzor, G. J. Kloosterman a következő megjegyzést tette 1984-ben: „Semmilyen módon nem tudunk javítani egy egészséges nő normál várandósságán és vajúdásán: beleszólhatunk a folyamatba, de csak rontani tudunk rajta.”

266. oldal (Jaffa, 2015)

Kapcsolódó szócikkek: szülés
15 hozzászólás
eeszter>!

Ha semmi másról nem győzött meg ez a könyv, azért remélem, egy dologról mégis. A testünk nem selejt!

243. oldal

imma P>!

Gyakran javaslom várandós asszonyoknak, hogy képzeljék magukat egy nagy testű állatnak. Sokan mondják, hogy ez segít nekik megtalálni legbelül a „vad nőt”, és megtalálni a minden nő számára rendelkezésre álló, ősi tudáshoz vezető utat.

192. oldal

2 hozzászólás
imma P>!

* Terminus: a szülés várható időpontja; az utolsó menstruáció első napjától számított 40. hét betöltésének napja, ami gyakorlatilag a szülés valószínű időszakának (38-42. hét) a középpontja. Terminustúllépés: a normál időintervallumon belül a 40. és a 42. hét közötti időszak orvosi elnevezése. Figyelem! Ez nem azonos a túlhordással! Túlhordás: a betöltött 42. hét utáni várandós időszak. (a szaklekt.)

35. oldal

1 hozzászólás
lenne P>!

Az Úr a megmondhatója: nem fordíthatunk hátat az alfelünknek!

172. oldal, 4. A záróizmok törvénye, Ahogy fent, úgy lent