!

Francis A. Schaeffer amerikai

1912. január 30. (Germantown, Philadelphia, Pennsylvania, Amerikai Egyesült Államok) – 1984. május 15. (Rochester, Minnesota, Amerikai Egyesült Államok)

Tudástár · 5 kapcsolódó alkotó

Teljes névFrancis August Schaeffer
KatalógusnévSchaeffer, Francis A.
Nemférfi

Könyvei 11

Francis A. Schaeffer: Ismertetőjelük: a szeretet
Francis A. Schaeffer: A keresztény élet négy alappillére
Francis A. Schaeffer: Művészet és Biblia
Francis A. Schaeffer: Halál a városban
Francis A. Schaeffer: Ő létezik és nem hallgat
Francis A. Schaeffer: A nagy evangéliumi katasztrófa
Francis A. Schaeffer: Aki van
Francis A. Schaeffer: Szabadulás az értelemtől
Francis A. Schaeffer: Igaz lelkiség
Francis A. Schaeffer: The Lord's Work in the Lord's Way / No Little People

Kapcsolódó kiadói sorozatok: L'Abri Harmat


Népszerű idézetek

jendre P>!

Üdvösségünknek nem a hitünk az alapja. A hit inkább eszköz, üres kéz, amivel az ajándékot elfogadjuk, átvesszük. Üdvösségünk alapja Jézus Krisztus térben és időben bevégzett műve.

63. oldal

Francis A. Schaeffer: Halál a városban A Biblia üzenetének jelentősége a huszadik században

Mmessy>!

A valódi kereszténység szépséget is terem, nem csak igazságot, különösen az emberi kapcsolatok konkrét területén.

Negyedik alappillér–Az emberi kapcsolatok szépsége (Harmat Kiadó, 2020)

jendre P>!

Lehet hűnek maradni az Úrhoz akkor is, ha az embert elborítja a csüggedés a világ dolgai láttán. Sőt, kétlem, hogy aki sohasem csüggedt el, az valóságosan vívja-e harcát, vagy csak papírkarddal vagdalkozik.

48. oldal

Francis A. Schaeffer: Halál a városban A Biblia üzenetének jelentősége a huszadik században

jendre P>!

Sok ember azt gondolja, ha a Szent Szellem működik, akkor a munka könnyű. Nem mindig van Így. A Szent Szellem működik, s lehet, hogy az embert felemészti. Ennek tanúi az ébredések és minden hely és alkalom, ahol az Úr munkálkodik. Nem könnyű dolog ez!
Sokszor Így szólok magamhoz: »Nem vagyok képes újból felkapaszkodni a hegyre. Nem tudok újból nekikezdeni!" Isten nem dorgál meg senkit, akinek elfáradását a küzdelem okozta, és könnyét a szánalom csalta elő.

48. oldal

Francis A. Schaeffer: Halál a városban A Biblia üzenetének jelentősége a huszadik században

Andriska>!

Most azonban úgy tűnik, hogy amint az ember (az alkalmazkodás helyett) szembeszáll azzal, ami nem biblikus, amint ilyen értelemben állást foglal, automatikusan „fundamentalistának” bélyegzik. Figyeljük meg például Gill Davis megjegyzéseit […]: a fasizmus mitológiai támasza gyakran a jobboldali fundamentalizmus.

140. oldal

Mmessy>!

Teljes szívemből állítom, hogy amikor arra törekszünk, hogy a ma emberének hitelesen hirdessük az evangéliumot, a látható szeretet fontosságának bele kell kerülnie üzenetünkbe. Nem szabad megfeledkeznünk a végső érvről. A világnak jogában áll figyelnie bennünket akkor is, ha köztünk, igaz keresztények között gyakorlati különbségek alakulnak ki, de azt is látnia kell, hogy szeretjük egymást. Szeretetünknek olyan formában kell megnyilvánulnia, hogy a világ észrevegye, tehát láthatóvá kell válnia.

57. oldal (Harmat-KIA, 2023)

jendre P>!

A mostani történelmi pillanatban a hűséges evangéliumi egyház alapvető igénye: a tiszta tanítás és az ébredés.
Az egyháznak a mai nemzedékünk életében egy új reformációra, ébredésre illetve megújulásra van szüksége.
Emberek gyakran a „reformációt” és az „ébredést" két szembenálló fogalomnak vélik. De ez tévedés. Mindkét szó az „újraépítés" , „újrakezdés" rokona.
A „reformáció" a tiszta tanítás helyreállítására az „ébredés" a keresztyén ember életének megújulására vonatkozik. A reformáció az Íráshoz való visszatérésről beszél, az ébredés pedig azt eredményezi, hogy az élet megfelelő kapcsolatba kerül a Szent Szellemmel.
Az egyház történetének nagy pillanatai akkor érkeztek el, amikor az egyház egy időben visszatért a tiszta tanításhoz és a keresztyének élete megtapasztalta a Szent Szellem hatalmát.

7. oldal

Francis A. Schaeffer: Halál a városban A Biblia üzenetének jelentősége a huszadik században

Mmessy>!

Az igazságnak és a szeretetnek a gyakorlatban is látható megvalósítása együtt jár a Jézus Krisztusról szóló örömhír hirdetésével.

36. oldal (Harmat-KIA, 2023)

Mmessy>!

Minden ember Isten képmásara teremtetett, ezért vágyódik a szeretet után.

25. oldal (Harmat-KIA, 2023)

jendre P>!

A juhok még messzebbre széledtek el, mint ahogyan Jeremiás napjainak hamis prófétái terelték Őket. A mai nemzedéket annyira megszállta az esztelenség, hogy csak az anyagi világban hisz, bezárja magát az atomok folyamatába, s ezt az értékek kategóriája nélkül szemléli. Nem csoda, ha Isten Így szól: „Meg foglak Ítélni titeket azért, amit elkövettetek.” Ki volt a felelős Jeremiás napjaiban? A vallási vezetők. Ki tette ezt a mi napjainkban? Bizonyára a legsúlyosabb ítélet nem azokat fogja sújtani, akik a romlást kívülről idézték feli a legvétkesebb az egyház, amely ismerte a valóságot, de tudatosan elfordult attól, és ma az embereknek nem tud egyebet nyújtani, mint relativitást, visszhangozva a modern világ bölcselkedését.

38. oldal

Francis A. Schaeffer: Halál a városban A Biblia üzenetének jelentősége a huszadik században