

Farkas János magyar
Könyvei 4
Fordításai 28
Antológiák 2
Népszerű idézetek




A halogatás a feladatok végrehajtásának kerékkötője, minden fejlődés fékezője, nem nyerünk vele semmit, inkább csak veszítünk.
36. oldal
Farkas János: Érd el könnyedén! A 7 motívumpont csodája




A siker esélye akkor a legnagyobb, ha szilárdan elkötelezzük magunkat a végrehajtás mellett.
36. oldal
Farkas János: Érd el könnyedén! A 7 motívumpont csodája




Öntudatunkat meghatározza, hogy milyen családba születtünk, milyen közösségben nőttünk fel, milyen nemzeti, társadalmi, vallási stb. identitást szívtunk magunkba, milyen emberekkel barátkoztunk, milyen műsorokat néztünk a tévében, milyen újságokat, könyveket olvastunk, mely emberekre tekintettünk példaképként, vagy kik voltak ránk nagy hatással.
Ezek a tényezők, közösségek és személyek folyamatosan befolyásolnak bennünket. De azt, hogy melyik mekkora hatással van ránk, nagymértékben az határozza meg, hogy mennyire tudunk azonosulni az értékrendszerével, a megközelítésével, és mennyi időt töltünk vele.
Van egy érdekes mondás, amely szerintem pont ide illik: „sok lúd disznót győz”. Azaz ha elég időt töltünk egy közösségben, előbb-utóbb valamennyire elsajátítjuk azokat a gondolkodás-, illetve magatartásformákat, amelyek arra a közösségre jellemzők. A családban a szülőktől átvesszük, megörököljük a programokat, amelyekkel életünket élni fogjuk. Amikor a család mellett más közösségeket is megismerünk, átveszünk valamit azok szokásaiból is. Tesszük ezt gyakran észrevétlenül.
5. oldal
Szabó Péter – Farkas János – Muhoray Róbert – Szántai Zsolt: A tudat hatalma Hogyan használd tudatosan elméd végtelen erejét?




Kutatások eredményei alapján bebizonyosodott, hogy aki sokat unatkozik, és tétlenül üldögél, annak sokkal nagyobb esélye van a korai halálra, mint a kiegyensúlyozottan aktív életet élő társainak. A túlzott tétlenség és motiválatlanság ugyanolyan káros, mint a stressz és a túlhajszoltság.
40. oldal
Farkas János: Érd el könnyedén! A 7 motívumpont csodája




Akik megtanulják, hogyan kell irányítás alatt tartani belső élményeiket, képesek meghatározni életük minőségét. Mindannyian éltünk már át olyan pillanatokat, amikor azt éreztük, hogy mi irányítjuk a cselekedeteinket, a saját sorsunkat. Ilyenkor átszellemülünk, gyönyörűséget érzünk, ami meghatározó lesz az életünkben. Ezt az érzést hívjuk „tökéletes élménynek”.
41. oldal