!

Erich von Däniken svájci

1935. április 14. (Zofingen, Svájc) –

Tudástár · 6 kapcsolódó alkotó · 3 kapcsolódó könyv · 1 film

Teljes névErich Anton Paul von Däniken
KatalógusnévDäniken, Erich von
Nemférfi
Honlapdaniken.com
Facebook@erichvondanikenfans

Képek 5

Könyvei 42

Erich von Däniken: Istenek ivadékai vagyunk
Erich von Däniken: A jövő emlékei
Erich von Däniken: A szfinx szemei
Erich von Däniken: Az istenek űrhajósok voltak
Erich von Däniken: Jelek a kozmoszból
Erich von Däniken: Sötét kőkorszak?
Erich von Däniken: A Kozmosz üzenete
Erich von Däniken: Idegen civilizációk nyomában
Erich von Däniken: Tévedtem volna?
Erich von Däniken: Találkozás az istenekkel

Kapcsolódó kiadói sorozatok: Galaktika Baráti Kör Könyvklub Móra · Régi korok üzenete Édesvíz · Bestseller Inkvizítor, Könyvmíves, Merényi, Sierra, Szintarév

Szerkesztései 1

Erich von Däniken (szerk.): Az elveszett tudás nyomában

Kiemelt alkotóértékelések

Bla IP>!

Erich von Däniken

Az első információ, amely Daniken munkásságáról hozzám elért, a Jövő emlékei c. film volt, amelyet a Toldi moziban, a Bajcsy-Zsilinszky úton vetítettek, s ott volt szerencsém látni. Ez olyan meghatározó élmény volt számomra, hogy újabb jegyet váltottam, s Édesapámat is magammal vittem. Aztán, miután bibliofil vagyok, elkezdtem gyűjteni Daniken műveit, ebből állt össze a mai polc. Azóta is kedvelem írásait, elgondolkodtatóak.
Tulajdonképpen ő nyitotta fel az érdeklődésemet a múlt, az emberiség történelem előtti élete irányában.
Erich Anton Paul von Däniken (Zofingen1935. április 14. –) svájci szerző, dokumentumfilmes, előadó, az ún. paleoasztronautika alternatív történelmi elméletének egyik legismertebb hirdetője, melynek tézise, hogy a prehisztorikus időkben egy vagy több magasan fejlett földönkívüli civilizáció látogatást tett a Földön, és segédkezett őseink civilizációinak felemelkedésében. Könyveit 32 nyelvre fordították le, és több mint 63 millió eladott példánnyal is büszkélkedhet, amivel a legsikeresebb írók között tartják számon.
Bár nem Erich von Däniken volt az első, aki felvetette a paleokontaktus elméletét(Carl Sagan, Joszif Sklovszkij, Robert Charroux) , az elképzelés az ő nevével forrt össze. Elméleteit a tudományos élet képviselőinek zöme spekulációnak tartja. Az én problémám a tudomány képviselőinek generális véleményével szemben az, hogy ez az álláspont igaztalanul általánosító és meglehetősen statikus. Danikennek számos olyan felvetése, okfejtése van, ami jogosan gondolkodóba ejtheti az olvasók mellett a szakembereket is. És egyik legutóbbi magyarul is megjelent művét, a Zeusz nevébent olvasva, azt is meg kell állapítanom, hogy Daniken, mint szerző sokat fejlődött, lényegesen átgondoltabb az érvelése, s az állításaihoz nem feledi el a hivatkozásait sem odatenni.
Érdemes Danikent olvasni, mert vannak esélyei, hogy elmélete nemhogy „vágy-vezérelt és manipulatív”, hanem valóságalapú. Ezt az olvasottak, az utazásaim során látottak, személyes élményeim és következtetéseim mondatják velem.


Népszerű idézetek

Anettus8>!

Mennyi mindent tartunk lehetetlennek, mielőtt megtörténik?!

32. oldal

Erich von Däniken: Találkozás az istenekkel „Kozmikus nyomokon” a világ körül

_ada >!

Mikor látjuk be végre, hogy egyetlen háborúban sem lehetnek többé győztesek, csak túlélők?

Kapcsolódó szócikkek: háború
Bla IP>!

Carl Friedrich Gauss, a híres német csillagász 155 évvel ezelőtt szokatlan javaslattal lepte meg kollégáit. Azt ajánlotta, ültessenek facsemetéket, amelyek ha felcseperednek háromszög alakú erdővé terebélyesednek. Ez meghökkenti majd a földönkívüli lényeket, akik teleszkóppal tanulmányozzák a Földet. Észre kell venniük, hogy a háromszög alakú erdő nem magától nőtt ilyen alakban, és levonhatják belőle a következtetést: a Föld bolygón értelmes lények élnek.

139. oldal

nodael>!

A vélemények sokféleségéhez szeretnék egy új szemponttal kapcsolódni. Természetesen ez a feltételezés is éppoly kevéssé bizonyítható, mint a többi, mindmáig semmilyen adattal alá nem támasztott magyarázat.

94. oldal

eeszter>!

Hogyan írhatott Swift a Mars-holdakról, ha csak százötven évvel később fedezték fel őket?

117. oldal

Kapcsolódó szócikkek: Mars (bolygó)
Bla IP>!

3, 4, 5, 6 egymás mellé írva a decimális rendszerben 3456. A számjeleket a 21. monolitra vésték fel. 3456 osztva 21 egyenlő 164.57-tel. Ez megint egy kör kerülete, amelynek átmérője 52.38 méter. Nem furcsa A nyári napforduló napján a déli azimut pontosan 52 fok 38 percre van Gavrinis földrajzi helyzetéhez képest.

68. oldal

nodael>!

Az univerzum történetének banális ténye, hogy egy bolygó intelligenciája mindig keresi rokonait az űrben, keresi a másfajta életet, nyomoz az idegen, magasrendű intelligenciákkal való találkozás lehetősége után.

91. oldal

umrekka>!

S amit elképzelhetetlennek tartanak a mai gondolkodásban, az korlátot szab mindazon képtelenség felismerésének, amit a kozmosz rejteget előlünk.

12. oldal, 1. fejezet (Háttér, 1990)

nodael>!

Az űrkutatás rohamos fejlődésének ismeretében már nem lehet elfogadni azt a kifogást, hogy „soha nem lesz lehetséges a csillagközi utazás”. A ma fiatal generációja ezt a „lehetetlenséget” a jövőben már realitásként fogja megélni!

108. oldal

Bla IP>!

Sejtik-e már, mi az egészben a különös? Az, hogy az ókori világ egész hagyománytárában nem legendákról, mítoszokról vagy fantáziadús mesékről kapunk tudósítást, hanem egy az idő tájt meglévő realitásról. Az a távoli valóság azonban más szemszögből tekintve is megerősítést nyer: az idő múlásától.

53. oldal