!

Erdélyi István magyar

KatalógusnévErdélyi István
Nemférfi
Életrajz

Képek 1

Könyvei 25

Erdélyi István: A magyar honfoglalás és előzményei
Erdélyi István: Vadházasságban a maffiával
Erdélyi István – Sugár Lajos – Zsebeházy György: Vulkánok tövében, vulkánok tetején
Erdélyi István: Árván a krematóriumban
Erdélyi István – Sugár Lajos: Ázsiai lovas nomádok
Erdélyi István – Sugár Lajos: Embert keresünk
Erdélyi István: Pannoniai húsvét
Erdélyi István: Magyar őstörténeti minilexikon
Erdélyi István: Sumér rokonság?
Erdélyi István: Dél és észak

Kapcsolódó kiadói sorozatok: Népszerű történelem Kossuth · Természetbúvárok Könyvespolca Móra · Ómúltunk Tára · Kérdőjel Akadémiai · Sorsdöntő történelmi napok Akadémiai · A magyar műveltség 1100 éve Mundus · Káva Téka - Napút-füzetek Napkút

Fordításai 1

Chris Pramas – Joseph Carriker – Seth Johnson – Steve Kenson – Jon Leitheusser – Jack Norris – Owen K.C. Stephens: Fantasy AGE: Alapszabályok

Népszerű idézetek

Bla IP>!

Az ékírás megfejtése azonban – anélkül, hogy Grotefend érdemeit aláértékelnénk – végül is számos kutató „közös” munkájának eredménye volt. Valamit valamennyi tett a megfejtés érdekében. G.S.Figuerosa 1618-ban felfigyelt a különös jelekre. P.Della Valle 1621-ben már írásjegyeknek tartotta őket. 1765-ben Carsten Niebuhr lemásolta és Európába hozta a felirat egy részét. 1798-ban Olaf Tychsen meghatározta a szövegeket. Friedrich Münter 1802-ben már tudta, hogy a persepolisi feliratok háromnyelvűek, de itt elakadt.
Ekkor kezdett el foglalkozni az ékírásos szövegekkel a göttingeni Grotefend, aki foglalkozását tekintve gimnáziumi tanár volt.(Az alávaló pedagógus!) Világos és tiszta logikával dolgozva – perzsául nem tudott – sikerült egy, a mindhárom szövegben szereplő szövegrészt megfejteni….

155. oldal

Bla IP>!

Vezetőket, fejedelmeket tehát a legtöbb esetben rejtve, minden felszíni jel nélkül temettek el, a példák tömegét lehetne erre felhozni. Jókai Mór írása óta, tehát több mint egy évszázada izgatja az emberek fantáziáját Attila sírja, pedig már Móra Ferenc megírta, hogy a hármas koporsó legendája nem Attilára, hanem egy germán fejedelem kalabriai temetésére vonatkozik.

50. oldal

Bla IP>!

Jelentős eredmények származtak következtetések nyomán is. H.Carter felfigyelt arra, hogy thébai Királyok Völgyében csak a XVIII. dinasztia fáraóinak sírjai találhatóak. Feltételezte tehát, hogy a hiányzó két uralkodó sírja is ott kell, hogy legyen valahol. Háromévi kemény munka után valóban előkerült Tutanhamon sírja…

38. oldal

Bla IP>!

Jaquetta Hawkes amerikai régész úgy véli, hogy amikor az ember eszközöket kezdett gyártani – tehát mintegy 700.000 évvel ezelőtt – nem élt a Földön tízezernél több értelmes lény.

25. oldal

Lunemorte P>!

De az élet útjai kiszámíthatatlanok.

106. oldal

Erdélyi István – Sugár Lajos: Ázsiai lovas nomádok Régészeti expedíciók Mongóliában

Lunemorte P>!

Mert a történelmet úgy kell összerakni, mint egy szétdúlt mozaik kockáit…

11. oldal

Erdélyi István – Sugár Lajos: Ázsiai lovas nomádok Régészeti expedíciók Mongóliában

Kapcsolódó szócikkek: történelem