!

Cso Namdzsu dél-koreai koreai

Cho Nam-Joo

1978 (Szöul, Dél-Korea) –

KatalógusnévNamdzsu, Cso
Nem

Képek 2

Könyvei 4

Cso Namdzsu: Született 1982-ben
Cho Nam-Joo: Kim Jiyoung, Born 1982
Cho Nam-Joo: Miss Kim Knows and Other Stories
Cho Nam-Joo: Saha
Cho Nam-Joo: Kim Jiyoung, geboren 1982
Cho Nam-Joo: Kim Ji-young, Nacida en 1982
Cho Nam-Joo: Kim Jiyeong, născută în 1982
Cho Nam-Joo: Miss Kim weiß Bescheid

Népszerű idézetek

Nikolett0907 P>!

[…] milyen megosztó az emberek között a házimunka. Vannak, akik semmibe veszik, mintha csak szórakoznának otthon, mások felmagasztalják, létfenntartó munkának tekintik. Viszont senki sem próbálja kiszámolni a pénzbeli értékét, talán mert abban a pillanatban, hogy árcédulát kapna, fizetni kellene érte.

175. oldal

Mariann_Czenema P>!

Kettõjük kapcsolata már csak porhüvelye volt önmagának, csonttá száradt érzéseiket kupac hamuvá égette a gyenge parázs.

137. oldal

Kabódi_Ella P>!

– Azt mondtad, hogy ne csak arra gondoljak, amit elveszítek egy kisbabával. Én elvesztem a fiatalságom, az egészségem, a munkám, a szociális hálóm és a kollégáim, akik olyanok nekem, mintha a barátaim lennének. A terveim és az álmom tenném kockára ezzel. Szóval nekem most csak az jut eszembe, hogy mit veszíthetek. De mondd, te mit veszítenél?

159. oldal (Athenaeum, 2020)

Nikolett0907 P>!

[…] a fiúk általában gonoszkodnak és bántják azokat a lányokat, akik tetszenek nekik.

45. oldal

Kabódi_Ella P>!

Mégis az élet kegyetlen fintora, hogy míg az elkövetők kiváltságuk apró morzsájának elvesztésétől rettegtek, addig az áldozatok mindenüket kockára tették.

183. oldal (Athenaeum, 2020)

Nikolett0907 P>!

Pont azok várják el a nőktől hogy viseljék örömmel a fájdalmat, a nehézségeket és a halálos rettegést, akik a legkisebb fejfájásra is kapkodják a fájdalomcsillapítót, és érzéstelenítő krémet kérnek egy anyajegy eltávolításához. Ezt nevezik ők anyai szeretetnek, és úgy terjed, mintha vallás lenne.

177. oldal

TarkaBarkaVilág P>!

Vajon a törvény vagy a rendszer változtatja meg az értéket, vagy az értékek vonják maguk után a törvény és a rendszer változásait?

Sippancs P>!

Természetes volt, hogy a frissen főtt rizs először az apa, utána a kisfiú és végül a nagymama tányérjába kerüljön. Az is megkérdőjelezhetetlen volt, hogy a tökéletes formájú tofut, a töltött gombócot, valamint a húsgolyót is a kisöccsük kapta, míg Dzsijong és a nővére a szétesett darabokat ette. Evőpálcika, zokni, hosszú alsó és felső fehérnemű, iskolatáska és tornazsák, a kisfiú minden egyes holmija összepasszolt, míg a két lánytestvér mindig eltérőt kapott. Ha volt két esernyőjük, öccsük használta az egyiket, a két lány pedig együtt a maradék egyet. Két takaróból az öccsük eggyel takarózott, míg a testvérei a másik egyen osztoztak. Ha két adag nassolnivalót kaptak, akkor Kim Dzsijong és a nővére megfeleztek egyet, míg az öccsük egy egész adagot ehetett.

25. oldal

Kabódi_Ella P>!

Olyan sokat beszélgettek, mint ahány esőcsepp lehull, és olyan gyengéden simogatták egymást, mint ahogyan a hópehely szállingózik.

13. oldal (Athenaeum, 2020)

Kabódi_Ella P>!

– Régen a nők dézsában mosták a ruhákat, tüzet kellett gyújtaniuk, hogy forralni tudjanak bármit is, görnyedve söpörtek, mostak és mégis mindenre képesek voltak. Mára mosógéppel mosnak, takarításra meg ott a porszívó. Manapság egy nőnek aranyélete van.

173-174. oldal (Athenaeum, 2020)

Kapcsolódó szócikkek: aranyélet