!

Bokor Pál magyar

P. Michael Bush

1942. május 2. (Budapest) –

Tudástár · 4 kapcsolódó alkotó · 1 kapcsolódó könyv

KatalógusnévBokor Pál
Nemférfi
Életrajz

Könyvei 19

Bokor Pál: A siker neve – Oscar
Bokor Pál: Obama
Bokor Pál: Barack Obama szupersztár
P. Michael Bush: A panda
Bokor Pál: Hollywood magyar szemmel
Bokor Pál: A siker helye Hollywood
Bokor Pál: Szerelmek tavasza
Bokor Pál: New York
Bokor Pál: Egy kínai nyár
Bokor Pál: Ezüst Malibu

Kapcsolódó kiadói sorozatok: Albatrosz könyvek Magvető · Ország-Világ Kossuth · Tudósító voltam Magyar Távirati Iroda

Szerkesztései 2

Bokor Pál – N. Sándor László – Szaniszló Ferenc (szerk.): Sztálin
Bessenyei Gábor – Bokor Pál (szerk.): EU-tagállamok adózása

Fordításai 8

Arthur Conan Doyle: A sátán kutyája
Edgar Allan Poe: A Morgue utcai kettős gyilkosság és más rejtelmes történetek
Arthur Conan Doyle: Sherlock Holmes nyomoz
Jodi Kantor – Megan Twohey: She Said
Bokor Pál – N. Sándor László – Szaniszló Ferenc (szerk.): Sztálin
Alla Sirjajeva: Hívja Leonyid Brezsnyevet!
Georgij Vacsnadze: Keletre irányított antennák
V. M. Volodarszkij: A Tretyakov Galéria

Antológiák 2

Tamási Izabella – Marcellus Mihály (szerk.): Sorsok és évszázadok
Havas Katalin (szerk.): „Őrizem a szemedet”

Alkotói polc


Kiemelt alkotóértékelések


Népszerű idézetek

Bla IP>!

Egy megbízhatónak ítélt beszámoló szerint Buffaló Bill 1857-58-ban 4280 bölényt mészárolt le…Billie Cornstockkal versengett abban, ki lő le több bölényt 8 óra alatt….A múlt század(XIX.) közepén mintegy 20 milliós bölényállomány 1889-re 550-re csökkent.

96. oldal

1 hozzászólás
jagoka1984 P>!

Bizonyos viszont, hogy Barack Obama pontosan felmérte, hogy bőrének színe ezen a helyen egyáltalán nem mellékes körülmény.

84. oldal

Bokor Pál: Obama Az út Honolulutól a Fehér Házig, és mindig tovább…

jagoka1984 P>!

Magyarországon 2008 novemberének első napjaiban késtek a vonatok, mert a MÁV nem bírta el a hirtelen, ha nem is váratlan ünnepi forgalmat, amelyre november 1-jén, halottak napján abban az évben sem tudott rendesen felkészülni. A pár napon belül esedékes amerikai választások eredményével ilyen napokon végképp senki nem törődik. Az emberekből áradt a panasz amiatt, hogy valakik módszeresen tönkretették a közlekedést, az oktatást, az egészségügyet és a mezőgazdaságot, hogy a vonatok zsúfoltak, mert nincs pénz felmentő járatokra, de a vasúti társaság személyzeti főnöke 80 millió forintos végkielégítéssel távozott.

185. oldal

Bokor Pál: Obama Az út Honolulutól a Fehér Házig, és mindig tovább…

KleineKatze>!

Igen, a külföldhöz való viszony változik. Felszólították az embereket, hogy ne lépjenek közbe, ha egy külföldi az utcán fényképez, nagy diákcsoportok készülnek külföldi egyetemekre, s a kínaiak kezdenek megbarátkozni a gondolattal, hogy az emberiség túlnyomó része nemcsak hogy nem kínai, hanem ráadásul még létre is hozott egy olyan civilizációt, amelytől ők is tanulhatnak.

94. oldal

jagoka1984 P>!

Kalifornia, New York, Florida, Ilinois, Pennsylbania, Ohio és Michigan az Obama vezetésével felvonuló demokraták mellett is kitartott. Egyes- egyedül Bush- ország, azaz az olajmilliárdos Bush família fellegváraként ismert Texas lett a republikánusoké.

177. oldal

Bokor Pál: Obama Az út Honolulutól a Fehér Házig, és mindig tovább…

robinson P>!

A film az amerikai gazdaság öt legfontosabb export cikke közé tartozik, és a hazai forgalmazás is több százmilliárdos nagyságrendű üzlet.

43-44. oldal

Szelén>!

– Hé, miért bántotta a kutyámat? – kiáltott a fiú angolul, és elindult André felé. Csak a sziluettje látszott a sötétben, de André emlékezett rá, hogy keménykötésű fickó, bár valamivel alacsonyabb nála. Talán mégis el tudott volna bánni vele. Jó kondícióban volt, s Katangában megtanult néhány önvédelmi fogást. De a fiú kezében valami kattant.
„Pisztoly van nála” – gondolta André. Újabb kattanás hallatszott, s a kínai kezében megvillant a kés pengéje. Aztán egy másik penge villant a másik kezében.
– Hé, maga! Bántotta a kutyámat! – mondta megint a kínai. A hangja egy megbántott ember hangja volt, és mindkét kezét előretartva közeledett André felé.

NB14>!

Az amerikai Új hullám nem egy hullám volt, és hosszabb ideig tartott a franciánál. A rendezők új generációjához tartozott t.k. Peter Bogdanovich (Az utolsó mozielőadás), William Friedkin (A francia kapcsolat, Ördögűző), Francis Ford Coppola (Keresztapa), Warren Beatty (Vörösök), Woody Allen (Annie Hall, Manhattan), John Cassavetes (Minnie és Moskowitz), Alan J. Pakula (Klute, Az elnök emberei), Robert Altman (A hosszú búcsú, Nashville), Martin Scorsese (Taxisofőr), John Boorman (Deliverance), Milos Forman (Száll a kakukk fészkére), Bernardo Bertolucci (Az utolsó tangó Párizsban). Noha ezek a rendezők, továbbá a „hozzájuk csatlakozott” Steven Spielberg és George Lucas, az elhunyt Kubrick és Altman kivételével az új évezredben is Hollywoodban dolgoznak, ezeknek a filmeknek az együttese olyan kreatív erőt sejtet, melyet méreteiben és jelentőségében csak a filmtörténet legnagyobb tehetségfellobbanásaihoz, az amerikai börleszkhez, a német expresszionista filmhez, az orosz forradalmi filmhez, az olasz neorealizmushoz és a francia Új hullámhoz lehet hasonlítani.

Bokor Pál: A siker helye Hollywood Magyarok találták fel az amerikai filmet?

Bla IP>!

Lehet, hogy ez csak tréfa, de tényleg nem egyszerű dolog meghatározni, mi is az a mormon egyház.

128. oldal

robinson P>!

A „New York bandái” tíz Oscar-jelölést szerzett és egyetlen díjat sem. Ennél nagyobb bukást nem nagyon ismer az Oscar-história.

119. oldal