

Bodor Johanna erdélyi magyar magyar
1965. október 23. (Kolozsvár) –
Könyvei 1
Népszerű idézetek




Emlékszem, egyszer rettenetesen megfáztam, nem volt otthon gyógyszerem, egyáltalán nem volt pénzem, és nem volt kedvem újra pénzért kuncsorogni. Forró teát szerettem volna inni. A gázt elzárták. A vízforralóm elromlott. Kimentem a konyhába, már azon gondolkodtam, hogy tüzet rakok a konyhakövön, de akkor eszembe jutott, hogy van még egy lehetőségem.
Kihúztam a konyhaasztal fiókját. Megfordítottam az orosz vasalót, nyelét bedugtam az asztallap alá, és a fiók segítségével odaszorítottam a vasalót a konyhaasztalhoz. A nyél belülről tapadt hozzá az asztal lapjához, a fiók szorításában e kitűnő konstrukció nem billegett. Bekapcsoltam, és maximális hőfokra állítottam. Csapvizet töltöttem egy kis alumínium-edénybe és ráraktam a vasaló forró platnira.
A terv bevált, lett forró vizem és boldogan kortyolgathattam kínai teámat. Ezt a módszert később csészényi Maggi-leveskocka esetében is alkalmaztam. Győztem. Imádtam, ha kijátszhattam a rendszert és a nyomort.
90-91. oldal




A naivitásom és túlzott emberszeretetem életveszélyes volt, majdnem mosolygós öngyilkosság.
7. oldal




A jutalomfalat módszere 22 millió embert manipulált és varázsolt el. Hibátlanul működött a rendszer. Ha képes voltál ehhez idomulni, akkor élelmet vittél haza, ami olyan sikerélményt nyújtott, mintha ez lett volna az élet egyetlen értelme. A boldogság ingerküszöbe ilyen alacsony szintre süllyedt. Ha az ilyen típusú sikerélmény elszédített: elvesztél.
Veszélyes, ha a túlélés szempontja utalja el az ember gondolatait, lelkét és idegrendszerét.
67. oldal