!

Alain de Botton brit svájci

1969. december 20. (Zürich, Svájc) –

Tudástár · 6 kapcsolódó alkotó

KatalógusnévBotton, Alain de
Nemférfi
Honlapalaindebotton.com
Twitter@alaindebotton

Képek 3

Könyvei 31

Alain de Botton: A szerelem csapásai
Alain de Botton: Hogyan gondolkodjunk másképp a szexről?
Alain de Botton: A hírek
Alain de Botton: A filozófia vigasza
Alain de Botton: Essays in Love
Alain de Botton: The Course of Love
Alain de Botton: The School of Life
Alain de Botton: The Architecture of Happiness
Alain de Botton: Status Anxiety
Alain de Botton: How Proust Can Change Your Life

Kapcsolódó kiadói sorozatok: Az élet iskolája HVG Könyvek

Antológiák 2

Natasha Lunn: Conversations on Love
Meglátások

Felolvasásai 1

Alain de Botton: The School of Life

Népszerű idézetek

Bea_Könyvutca P>!

Ha valakit igazán szeretünk, szóba sem jöhet, hogy meg akarjuk változtatni.

11. oldal

7 hozzászólás
Bea_Könyvutca P>!

Csodálatos olyan világban élni, ahol ennyi ember kedves a gyerekekhez. De még ennél is jobb lenne, ha egymás gyermeki oldalával is megértőbbek lennénk.

2 hozzászólás
Bea_Könyvutca P>!

Csak azok az emberek tűnnek normálisnak, akikről még nem tudunk eleget. A legjobb gyógyír a szerelemre, ha közelebbről is megismerünk valakit.

Morpheus>!

Nem szükséges állandóan észszerűen viselkednünk ahhoz, hogy jól működjenek a kapcsolataink, mindössze arra kell rájönnünk, hogyan tudjuk alkalmanként jó szívvel beismerni, hogy egy-két területen némileg őrültek vagyunk.

116. oldal

5 hozzászólás
Morpheus>!

Az egymáshoz hűséges házastársaknak fel kéne ismerniük, mekkora áldozatot hoznak a szerelmük és a gyermekeik érdekében, és büszkének kellene lenniük a hősiességükre. A szexuális lemondás egyáltalán nem normális dolog, és nincs benne semmi kellemes. A hűség megérdemli, hogy komoly eredménynek tekintsük és állandóan magasztaljuk – ideális esetben kitüntetések átnyújtásával és harangzúgással –, ahelyett, hogy egyszerűen olyan normaként gondolnánk rá, amelynek kockára tétele egy külső affér révén jogosan vált ki házastársi haragot.

140. oldal

Kapcsolódó szócikkek: hűség
5 hozzászólás
Morpheus>!

Egy tökéletes világban minden párhoz heti rendszerességgel ellátogatna egy pszichoterapeuta, és nem nekik kellene felkeresniük. A terápia a hétköznapjaik része lenne, ahogy a szombatköszöntő vacsora a zsidóknak, és ugyanúgy megtisztulást jelentene. És ami a legfontosabb, a társadalom egyik féllel sem éreztetné, hogy bolond, ha terápiára szorul.

102. oldal

Kapcsolódó szócikkek: pszichoterápia
67 hozzászólás
Morpheus>!

    Idézésre csábít, ha valamely szerző éppen a mi legsajátabbnak érzett gondolatunkat fejezi ki, méghozzá olyan világosan és és lélektanilag pontosan, ahogyan mi nemigen tudnánk. Jobban ismer minket, mint mi magunkat. Frappánsan megfogalmazza azt, ami bennünk tétova és kusza, és a helyek, amelyeket könyvében ceruzával aláhúzunk, a lapszélen megjegyzetelünk vagy kimásolunk, jelzik, hogy hol találtunk egy darabkát önmagunkból, hol az az egy-két mondat, ami mibennünk is mocorgott – s ez persze még meghökkentőbb, ha a mű a tógák és az állatáldozatok korában íródott. Ezeket a mondatokat tehát hálából, amiért emlékeztettek rá, hogy kik is vagyunk mi valójában, átemeljük a saját könyvünkbe.

193. oldal

Kapcsolódó szócikkek: idézet
2 hozzászólás
Bea_Könyvutca P>!

„Tökéletesnek” nevezni a kedvesünket csak annyit jelenthet, hogy nem sikerült megértenünk őt. Csak abban az esetben állíthatjuk, hogy egyáltalán elkezdtünk megismerni valakit, ha okozott már nekünk komoly csalódást.

288. oldal

2 hozzászólás
Morpheus>!

Hogyan viszonyuljunk Nietzsche szerint az előttünk álló akadályokhoz? Úgy, hogy rendületlenül higgyünk abban, amire vágyunk, még akkor is, ha nem érjük el, és talán soha nem is fogjuk elérni. Másképpen fogalmazva, ne engedjünk a csábításnak, és ne ócsároljunk vagy bélyegezzünk meg valamit pusztán azért, mert túlságosan nehéz a birtokába jutnunk.

285. oldal

Kapcsolódó szócikkek: akadály · Friedrich Nietzsche · vágy