Lionboy: ​Charlie és az oroszlánok (Lionboy 1.) 11 csillagozás

Zizou Corder: Lionboy: Charlie és az oroszlánok Zizou Corder: Lionboy: Charlie és az oroszlánok

„A macskák hűségesek és nagyon okosak! Ezúttal összefognak, hogy segítsenek Charlie-nak, aki beszélni a nyelvüket.”

Mit tennél, ha egyszer arra mennél haza, hogy elrabolták a szüléidet? Ha bátor vagy, bizonyosan elindulnál, megkeresni őket… így tett Charlie is, aki történetesen „macskául” is tud. Amikor szülei keresésére indul, kiderül: csak az utca kóbor macskáira és egy fantasztikus vízi cirkusz ketrecben élő oroszlánjaira számíthat. A szinte hihetetlen kalandok közepette Charlie nem is sejti, hogy saját sorsán túl sokkal nagyobb dolgokért is felelős.

Geopen, Budapest, 2003
364 oldal · ISBN: 9639093920 · Fordította: Varsányi Anna · Illusztrálta: Fred van Deelen, Váradi Gábor
Geopen, Győr, 2003
364 oldal · puhatáblás · ISBN: 9639093920 · Fordította: Varsányi Anna · Illusztrálta: Fred Van Deelen

Lahara IP>!
Zizou Corder: Lionboy: Charlie és az oroszlánok

Charlie Ashanti igazi félvér. Anyja angol, apja akan. De igazi csodagyerek is, aki nem jár ám hagyományos iskolába, csakis magántanárhoz, ahol nem lehet rosszalkodni, bár Charlie igazán szeretne. Beszél angolul, franciául, olaszul, tvikül, arabul, latinul, görögül és macskául. És ez az, ami különlegessé teszi. A keresztneve angol keresztnév, jelentése szabad férfi vagy legény. A vezetékneve ghánai, jelentése győzelem.
Kár, hogy kevesen ismerik ezt az ifjúsági regényt, megérdemelné, hogy minél többen olvassák, hiszen minden van benne, ami egy jó ifjaknak szóló kalandos regénybe kell. Ráadásul ez még csak egy sorozat első része, de nem igazán tűnik úgy, hogy megjelenne a többi rész, hiszen kevesen olvassák és kevesen ismerik. Kár érte.
Ajánlom mindenkinek, aki szereti a kalandokat, az utazást, a hajókat, a cirkuszokat, a macskákat és az oroszlánokat. Nálam öt csillag. És nálad?

Mareszkaresz P>!
Zizou Corder: Lionboy: Charlie és az oroszlánok

Egy csipet Kisfiú meg az oroszlánok elkeverve nagy adag A Titokzatos Benedict Társasággal.
Tényleg nagy kár, hogy nem lett elég ismert itthon ahhoz, hogy a másik két kötetét is kiadják.

BodoEva>!
Zizou Corder: Lionboy: Charlie és az oroszlánok

Lenyűgöző, magával ragadó történet, remek stílus!!! Sajnos valóban úgy néz ki, hogy nem fordítják magyarra a 2. és 3. részt, pedig a fordítás is remek. Az ember alig várja a folytatást! Próbáltam más nyelven megszerezni a többi részt, de úgy nagyon drága lenne. Egy fiatal anyukával is elolvastattam, neki is nagyon tetszett.

Ikona>!
Zizou Corder: Lionboy: Charlie és az oroszlánok

Érdekes könyv, ami egyensúlyoz a valóság és a mese között. Charlie egy bátor, okos és kreatív szereplő. A barátai nagyon cukik. ;-)
Bár cirkusz leírása igazán érdekes, de én semmilyen formában nem szeretem és nem is támogatom!

Lahara IP>!

– Olyan királynak nézel, aki potyautas oroszlánokat ad át vasúti tisztviselőknek? Megbántasz, ha ezt gondolod.

Ninácska >!

Az ésszerűséggel az a legnagyobb baj, hogy mihelyt töprengeni kezdesz rajta, semmi sem tűnik többé ésszerűnek.