Télapó ​és a hóember 30 csillagozás

Zelk Zoltán: Télapó és a hóember Zelk Zoltán: Télapó és a hóember Zelk Zoltán: Télapó és a hóember Zelk Zoltán: Télapó és a hóember

„Én egy csókától hallottam, / csóka a toronytól, / a torony meg tavaly télen / hallotta a holdtól” – így kezdődik Zelk Zoltán verses meséje. Hogy milyen titok birtokába jutott a csóka, a hold és a behavazott templomtorony, arról szól a lapozó – azaz egy hóemberről, „aki” úgy határozott, hogy megtanul járni. Radvány Zsuzsa derűs hangulatot árasztó színes rajzai elkísérik a hóembert kalandjai során. – A legkisebbek képeskönyve.

Móra, Budapest, 2023
10 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789636034238 · Illusztrálta: Takács Viktória
Polygon, Eger, 1988
16 oldal · puhatáblás · ISBN: 9630472341 · Illusztrálta: Radvány Zsuzsa
Minerva, Budapest
8 oldal · keménytáblás · Illusztrálta: Róna Emy

Zsuzsanna_Makai>!
Zelk Zoltán: Télapó és a hóember

Nagyon tetszett a letisztultsága.

Én egy csókától hallottam,
csóka a toronytól,
a torony meg tavaly télen
hallotta a holdtól,
ha igazat mondanak a
csókák és a tornyok,
akkor én is tinéktek most
színigazat mondok.

krlany I>!
Zelk Zoltán: Télapó és a hóember

Zelk Zoltán és Radványi Zsuzsa szerintem nagyon jó páros. Igazi Mikulásos vers csodaszép és bájos rajzokkal, amolyan kis szívet melengető.

lenne P>!
Zelk Zoltán: Télapó és a hóember

Szép rímek, szép rajzok, de azért ez elég durva.

SzabóRegi>!
Zelk Zoltán: Télapó és a hóember

Sokat forgattam e könyvecske lapjait kislány koromban, kívülről tudtam a mesét. Egy alkalommal lerajzoltam belőle néhány képet is, és betettem a csizmámba a Mikulásnak. Mekkora csalódás volt, hogy reggel ugyanott találtam!… Meg voltam győződve, hogy nem tetszett a Télapónak, azért hagyta ott. :/ :)

Renkou P>!
Zelk Zoltán: Télapó és a hóember

Most jöttem rá, hogy ezt még mindig tudom fejből is. Pedig 20 éve biztosan nem olvastam.
Szeretem a rajzait.

emotive>!
Zelk Zoltán: Télapó és a hóember

Nagyon aranyos kis versike, szegény pórul járt hóember! Pedig ő csak első akart lenni… Szeretném majd én is elolvasni a gyerekeimnek, ha lesznek, ideális Mikulás-napi történet, és olyan kis bohókásak a szavai, könnyű megszeretni így a költészetet. Tetszett! :)

ribizli0414>!
Zelk Zoltán: Télapó és a hóember

Emlékszem rá gyerekkoromból, szerintem a csókás, tornyos kezdés volt a kedvencünk. :) Valaki meg tudja mondani, miért siratom meg az összes elolvadó hóembert a mesék végén? :'D

Takács_Adri>!
Zelk Zoltán: Télapó és a hóember

Még mindig nagyon szeretem Zelk Zoltán verseit. Pont jó volt olvasni így tél elején, és gyerekekkel is jó lapozgatni a verseit; mondókázni velük a rímek és a dallamosságuk miatt. Kár, hogy „felnőtt” versei kevéssé ismertek.

hablaty P>!
Zelk Zoltán: Télapó és a hóember

Lassan 15 éve minden Mikuláskor elővesszük és újra olvassuk, valamelyik gyerekemmel. A nagyok is szívesen hallgatják, a kicsi meg nem érti miért olyan buta az a hóember?????
Mindez pedig Zelk Zoltán csodás stílusával.

K_Maria P>!

Én egy csókától hallottam,
csóka a toronytól,
a torony meg tavaly télen
hallotta a holdtól,
ha igazat mondanak a
csókák és a tornyok,
akkor én is ti néktek most
színigazat mondok.

Első versszak