Hurrá, ​apa lettem! 5 csillagozás

Willy Breinholst: Hurrá, apa lettem!

Az ​első gyermekes apajelölt mind a mai napig a gyógyíthatatlan tudatlanság állapotára van kárhoztatva. Míg könyvek tucatjai forognak közkézen, amelyekből az ifjú és várandós anya megszerezheti mindazt az ismeretet, amire csak szüksége lehet, a szegény apát teljesen magára hagyják a terhesség és a megpróbáltatás gyötrő időszakában és a gyermek életének kezdeti évei alatt.
Éppen ezért ez a kis kézikönyv – amely azon férjeknek szól, akik apák szándékoznak lenni – az egyik legégetőbb hiányt pótolja a világirodalomban. A Szerző szándékától távol áll, hogy kisebbítse az anya szerepét. A Szerző igenis tudatában van annak, hogy anya nélkül egyetlen gyermek se látta volna meg a napvilágot.
A kézirat jóindulatú és alapos átnézéséért- miként ezt a piszkos ujjlenyomatok és a szorgosan használt különböző színű ceruzajelek bizonyítják, nem is említve az ötödik és hatodik fejezetre ráloccsantott kakaót – szeretném kifejezni legőszintébb hálámat fiamnak, Per Breinholstnak.
Willy… (tovább)

Móra, Budapest, 1992
152 oldal · ISBN: 9631168875 · Fordította: Illés László · Illusztrálta: Helmut Hellmessen

Arabella>!
Willy Breinholst: Hurrá, apa lettem!

Éppen könyvtárba készültem, az online katalógusból kerestem 5 db „apa” szót a könyvcímekben, a könyvtárban aztán másodiknak találtam ezt az aranyos kis könyvecskét. Összesen 152 oldal és minden oldalon volt valami vicces rajz. Nagyon tetszett, kacarásztam miközben olvastam. Az eredeti kiadás 1962-ben jelent meg.