!

Vízkereszt, vagy amit akartok 235 csillagozás

William Shakespeare: Vízkereszt, vagy amit akartok William Shakespeare: Vízkereszt, vagy amit akartok William Shakespeare: Vízkereszt, vagy amit akartok William Shakespeare: Vízkereszt, vagy amit akartok William Shakespeare: Vízkereszt, vagy amit akartok
Könyvtár

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

Eredeti mű: William Shakespeare: Twelfth Night

Eredeti megjelenés éve: 1623

Elcserélné vagy eladná

500 Ft ★★★★☆ Eladó Elcserélhető
verdeleth könyve William Shakespeare: Vízkereszt, vagy amit akartok

gab001 P
William Shakespeare: Vízkereszt, vagy amit akartok

Szép szavakkal, tömören elmesélt szerelmi történet, mely tele van derültségre okot adó félreértésekkel és leckéztetésekkel. A karakterek igazán szerethetőek és a cselekmény is kifejezetten szórakoztató. Olyan élményt nyújtott, mintha a nézőtéren ültem volna; szinte magam előtt láttam a színészeket. Talán a befejezés kicsit hirtelen, túl egyszerűen megoldódnak a dolgok és változnak az érzelmek, de az itt-ott megbújó bölcsességek ellensúlyozzák ezt. Kellemes kikapcsolódást nyújtott.

Európa, Budapest, 1981
182 oldal · puhatáblás · ISBN: 9630727366 · Fordította: Radnóti Miklós, Rónay György
Imagine
William Shakespeare: Vízkereszt, vagy amit akartok

Ez nagyon tetszett. Én nagyon jót szórakoztam rajta, sokszor nevettem és
beszéltem a könyvnek. Olyan jók a karakterek, a történet. Húúú…nagyon jó volt.
Örülök hogy feladták kötelezőnek. :)

Bubuckaja P
William Shakespeare: Vízkereszt, vagy amit akartok

Jó kis délutáni olvasmány volt. Úgy látszik szeretni fogom Shakespeare vígjátékait. Itt is össze-vissza gubancolódik a történet csomója, ami aztán természetesen egy nagy tablóban megoldódik. Ott aztán minden kiderül. A herceg hirtelen elfelejti olyan mérhetetlen és állhatatos szerelmét Olívia iránt és Violába lesz szerelmes. Számomra az volt vicces, hogy milyen átlátszó színpadi trükk, hogy egy férfi ruhától nem ismerik fel a nőt. Ezen mindig nevetni szoktam.

Mrs_Herondale
William Shakespeare: Vízkereszt, vagy amit akartok

Hát itt mindenki megbolondult?
Szerintem ez egy nagyon kedves komédia,szerethető szereplőkkel,megnevettető jelenetekkel, össze-vissza cserélt karakterekkel,bolond udvarmesterrel és bölcs bolonddal, félreértett szerelmekkel,és egy alapvetően különleges légkörrel. Tetszett nagyon.
és pénteken megnézem a pesti színházban juhééé
annyira shakespeare év,amennyire csak lehet!
*ááááá most jöttem haza a színházból,de külön karcban fogok áradozni

Lunemorte P
William Shakespeare: Vízkereszt, vagy amit akartok

Könnyed délutáni/esti vígjáték,melytől bizonyítottan javul az életkedved. :)

Violin
William Shakespeare: Vízkereszt, vagy amit akartok

Shakespeare nagy kedvencem,mert vicces és drámai is egyben… Violával nagyon együtt tudok érezni,mert sokban hasonlítok rá… Nem csak a nevem egyezik,de van egy ikrem is :D

William Shakespeare: Vízkereszt, vagy amit akartok

Shakespeare egyszerűen zseniális: D Nagyon kedves kis történet. A Bohóc, Viola és Sebastian a kedvenceim, Tóbiást és Andrást viszont én rég leütöttem volna: D

Fanniii
William Shakespeare: Vízkereszt, vagy amit akartok

Nem tudom, hova magasztalhatnám még Shakespeare-t. Én egyszerűen mindegyik vígjátékát imádom, erről sem mondhatok mást.

encus625 P
William Shakespeare: Vízkereszt, vagy amit akartok

Rájöttem, hogy nekem Shakespeare vígjátékai sokkal jobban bejönnek, mint a komolyabb témában írt drámái. Sok a vidám jelenet van benne, és persze amit össze lehet kuszálni, azt ő meg is teszi. :)

Európa, Budapest, 1960
112 oldal · Fordította: Radnóti Miklós, Rónay György
Vizsla
William Shakespeare: Vízkereszt, vagy amit akartok

Bolondokból jól állunk, még talán Bohóc a legnormálisabb….

hóvirág P

A természetben nincs rút, csak a jellem;
De akármilyen szép: rút, aki galád.
Az erény – szép; míg a szépség, ha olcsó
Jellem köntöse: csak festett koporsó.

105. oldal (Európa Könyvkiadó, 1984)

Frank_Spielmann I

OLIVIA
Nem feküdnél le inkább?

MALVOLIO
Lefeküdni? Veled, drága szívem, akár tüstént.

Harmadik felvonás, 4. szín

Nessa

HERCZEG
Téged jól ismerlek: hogy vagy, jámbor ficzkó?

BOHÓCZ
Igazat szólva, uram, minél több az ellenségem, annál jobban, s minél több a barátom, annál rosszabbúl.

HERCZEG
Épen ellenkezőleg, minél több a barátod, annál jobban.

BOHÓCZ
Nem, uram, annál rosszabbúl.

Hogyan lehet az?

BOHÓCZ
Hát, uram, azok dicsérgetnek s lóvá tesznek; ellenségeim pedig kereken kimondják, hogy szamár vagyok: úgy hogy ellenségeim által, uram, gyarapszom az önismeretben; barátim által pedig rászedetem: úgy hogy csókot és bókot egybevéve, ha négy tagadás két állítás, tehát minél több a barátom, annál rosszabb, s minél több az ellenségem, annál jobb.

Ötödik felvonás, I. szín (Lévay József fordítása)

Kapcsolódó szócikkek: barát · ellenség
Frank_Spielmann I

HERCEG
Téged ismerlek; hogy vagy, jó fiú?

BOHÓC
Őszintén szólva, uram, minél több az ellenségem, annál jobban; minél több a barátom, annál rosszabbul.

[…]

HERCEG
Hát ez hogy lehet?

BOHÓC
Úgy, uram, hogy a barátaim szembe dicsérnek, hátam mögött meg lóvá tesznek; ellenségeim viszont kereken megmondják, hogy szamár vagyok, ilyenformán tehát csak gyarapítják önismeretemet.

Ötödik felvonás, 1. szín

legrin SP

Cucullus non facit monachum, úrnőm; ez annyit jelent, mintha azt mondanám, hogy bévül az agyamban nem viselek bohóc-sipkát.

MÁRIA
Épp itt jön, úrnőm; de olyan furcsán viselkedik, mint akinek elmentek.

Harmadik felvonás, 4.szín

VIOLA
Idő! te bontod ezt ki majd, nem én,
Mert nékem ez a csomó túl kemény.

Második felvonás , 2. szín

BOHÓC
Így van, uram, valóban, minden gyönyörért
meg kell fizetni, előbb vagy utóbb.

Második felvonás , 4. szín

TÓBIÁS
De hisz sose halok meg én-
Ez túlzás, Tóbi úr!

Második felvonás, 3.szín