!

Vízkereszt, vagy amit akartok 242 csillagozás

William Shakespeare: Vízkereszt, vagy amit akartok William Shakespeare: Vízkereszt, vagy amit akartok William Shakespeare: Vízkereszt, vagy amit akartok William Shakespeare: Vízkereszt, vagy amit akartok William Shakespeare: Vízkereszt, vagy amit akartok
Book and Walk 1 Ft
1 2
Régikönyvek.hu 540 Ft-tól
Könyvtár

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

Eredeti mű: William Shakespeare: Twelfth Night

Eredeti megjelenés éve: 1623

Elcserélné vagy eladná

500 Ft ★★★★☆ Eladó Elcserélhető
verdeleth könyve William Shakespeare: Vízkereszt, vagy amit akartok

gab001 P
William Shakespeare: Vízkereszt, vagy amit akartok

Szép szavakkal, tömören elmesélt szerelmi történet, mely tele van derültségre okot adó félreértésekkel és leckéztetésekkel. A karakterek igazán szerethetőek és a cselekmény is kifejezetten szórakoztató. Olyan élményt nyújtott, mintha a nézőtéren ültem volna; szinte magam előtt láttam a színészeket. Talán a befejezés kicsit hirtelen, túl egyszerűen megoldódnak a dolgok és változnak az érzelmek, de az itt-ott megbújó bölcsességek ellensúlyozzák ezt. Kellemes kikapcsolódást nyújtott.

Európa, Budapest, 1981
182 oldal · puhatáblás · ISBN: 9630727366 · Fordította: Radnóti Miklós, Rónay György
William Shakespeare: Vízkereszt, vagy amit akartok

Egyszerű, rövid kis történet, ami tele van humorral, nagy mennyiségű félreértésekkel, félrevezetésekkel és persze a romantika sem marad el. Nagyon tetszett Orsino és Viola kettőse, főleg amikor Viola megvalja szerelmét férfiúi öltözetben :)
Persze a többi szereplő se volt semmi. A végén már mindenki megtébolyodott :D Malvolio megtréfálása volt a legjobb, azon nagyon sokat nevettem. Ezt a könyvecskét még biztos újra fel fogom lapozni.

Imagine
William Shakespeare: Vízkereszt, vagy amit akartok

Ez nagyon tetszett. Én nagyon jót szórakoztam rajta, sokszor nevettem és
beszéltem a könyvnek. Olyan jók a karakterek, a történet. Húúú…nagyon jó volt.
Örülök hogy feladták kötelezőnek. :)

Bubuckaja P
William Shakespeare: Vízkereszt, vagy amit akartok

Jó kis délutáni olvasmány volt. Úgy látszik szeretni fogom Shakespeare vígjátékait. Itt is össze-vissza gubancolódik a történet csomója, ami aztán természetesen egy nagy tablóban megoldódik. Ott aztán minden kiderül. A herceg hirtelen elfelejti olyan mérhetetlen és állhatatos szerelmét Olívia iránt és Violába lesz szerelmes. Számomra az volt vicces, hogy milyen átlátszó színpadi trükk, hogy egy férfi ruhától nem ismerik fel a nőt. Ezen mindig nevetni szoktam.

marta_melyi
William Shakespeare: Vízkereszt, vagy amit akartok

Imádok drámákat olvasni, (és ez is szuperjó volt) szeretem elképzelni a színpadot, a díszletet, a fényt, mert rám hagyják, hogy belül készíthessek színdarabot, egy sajátot, olyat amilyet én szeretnék.

És ha nem látom a Shakespeare projektet (köszönöm, hogy elindítottad @Kírarozi ) akkor eszembe sem jutott volna kivenni a könyvtárból.

Mrs_Herondale
William Shakespeare: Vízkereszt, vagy amit akartok

Hát itt mindenki megbolondult?
Szerintem ez egy nagyon kedves komédia,szerethető szereplőkkel,megnevettető jelenetekkel, össze-vissza cserélt karakterekkel,bolond udvarmesterrel és bölcs bolonddal, félreértett szerelmekkel,és egy alapvetően különleges légkörrel. Tetszett nagyon.
és pénteken megnézem a pesti színházban juhééé
annyira shakespeare év,amennyire csak lehet!
*ááááá most jöttem haza a színházból,de külön karcban fogok áradozni

Lunemorte P
William Shakespeare: Vízkereszt, vagy amit akartok

Könnyed délutáni/esti vígjáték,melytől bizonyítottan javul az életkedved. :)

viky0222
William Shakespeare: Vízkereszt, vagy amit akartok

Ha nem lett volna a Csak egy nap/Csak egy év, sosem jut eszembe elolvasni a Vízkeresztet, és nagy hiba lett volna. Kimondottan élveztem, bár persze furcsa volt a sok kortárs után Shakespeare művet olvasni, de tetszett!

Violin
William Shakespeare: Vízkereszt, vagy amit akartok

Shakespeare nagy kedvencem,mert vicces és drámai is egyben… Violával nagyon együtt tudok érezni,mert sokban hasonlítok rá… Nem csak a nevem egyezik,de van egy ikrem is :D

Vizsla
William Shakespeare: Vízkereszt, vagy amit akartok

Bolondokból jól állunk, még talán Bohóc a legnormálisabb….

hóvirág P

A természetben nincs rút, csak a jellem;
De akármilyen szép: rút, aki galád.
Az erény – szép; míg a szépség, ha olcsó
Jellem köntöse: csak festett koporsó.

105. oldal (Európa Könyvkiadó, 1984)

Frank_Spielmann IMP

OLIVIA
Nem feküdnél le inkább?

MALVOLIO
Lefeküdni? Veled, drága szívem, akár tüstént.

Harmadik felvonás, 4. szín

Nessa

HERCZEG
Téged jól ismerlek: hogy vagy, jámbor ficzkó?

BOHÓCZ
Igazat szólva, uram, minél több az ellenségem, annál jobban, s minél több a barátom, annál rosszabbúl.

HERCZEG
Épen ellenkezőleg, minél több a barátod, annál jobban.

BOHÓCZ
Nem, uram, annál rosszabbúl.

Hogyan lehet az?

BOHÓCZ
Hát, uram, azok dicsérgetnek s lóvá tesznek; ellenségeim pedig kereken kimondják, hogy szamár vagyok: úgy hogy ellenségeim által, uram, gyarapszom az önismeretben; barátim által pedig rászedetem: úgy hogy csókot és bókot egybevéve, ha négy tagadás két állítás, tehát minél több a barátom, annál rosszabb, s minél több az ellenségem, annál jobb.

Ötödik felvonás, I. szín (Lévay József fordítása)

Kapcsolódó szócikkek: barát · ellenség
legrin SP

Cucullus non facit monachum, úrnőm; ez annyit jelent, mintha azt mondanám, hogy bévül az agyamban nem viselek bohóc-sipkát.

Frank_Spielmann IMP

HERCEG
Téged ismerlek; hogy vagy, jó fiú?

BOHÓC
Őszintén szólva, uram, minél több az ellenségem, annál jobban; minél több a barátom, annál rosszabbul.

[…]

HERCEG
Hát ez hogy lehet?

BOHÓC
Úgy, uram, hogy a barátaim szembe dicsérnek, hátam mögött meg lóvá tesznek; ellenségeim viszont kereken megmondják, hogy szamár vagyok, ilyenformán tehát csak gyarapítják önismeretemet.

Ötödik felvonás, 1. szín

BOHÓC (énekel)

Úrnőm, merre jársz, nyomod veszett?
Ó, maradj és hallgasd! Kedvesed
Két hangnemben is dalol;
Mért szaladsz, te szépek éke,
Összefut a két út vége,
Aki bölcs, az tudja jól.

(…)

Majd szeretsz? Én most szeretlek,
Most vagy itt, hát most ölelj meg,
A jövő sötét világ.
Késlekedsz még? Jöjj csak szépen,
Most csókolj meg, Százszorszépem,
Gyorsan száll az ifjúság.

44. oldal Második felvonás - 3. szín

BOHÓC
Csalatkozol, bolond ember, nincs itt egyéb
sötétség, mint a tudatlanság, s abban te mélyebbre
merültél, mint Egyiptom a ködbe.

116. oldal Negyedik felvonás- 1. szín

alaina

VIOLA
Idő! te bontod ezt ki majd, nem én,
Mert nékem ez a csomó túl kemény.

Második felvonás , 2. szín