!

Romeo és Júlia 1567 csillagozás

William Shakespeare: Romeo és Júlia William Shakespeare: Romeo és Júlia William Shakespeare: Romeo és Júlia William Shakespeare: Romeo és Júlia William Shakespeare: Romeo és Júlia William Shakespeare: Romeo és Júlia William Shakespeare: Romeo és Júlia William Shakespeare: Romeo és Júlia William Shakespeare: Romeo és Júlia William Shakespeare: Romeo és Júlia William Shakespeare: Romeo és Júlia William Shakespeare: Romeo és Júlia William Shakespeare: Romeo és Júlia William Shakespeare: Romeo és Júlia William Shakespeare: Romeo és Júlia William Shakespeare: Romeo és Júlia William Shakespeare: Romeo és Júlia William Shakespeare: Romeo és Júlia William Shakespeare: Romeo és Júlia William Shakespeare: Romeo és Júlia William Shakespeare: Romeo és Júlia
Apple iTunes
Könyvmolyképző · 1.499 Ft –16% 1.259 Ft
Publioboox 665 Ft
Régikönyvek.hu · 240 Ft –10% 216 Ft
Könyvtár

A Romeo és Júlia (1595) témájának alapja egy olasz novella: Shakespeare a kor szokása szerint nyúlt ismert témákhoz, és teremtett azokból új, önálló alkotást. A novellából kiindulva írta meg a líraiság és a tragédia szintézisének a remekét. Párkapcsolat, szerelem, érzékiség, családi viszály, ifjú nemzedék és öregek ellentéte: örökké aktuális élethelyzetek. Tobzódó életvágy és végzetszerű halál oly költőiséggel és drámaisággal megfogalmazva, hogy a világirodalom egyik legnagyszerűbb szerelmes művét ünnepelhetjük a darabban. A létezés fő misztériuma, a szerelem – az élet maga – és a halál egy alkotásban: a mindenkori ifjúság megdicsőülése és az értelmetlen halál elutasítása.

Eredeti mű: William Shakespeare: Romeo and Juliet

Vivii2 könyve William Shakespeare: Romeo és Júlia
200 Ft ★★★☆☆ Eladó Elcserélhető
Molu könyve William Shakespeare: Romeo és Júlia

Vivi_

Hát, tetszett is meg nem is. Mindig is szerettem volna elolvasni, mert kíváncsi vagyok mitől vált az egyik legjobb klasszikussá. Meg is értem, meg nem is. Mondjuk az se mindegy melyik fordítást olvassuk, sok mindenben eltérnek, és másabb érzéseket váltanak ki. Suli miatt olvastam el, így nézve annyira nem szenvedtem vele, mint más kötelezőkkel, ami pluszpont. Talán még elolvasok valamit Shakespeare-től, de valahogy nem bírom ezt a sok halálesetet.

Petrasek

Nekem ez a dráma kétszer volt kötelező olvasmányom.
A korábbi olvasásnál őszintén nem értettem, sőt nem is nagyon szerettem.
A későbbinél kb. 1,5 év elteltével azt mondhatom, hogy ez valami zseniális. Nagyon megkedveltem, és órákon folyton bele-bele olvasgattam, szinte vonzott a érzelem világa.
Ezzel rájöttem, hogy bizonyos könyvekhez fel kell nőni, vagy legalábbis el kell érni lélekben/ tapasztalatban/ értelemben egy szintet.

AniTiger P

Ez a sztori minden minőségben nagy szerelem számomra. Nem vagyok éppen romantikus alkat, de szeretem a buggyant tinédzserekről szóló, egymásért harcoló sztorikat. Ilyen szempontból Rómeó és Júlia párosánál nincs is ostobább.
Persze az egész sztori úgy válik epikussá, hogy hamar ellobban a szerelmük lángja – hamar, mielőtt a realitás rátörne a két kölyökre. Talán csak a DiCaprió-s verzióhoz nem volt még szerencsém, de anime-ben, színházban, moziban, tévében, musicalban, rádiójátékban, mangában, képregényben már néztem/olvastam és élveztem a sztorit.

Pont azt szeretem benne, hogy már-már fantasztikus talajra helyezi a szerelem nevében elkövetett értelmetlen halálba rohanást.

OFF: Az Eleanor és Parkban a történet legelején épp ezt a sztorit cincálják szét. Eleanor szerint Shakespare a szerelmet figurázza ki Rómeó és Júlia ejjj-de-tetszel-gyüjjé’-hozzám tragikumával. Hajlamos vagyok egyetérteni ezzel a meglátással, hiszen első olvasásra én is erre jutottam… Talán emiatt szeretem ennyire – nem egy nyálas-romantikus történetet kedvelek, amiben balga kölykök megölik magukat az Egyetlen és Igaz Szerelem nevében, hanem egy humoros sztorit pár bolondról, akik kigúnyolják a Nagy Szerelmet. Nem hiszem, hogy ettől a felfogástól ne lenne szívem vagy ne lenne élvezetes a mű.

Bővebben: http://hagyjatokolvasok.blogspot.hu/2015/07/william-shakespeare-romeo-es-julia.html

DarknessAngel

Szerintem ez a történet megunhatatlan, mind filmben, könyvben és színházban is. Ha valaki Shakespearet emlegeti mindjárt a két szerelmes tragikus története jut először az eszembe.
Szerintem nincs olyan, aki ne ismerné Romeo és Júlia nevét… egy igazi klasszikus.

UI: Leonardo DiCaprio a legjobb Romeo :D

abstractelf

Én ezt a történetet nem kedveltem – és igen, tudom, hogy az egyik legnagyszerűbb és legismertebb klasszikusról beszélek.
De nem. Már a karakterek sem voltak szimpatikusak, hát még a végkifejlet. Sajnálom, nem tudtam értékelni ezt.

Kírarozi

Ez zseniális volt. Imádtam. Bár az elején kicsit furcsa volt ez a „megcsókolja” "meghal" „Dajka el” "Jobbra el" dolog, de miután már megszoktam. Egyszerűen nincsenek erre szavak, most óriási Shakespeare rajongó lettem és azt hiszem még a héten folytatom is a Hamlettel. Amúgy is el akartam már korábban olvasni (Mármint a Rómeó és Júliát), mert a Zefirelli film nagyon jó, a DiCaprio filmet nem igazán szeretem, nem tetszik, hogy pisztollyal lövöldöznek és egyszerűen nem illik az a Rómeó és Júliához. Most úgy voltam vele, hogy három hét múlva úgy is megnézzük a darabot az Egri Színházban, úgyhogy el is kéne olvasni előtte, de húú… Egyszerűen nem találok szavakat, most azonnal be is akarom szerezni, hogy a polcomon tudjam, mert elképesztő.

marta_melyi

Klasszikus.
Ó, Rómeó miért vagy te Rómeó? (imádom ezt a mondatot)
Viszont a családom már kezdi eléggé unni.Bármit kérdeznek a válaszom ez :)

csillagka P

Egyik komoly osztálylázadásunk ehhez a műhöz köthető, történt hogy nyolcadik végén egy olyan nap után ahol az ofő éppen a fiatalságunkat és éretlenségünket ecsetelte a szerelem terén, délután közösen elmentünk megnézni a Romeo és Júliát, és utána mi bizony fellázadtunk szegény Ági néni ellen, ő nagyon nem tudott mit tenni, persze próbálkozott azok más idők voltak és akkor a lányok korábban értek, viszont addig pont azt hallgattunk, hogy mi érünk korábban, rendes patt helyzet volt az imádott ofőnk részére.
Egy biztos akkor jöttem rá hogy már túlkoros vagyok :)
Láttam még középiskolában is valahogy mindenki ezt szerette volna velünk megnézetni, pedig akkor bizony nem nagyon szerettem túl sötét vígjátéknak sok a hulla, és túl vidám drámának, a kettősség miatt nem jön be, ma kicsit másképpen látom de az alaphelyzet nem változott, a cselekmény nincs eléggé kiporciózva, sok az üresjárat és a felesleges véráldozat.

Nemzeti Tankönyvkiadó, Budapest, 2009
166 oldal · ISBN: 9789631963373 · Fordította: Kosztolányi Dezső
beathag

Csak én vagyok ennyire butaostoba, hogy valamiért nem voltam oda érte?

Nekem valahogy nem jött be ez a két szó, és vegyél feleségül dolog. Pedig aki ismer, tudja, a legsziruposabb romantikát is imádom.

Voltak benne szerethető karakterek, bár számomra ezek nem a főszereplők voltak.

Nem mondom, hogy nem tetszett, de azért William bácsi írt jobbat is….

Picit bővebben:http://hellolittleredreadinghood.blogspot.hu/2015/01/william-shkespeare-romeo-es-julia.html

Frank_Spielmann IMP

LŐRINC
Lassan: megbotlik az, aki rohan.

Második felvonás, harmadik szín

mazsa

(…)
Jaj, elfeledtem, mért is hívtalak….

ROMEO
Hadd álljak itt, amíg eszedbe nem jut!

JÚLIA
De hogyha itt állsz, mindent elfelejtek,
Csak arra tudok gondolni: de jó, hogy itt vagy!

2. felvonás, 2. szín

Blackice P

Szilaj gyönyörnek vége is szilaj,
Lázába pusztul el, mint tűz s a lőpor,
Mely csókolódzva hal meg.
A méz is csömörletes, mihelyt túlontúl-édes.

monibook

HERCEG
(…)
Mert könnyel jegyzi majd a krónika,
Hogy élt s halt Rómeó és Júlia.

Ötödik felvonás, harmadik szín

Kapcsolódó szócikkek: Júlia · Romeo
Bogas

Lassan szeress s szeretni fogsz sokáig.

II. felvonás 6. szín

csend_zenésze

ROMEO
Szentnek s zarándoknak hát nincs-e ajka?

JÚLIA
Van, ámde csak imádkoznak vele.

ROMEO
Ó, szent, kezed ajkad kövesse, rajta,
Halld meg imám, ne lökj pokolba le.

JÚLIA
A szent csak áll, bár hallja az imát.

ROMEO
Állj s a jutalmat én veszem im át.
Ajkadtól ajkam így lesz bűntelen.

Megcsókolja

JÚLIA
De ezzel az én ajkam bűnösebb lesz.

ROMEO
Bűnös? Te unszolsz bűnre szüntelen.
Add vissza bűnöm.

I. felvonás 5. szín

Frank_Spielmann IMP

ROMEO
Hát így bocsátasz el, ily éhesen?

JÚLIA
Hát mit kívánsz ma éjjel, édesem?

II. felvonás, 2. szín

Kapcsolódó szócikkek: Júlia · Romeo
mazsa

Eh, mi a név? Mit rózsának hívunk,
Bárhogy nevezzük, éppoly illatos.
Ha Romeót nem hívják Romeónak,
Szakasztott oly tökéletes marad
Akármi néven… Dobd el hát neved!
És egy élettelen szóért cserébe –
Tiéd az életem.

2. felvonás, 2. szín

Vivi_

Érzésemet követtem és nem őt,
S kerültem őt, ki engem került.