!

Romeo és Júlia 1457 csillagozás

William Shakespeare: Romeo és Júlia William Shakespeare: Romeo és Júlia William Shakespeare: Romeo és Júlia William Shakespeare: Romeo és Júlia William Shakespeare: Romeo és Júlia William Shakespeare: Romeo és Júlia William Shakespeare: Romeo és Júlia William Shakespeare: Romeo és Júlia William Shakespeare: Romeo és Júlia William Shakespeare: Romeo és Júlia William Shakespeare: Romeo és Júlia William Shakespeare: Romeo és Júlia William Shakespeare: Romeo és Júlia William Shakespeare: Romeo és Júlia William Shakespeare: Romeo és Júlia William Shakespeare: Romeo és Júlia William Shakespeare: Romeo és Júlia William Shakespeare: Romeo és Júlia William Shakespeare: Romeo és Júlia William Shakespeare: Romeo és Júlia William Shakespeare: Romeo és Júlia
Apple iTunes
Book and Walk 399 Ft
Könyvmolyképző · 1.499 Ft –16% 1.259 Ft
Könyvtár

A Romeo és Júlia (1595) témájának alapja egy olasz novella: Shakespeare a kor szokása szerint nyúlt ismert témákhoz, és teremtett azokból új, önálló alkotást. A novellából kiindulva írta meg a líraiság és a tragédia szintézisének a remekét. Párkapcsolat, szerelem, érzékiség, családi viszály, ifjú nemzedék és öregek ellentéte: örökké aktuális élethelyzetek. Tobzódó életvágy és végzetszerű halál oly költőiséggel és drámaisággal megfogalmazva, hogy a világirodalom egyik legnagyszerűbb szerelmes művét ünnepelhetjük a darabban. A létezés fő misztériuma, a szerelem – az élet maga – és a halál egy alkotásban: a mindenkori ifjúság megdicsőülése és az értelmetlen halál elutasítása.

Eredeti mű: William Shakespeare: Romeo and Juliet

Vivii2 könyve William Shakespeare: Romeo és Júlia
200 Ft ★★★☆☆ Eladó Elcserélhető
Molu könyve William Shakespeare: Romeo és Júlia

DarknessAngel

Szerintem ez a történet megunhatatlan, mind filmben, könyvben és színházban is. Ha valaki Shakespearet emlegeti mindjárt a két szerelmes tragikus története jut először az eszembe.
Szerintem nincs olyan, aki ne ismerné Romeo és Júlia nevét… egy igazi klasszikus.

UI: Leonardo DiCaprio a legjobb Romeo :D

csillagka P

Egyik komoly osztálylázadásunk ehhez a műhöz köthető, történt hogy nyolcadik végén egy olyan nap után ahol az ofő éppen a fiatalságunkat és éretlenségünket ecsetelte a szerelem terén, délután közösen elmentünk megnézni a Romeo és Júliát, és utána mi bizony fellázadtunk szegény Ági néni ellen, ő nagyon nem tudott mit tenni, persze próbálkozott azok más idők voltak és akkor a lányok korábban értek, viszont addig pont azt hallgattunk, hogy mi érünk korábban, rendes patt helyzet volt az imádott ofőnk részére.
Egy biztos akkor jöttem rá hogy már túlkoros vagyok :)
Láttam még középiskolában is valahogy mindenki ezt szerette volna velünk megnézetni, pedig akkor bizony nem nagyon szerettem túl sötét vígjátéknak sok a hulla, és túl vidám drámának, a kettősség miatt nem jön be, ma kicsit másképpen látom de az alaphelyzet nem változott, a cselekmény nincs eléggé kiporciózva, sok az üresjárat és a felesleges véráldozat.

Nemzeti Tankönyvkiadó, Budapest, 2009
166 oldal · ISBN: 9789631963373 · Fordította: Kosztolányi Dezső
abstractelf

Én ezt a történetet nem kedveltem – és igen, tudom, hogy az egyik legnagyszerűbb és legismertebb klasszikusról beszélek.
De nem. Már a karakterek sem voltak szimpatikusak, hát még a végkifejlet. Sajnálom, nem tudtam értékelni ezt.

AgiVega IP

Na, hát az elmúlt kb. három hét alatt kétszer olvastam el ezt a művet – először Kosztolányi fordításában, ami nem egy nagy élvezet, másodszor Mészöly fordításában, ami sokkal, sokkal jobb. Annyival jobb, hogy egyáltalán nem találtam unalmasnak a sztorit még így sem, hogy ilyen gyors egymásutánban kétszer is olvastam. Mindenkinek Mészöly-féle fordítást!

marta_melyi

Klasszikus.
Ó, Rómeó miért vagy te Rómeó? (imádom ezt a mondatot)
Viszont a családom már kezdi eléggé unni.Bármit kérdeznek a válaszom ez :)

Blue_Nadine

Ez volt a gimiben az első kötelezőm, amit normálisan el is olvastam és meglepő módon nagyon tetszett. Még annak ellenére is, hogy ez egy dráma, szóval sok volt a monológ meg az ilyenek, amik általában nem nyerik el a tetszésemet… Nem mellesleg azt is tudtam, hogy mi lesz a vége… és mégis nagyon tetszett.
Szóval szerintem a közeljövőben majd megpróbálok mást is Shakespeare-től. :DD

szanes1

Shakespeare úgy általában is kedvencem, szép emlékem, amikor egy télen szinte az összes drámáját elolvastam egy Szegedy-Maszákos vizsgámra.
A Romeo és Júlia az egyik legismertebb, és (általam is) az egyik legkedveltebb műve. Imádom a nyelvi humorát, azt, hogy vígjátéknak indul és huszadjára olvasva is végig drukkolok, hogy na most hátha jól alakul a vége. A számtalan véletlen ellenére sem érzem irreálisnak az eseményeket, inkább sorsszerűnek.
Több fordításban, több adaptációban (film, színházi) ismerem, de igazi csalódást egyik sem okozott, aminek az az oka, hogy Shakespeare nemcsak a toll, vagy a színház mestere, hanem a léleké is.

Nina55 P

Gyönyörű! Emlékszem, amikor egyik irodalom órán szinte könyörögtem a Tanárnőnek, hogy inkább a Rómeó és Júliát olvassuk, ne a Hamletet. Sajnos nem engedte, pedig szerintem ez egy remek mű, amelyet jó lenne, ha mindenki ismerne.
Habár tragikus a vége, de a mondanivalója pont emiatt lesz igazán hatásos. Nemcsak azt bizonyítja be nekünk, hogy a szerelem nem ismer határokat, hanem azt is, hogy ha valaki igazán szerelmes, semmi sem számít… :) Ha pozitívan ért volna véget, elkönyveltük volna egy újabb mindigmindenrendbenleszsohanincssemmigond történetként, de így… :) Tökéletes minden részében!
A nyelvezetet sokan szidják, szerintem azért hamar meg lehet szokni, főleg úgy, hogy a rím elég gyakori.

A kedvenc Shakespeare művem! :)

h_orsi

Talán sohasem leszek kibékülve Shakespearerel. Szerintem egyszerűen túl fiatalak a karakterei, Júlia, Romeo és mind a kettő szülei is. Lehet, hogy csak velem van baj, hogy nem tudom átérezni azt a végtelen szerelmet, amit e két fiatal érez egymás iránt és logikailag ésszerűtlennek tartom a kettők halálát. Végül is ez csak egy dráma… az író biztosan nagyot alkotott vele, csak az a kár, hogy én ezt nem túlságosan tudtam átélni. A könyv szerintem lapos, elvégre ezt egy színpadra írták, olyan akár egy kezdetleges forgatókönyv. Az alapsztori egyébként tetszik, nem csoda, hogy több százszor is feldolgozták már (az más dolog, hogy WS-é vált a leghíresebbé).
Azonban mindenkinek ajánlom a filmes változatát, különösen a DiCaprio-sat, mert szerintem az még élvezhető is :) A Zaffirellis is jó, de nekem az nem tetszett annyira.

mazsa

(…)
Jaj, elfeledtem, mért is hívtalak….

ROMEO
Hadd álljak itt, amíg eszedbe nem jut!

JÚLIA
De hogyha itt állsz, mindent elfelejtek,
Csak arra tudok gondolni: de jó, hogy itt vagy!

2. felvonás, 2. szín

Frank_Spielmann I

LŐRINC
Lassan: megbotlik az, aki rohan.

Második felvonás, harmadik szín

Blackice

Szilaj gyönyörnek vége is szilaj,
Lázába pusztul el, mint tűz s a lőpor,
Mely csókolódzva hal meg.
A méz is csömörletes, mihelyt túlontúl-édes.

csend_zenésze

ROMEO
Szentnek s zarándoknak hát nincs-e ajka?

JÚLIA
Van, ámde csak imádkoznak vele.

ROMEO
Ó, szent, kezed ajkad kövesse, rajta,
Halld meg imám, ne lökj pokolba le.

JÚLIA
A szent csak áll, bár hallja az imát.

ROMEO
Állj s a jutalmat én veszem im át.
Ajkadtól ajkam így lesz bűntelen.

Megcsókolja

JÚLIA
De ezzel az én ajkam bűnösebb lesz.

ROMEO
Bűnös? Te unszolsz bűnre szüntelen.
Add vissza bűnöm.

I. felvonás 5. szín

Bogas

Lassan szeress s szeretni fogsz sokáig.

II. felvonás 6. szín

monibook

(…)
Mert könnyel jegyzi majd a krónika,
Hogy élt s halt Rómeó és Júlia.

Kapcsolódó szócikkek: Júlia · Romeo
Frank_Spielmann I

ROMEO
Hát így bocsátasz el, ily éhesen?

JÚLIA
Hát mit kívánsz ma éjjel, édesem?

II. felvonás, 2. szín

Kapcsolódó szócikkek: Júlia · Romeo
mazsa

Eh, mi a név? Mit rózsának hívunk,
Bárhogy nevezzük, éppoly illatos.
Ha Romeót nem hívják Romeónak,
Szakasztott oly tökéletes marad
Akármi néven… Dobd el hát neved!
És egy élettelen szóért cserébe –
Tiéd az életem.

2. felvonás, 2. szín

mandarina

KAR
(jön) Két nagy család élt a szép Veronába,
Ez lesz a szín, utunk ide vezet.
Vak gyűlölettel harcoltak hiába,
S polgárvér fertezett polgárkezet.
Vad ágyékukból két baljós szerelmes
Rossz csillagok világán fakadott,
És a szülők, hogy gyermekük is elvesz,
Elföldelik az ősi haragot.
Szörnyű szerelmüket, mely bírhatatlan,
Szülők tusáját, mely sosem apad,
Csak amikor már sarjuk föld alatt van:
Ezt mondja el a kétórás darab.
Néző, türelmes füllel jöjj, segédkezz,
És ami csonka itten, az egész lesz.