!

Romeo és Júlia 1677 csillagozás

William Shakespeare: Romeo és Júlia William Shakespeare: Romeo és Júlia William Shakespeare: Romeo és Júlia William Shakespeare: Romeo és Júlia William Shakespeare: Romeo és Júlia William Shakespeare: Romeo és Júlia William Shakespeare: Romeo és Júlia William Shakespeare: Romeo és Júlia William Shakespeare: Romeo és Júlia William Shakespeare: Romeo és Júlia William Shakespeare: Romeo és Júlia William Shakespeare: Romeo és Júlia William Shakespeare: Romeo és Júlia William Shakespeare: Romeo és Júlia William Shakespeare: Romeo és Júlia William Shakespeare: Romeo és Júlia William Shakespeare: Romeo és Júlia William Shakespeare: Romeo és Júlia William Shakespeare: Romeo és Júlia William Shakespeare: Romeo és Júlia William Shakespeare: Romeo és Júlia William Shakespeare: Romeo és Júlia William Shakespeare: Romeo és Júlia William Shakespeare: Romeo és Júlia
1 2 3 4 5 6 7 8
1 2
Book and Walk 399 Ft-tól
Publioboox · 700 Ft –5% 665 Ft
Könyvtár

A Romeo és Júlia (1595) témájának alapja egy olasz novella: Shakespeare a kor szokása szerint nyúlt ismert témákhoz, és teremtett azokból új, önálló alkotást. A novellából kiindulva írta meg a líraiság és a tragédia szintézisének a remekét. Párkapcsolat, szerelem, érzékiség, családi viszály, ifjú nemzedék és öregek ellentéte: örökké aktuális élethelyzetek. Tobzódó életvágy és végzetszerű halál oly költőiséggel és drámaisággal megfogalmazva, hogy a világirodalom egyik legnagyszerűbb szerelmes művét ünnepelhetjük a darabban. A létezés fő misztériuma, a szerelem – az élet maga – és a halál egy alkotásban: a mindenkori ifjúság megdicsőülése és az értelmetlen halál elutasítása.

Eredeti mű: William Shakespeare: Romeo and Juliet

Eredeti megjelenés éve: 1597

Holló és Társa, Kaposvár, 2013
112 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789636846176 · Fordította: Kosztolányi Dezső
Könyvmolyképző, Szeged, 2010
222 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632452036 · Fordította: Kosztolányi Dezső, Mészöly Dezső
Fapadoskonyv.hu, Budapest, 2009

200 Ft ★★★★☆ Eladó Elcserélhető
angelibettina könyve William Shakespeare: Romeo és Júlia

Vivi_
William Shakespeare: Romeo és Júlia

Hát, tetszett is meg nem is. Mindig is szerettem volna elolvasni, mert kíváncsi vagyok mitől vált az egyik legjobb klasszikussá. Meg is értem, meg nem is. Mondjuk az se mindegy melyik fordítást olvassuk, sok mindenben eltérnek, és másabb érzéseket váltanak ki. Suli miatt olvastam el, így nézve annyira nem szenvedtem vele, mint más kötelezőkkel, ami pluszpont. Talán még elolvasok valamit Shakespeare-től, de valahogy nem bírom ezt a sok halálesetet.

Petrasek
William Shakespeare: Romeo és Júlia

Nekem ez a dráma kétszer volt kötelező olvasmányom.
A korábbi olvasásnál őszintén nem értettem, sőt nem is nagyon szerettem.
A későbbinél kb. 1,5 év elteltével azt mondhatom, hogy ez valami zseniális. Nagyon megkedveltem, és órákon folyton bele-bele olvasgattam, szinte vonzott a érzelem világa.
Ezzel rájöttem, hogy bizonyos könyvekhez fel kell nőni, vagy legalábbis el kell érni lélekben/ tapasztalatban/ értelemben egy szintet.

AniTiger P
William Shakespeare: Romeo és Júlia

Ez a sztori minden minőségben nagy szerelem számomra. Nem vagyok éppen romantikus alkat, de szeretem a buggyant tinédzserekről szóló, egymásért harcoló sztorikat. Ilyen szempontból Rómeó és Júlia párosánál nincs is ostobább.
Persze az egész sztori úgy válik epikussá, hogy hamar ellobban a szerelmük lángja – hamar, mielőtt a realitás rátörne a két kölyökre. Talán csak a DiCaprió-s verzióhoz nem volt még szerencsém, de anime-ben, színházban, moziban, tévében, musicalban, rádiójátékban, mangában, képregényben már néztem/olvastam és élveztem a sztorit.

Pont azt szeretem benne, hogy már-már fantasztikus talajra helyezi a szerelem nevében elkövetett értelmetlen halálba rohanást.

OFF: Az Eleanor és Parkban a történet legelején épp ezt a sztorit cincálják szét. Eleanor szerint Shakespare a szerelmet figurázza ki Rómeó és Júlia ejjj-de-tetszel-gyüjjé’-hozzám tragikumával. Hajlamos vagyok egyetérteni ezzel a meglátással, hiszen első olvasásra én is erre jutottam… Talán emiatt szeretem ennyire – nem egy nyálas-romantikus történetet kedvelek, amiben balga kölykök megölik magukat az Egyetlen és Igaz Szerelem nevében, hanem egy humoros sztorit pár bolondról, akik kigúnyolják a Nagy Szerelmet. Nem hiszem, hogy ettől a felfogástól ne lenne szívem vagy ne lenne élvezetes a mű.

Bővebben: http://hagyjatokolvasok.blogspot.hu/2015/07/william-sha…

gybarbii P
William Shakespeare: Romeo és Júlia

Romeo és Júliával ismertem meg Shakepeare-t, mint ahogy a legtöbben, és persze én is imádom a könyvet, mint szinte mindenki. Az igaz szerelemről szól, amiért érdemes meghalni… Ki ne vágyna ilyesmire? :)
Azt, hogy mit szeretek/szeretünk a történetben, már előttem nagyon sokan leírták, így én inkább azokat vetem papírra, ami kevésbé tetszett. Az első ilyen pl. Romeo Róza iránt érzett szerelme. A mű elején főhősünk elvileg azért van annyira elkámpicsorodva, mert Róza nem viszonozza érzéseit, még sír is emiatt mi hős szerelmesünk, mégis pár oldallal később már szinte nem is emlékszik rá! Meglátja Júliát, rögtön beleszeret, megvallja neki érzéseit, feleségül kéri, és Róza nevét már nem is említi senki… Hát hogy lehet egy ilyen férfiban megbízni??? :)
A másik, amikor Júlia megtagadja, hogy hozzámenjen Párishoz. Az apja kb. elmondja minden k.rvának, megfenyegeti, hogy kitagadja a családból! Megértem én, hogy akkor fontos volt, hogy egy fiatal lány jó férjet találjon magának, na de ez akkor is elég durva. És ráadásul még az anyja sem áll mellé! (Ez igazán szíven ütött, én mindig mindenben számíthatok anyára) És akkor még a dadus is Páris pártját fogja, hogy milyen csinos, milyen jó parti lenne, pedig kb. 20-30 oldallal korábban még Romeóról zengett dicshimnuszokat… A dadus amúgy sem kedveltem meg a könyv során, szerintem nagyon idegesítő szereplő…
Persze ezek ellenére is az egyik olyan kedvenc klasszikusom marad a könyv, amit mindig szívesen veszek kézbe! :)

DarknessAngel
William Shakespeare: Romeo és Júlia

Szerintem ez a történet megunhatatlan, mind filmben, könyvben és színházban is. Ha valaki Shakespearet emlegeti mindjárt a két szerelmes tragikus története jut először az eszembe.
Szerintem nincs olyan, aki ne ismerné Romeo és Júlia nevét… egy igazi klasszikus.

UI: Leonardo DiCaprio a legjobb Romeo :D

NFLGirl
William Shakespeare: Romeo és Júlia

Kötelező is volt és amúgy is szeretem Shakespeare-t. Nem ez a legjobb írása,de ha az ember túllép azon,hogy nem szereti a romantikus történeteket,akkor egész élvezhető.

Infinite
William Shakespeare: Romeo és Júlia

Örök klasszikus, amit szerintem mindenkinek ismernie kell.
Iskolához olvastam el, nagyon jó érzés volt a tanárunkkal átbeszélni az egész cselekményt, így már jobban is értem :)

Dombi_Petra
William Shakespeare: Romeo és Júlia

Régóta a polcom tulajdona ez a könyv, de sosem volt lélekerőm hozzálátni, pedig mindig is kívánkoztam elolvasni.
Ebben a könyvben kibontakozott előttem, amit a magyartanárom szokott régebben mondani nekünk; „A szerelem, öl, butít és nyomorba dönt”. Mennyire igaza volt.
Ez egy gyönyörű történet volt két család viszályáról, az ebből kifolyó harcokról, szerelemről, megbékélésről. Romeo és Júlia szerelme sajnálom, hogy nem tudott tovább bontakozni, de legalább igaz szerelemre leltek egymásban, hol a végzet a csúf halál. Júlia dajkája eszméletlen, mennyit tudott beszélni. :D
Összességében tetszett ez a dráma, szívesen olvasnék még Shakespeare műveket!

Akkord / Talentum, 1997
114 oldal · puhatáblás · ISBN: 9638396776 · Fordította: Kosztolányi Dezső

Frank_Spielmann IMP

LŐRINC
Lassan: megbotlik az, aki rohan.

Második felvonás, harmadik szín

mazsa

(…)
Jaj, elfeledtem, mért is hívtalak….

ROMEO
Hadd álljak itt, amíg eszedbe nem jut!

JÚLIA
De hogyha itt állsz, mindent elfelejtek,
Csak arra tudok gondolni: de jó, hogy itt vagy!

2. felvonás, 2. szín

Blackice P

Szilaj gyönyörnek vége is szilaj,
Lázába pusztul el, mint tűz s a lőpor,
Mely csókolódzva hal meg.
A méz is csömörletes, mihelyt túlontúl-édes.

Bogas

Lassan szeress s szeretni fogsz sokáig.

II. felvonás 6. szín

Kapcsolódó szócikkek: szerelem
monibook

HERCEG
(…)
Mert könnyel jegyzi majd a krónika,
Hogy élt s halt Rómeó és Júlia.

Ötödik felvonás, harmadik szín

Kapcsolódó szócikkek: Júlia · Romeo
csend_zenésze

ROMEO
Szentnek s zarándoknak hát nincs-e ajka?

JÚLIA
Van, ámde csak imádkoznak vele.

ROMEO
Ó, szent, kezed ajkad kövesse, rajta,
Halld meg imám, ne lökj pokolba le.

JÚLIA
A szent csak áll, bár hallja az imát.

ROMEO
Állj s a jutalmat én veszem im át.
Ajkadtól ajkam így lesz bűntelen.

Megcsókolja

JÚLIA
De ezzel az én ajkam bűnösebb lesz.

ROMEO
Bűnös? Te unszolsz bűnre szüntelen.
Add vissza bűnöm.

I. felvonás 5. szín

mazsa

Eh, mi a név? Mit rózsának hívunk,
Bárhogy nevezzük, éppoly illatos.
Ha Romeót nem hívják Romeónak,
Szakasztott oly tökéletes marad
Akármi néven… Dobd el hát neved!
És egy élettelen szóért cserébe –
Tiéd az életem.

2. felvonás, 2. szín

Frank_Spielmann IMP

ROMEO
Hát így bocsátasz el, ily éhesen?

JÚLIA
Hát mit kívánsz ma éjjel, édesem?

II. felvonás, 2. szín

Kapcsolódó szócikkek: Júlia · Romeo
Vivi_

Érzésemet követtem és nem őt,
S kerültem őt, ki engem került.