!

Romeo és Júlia 1370 csillagozás

William Shakespeare: Romeo és Júlia William Shakespeare: Romeo és Júlia William Shakespeare: Romeo és Júlia William Shakespeare: Romeo és Júlia William Shakespeare: Romeo és Júlia William Shakespeare: Romeo és Júlia William Shakespeare: Romeo és Júlia William Shakespeare: Romeo és Júlia William Shakespeare: Romeo és Júlia William Shakespeare: Romeo és Júlia William Shakespeare: Romeo és Júlia William Shakespeare: Romeo és Júlia William Shakespeare: Romeo és Júlia William Shakespeare: Romeo és Júlia William Shakespeare: Romeo és Júlia William Shakespeare: Romeo és Júlia William Shakespeare: Romeo és Júlia William Shakespeare: Romeo és Júlia William Shakespeare: Romeo és Júlia William Shakespeare: Romeo és Júlia

A Romeo és Júlia (1595) témájának alapja egy olasz novella: Shakespeare a kor szokása szerint nyúlt ismert témákhoz, és teremtett azokból új, önálló alkotást. A novellából kiindulva írta meg a líraiság és a tragédia szintézisének a remekét. Párkapcsolat, szerelem, érzékiség, családi viszály, ifjú nemzedék és öregek ellentéte: örökké aktuális élethelyzetek. Tobzódó életvágy és végzetszerű halál oly költőiséggel és drámaisággal megfogalmazva, hogy a világirodalom egyik legnagyszerűbb szerelmes művét ünnepelhetjük a darabban. A létezés fő misztériuma, a szerelem – az élet maga – és a halál egy alkotásban: a mindenkori ifjúság megdicsőülése és az értelmetlen halál elutasítása.

Eredeti mű: William Shakespeare: Romeo and Juliet

200 Ft ★★★☆☆ Eladó Elcserélhető
Molu könyve

Harpe
William Shakespeare: Romeo és Júlia

Nem mondom, hogy nem hat meg a sztori, de nekem mégis Mercutio a szerelmem… :)

Blue_Nadine
William Shakespeare: Romeo és Júlia

Ez volt a gimiben az első kötelezőm, amit normálisan el is olvastam és meglepő módon nagyon tetszett. Még annak ellenére is, hogy ez egy dráma, szóval sok volt a monológ meg az ilyenek, amik általában nem nyerik el a tetszésemet… Nem mellesleg azt is tudtam, hogy mi lesz a vége… és mégis nagyon tetszett.
Szóval szerintem a közeljövőben majd megpróbálok mást is Shakespeare-től. :DD

marta_melyi

Klasszikus.
Ó, Rómeó miért vagy te Rómeó? (imádom ezt a mondatot)
Viszont a családom már kezdi eléggé unni.Bármit kérdeznek a válaszom ez :)

csillagka P
William Shakespeare: Romeo és Júlia

Egyik komoly osztálylázadásunk ehhez a műhöz köthető, történt hogy nyolcadik végén egy olyan nap után ahol az ofő éppen a fiatalságunkat és éretlenségünket ecsetelte a szerelem terén, délután közösen elmentünk megnézni a Romeo és Júliát, és utána mi bizony fellázadtunk szegény Ági néni ellen, ő nagyon nem tudott mit tenni, persze próbálkozott azok más idők voltak és akkor a lányok korábban értek, viszont addig pont azt hallgattunk, hogy mi érünk korábban, rendes patt helyzet volt az imádott ofőnk részére.
Egy biztos akkor jöttem rá hogy már túlkoros vagyok :)
Láttam még középiskolában is valahogy mindenki ezt szerette volna velünk megnézetni, pedig akkor bizony nem nagyon szerettem túl sötét vígjátéknak sok a hulla, és túl vidám drámának, a kettősség miatt nem jön be, ma kicsit másképpen látom de az alaphelyzet nem változott, a cselekmény nincs eléggé kiporciózva, sok az üresjárat és a felesleges véráldozat.

Nemzeti Tankönyvkiadó, Budapest, 2009
166 oldal · ISBN: 9789631963373 · Fordította: Kosztolányi Dezső
Csilla555 P
William Shakespeare: Romeo és Júlia

Shakespeare az örök szerelemről írt. De én miről írjak, hiszen az én örök szerelmem maga Shakespeare ?

danlin
William Shakespeare: Romeo és Júlia

Először általánosba olvastam, majd még egyszer gimis koromban, amikor Shakespeare összes művét elolvastam. A tragédiák közül ez tetszett a legjobban, mert szerelmi történet, és a szereplők maguk is szinte még gyermekek. Júliát jobban kedveltem, mint Romeót, mivel kissé csalfának találtam, hogy pár órával korábban még egy másik lány miatt sírt. Talán éppen ezért Juliát érettebbnek és őszintébbnek találtam.
A vége tragédia, amire akkor is számítottam, már olvasás előtt. Tudtam, hogy jól nem végződhet, mégis még most is kicsit szurkoltam Júliának, hátha esetleg most „más lesz a vége”.

raczlilian
William Shakespeare: Romeo és Júlia

Kissé szkeptikus hangulatban vagyok, köszönhetően ennek a könyvnek, sajnos ugyanis kellemetlen csalódás ért, pontosabban nem azt kaptam, amit vártam. Tudom, nem szép dolog ilyet mondani avagy írni egy 16. században született, és akkortájt alkotó író/költő munkájáról, de hát na…
Nem úgy fogalmaznék, hogy nem tetszett, mert az elég erős lenne; inkább úgy, hogy túl sokat hallottam e műről, rengeteg éltetést és ajnározást, így logikusan olyan elvárásokkal kezdtem el olvasni, amiket elég nehéz teljesíteni, valami olyat vártam, ami igazán tetszeni fog. Így igazából kijelenthetem, részben az én hibám is az, hogy végül a véleményem nem a legjobb a Romeo és Júliáról, de már nincs mit tenni.
A nyelvezet elég nehéz, bár nekem ez pont tetszett; Kosztolányi fordítását választottam (a Könyvmolyképző által kiadott könyvben ugyanis kétszer is közlik, kétféle fordításban – Mészöly és Kosztolányi), és ez okos döntés volt; így utólag ugyanis a nyelvezet vált a kedvencemmé ebben az egészben. Amik nekem ellenszenvessé tették a történetet, azok a végén levő események. Tudom, hogy ez a lényege a sztorinak, és hogy megvannak az indokai az ott történteknek, mégis… Nekem sok(k) volt. Igazából… ha eltemetem mélyre magamban az értetlenkedő, kritikus, mai énemet, és csak a felszínt nézem, akkor valóban nagyon szép, tényleg egy alapmű. Vegyes érzésekkel küzdök ugyan, de azt nem vitatom, hogy minden művelődni vágyónak kötelező elolvasni és ismerni.

AgiVega IP
William Shakespeare: Romeo és Júlia

Na, hát az elmúlt kb. három hét alatt kétszer olvastam el ezt a művet – először Kosztolányi fordításában, ami nem egy nagy élvezet, másodszor Mészöly fordításában, ami sokkal, sokkal jobb. Annyival jobb, hogy egyáltalán nem találtam unalmasnak a sztorit még így sem, hogy ilyen gyors egymásutánban kétszer is olvastam. Mindenkinek Mészöly-féle fordítást!

monibook
William Shakespeare: Romeo és Júlia

Nagyon, nagyon nagyon tetszett!
Eleve nagyon szeretem Rómeó és Júlia történetét, nem is tudom miért húztam eddig az olvasását mert iszonyú jó volt. :) Shakespeare-től pedig még biztos, hogy fogok olvasni. :)

mazsa P

(…)
Jaj, elfeledtem, mért is hívtalak….

ROMEO
Hadd álljak itt, amíg eszedbe nem jut!

JÚLIA
De hogyha itt állsz, mindent elfelejtek,
Csak arra tudok gondolni: de jó, hogy itt vagy!

2. felvonás, 2. szín

Frank_Tyrell I

LŐRINC
Lassan: megbotlik az, aki rohan.

Második felvonás, harmadik szín

Blackice P

Szilaj gyönyörnek vége is szilaj,
Lázába pusztul el, mint tűz s a lőpor,
Mely csókolódzva hal meg.
A méz is csömörletes, mihelyt túlontúl-édes.

csend_zenésze

ROMEO
Szentnek s zarándoknak hát nincs-e ajka?

JÚLIA
Van, ámde csak imádkoznak vele.

ROMEO
Ó, szent, kezed ajkad kövesse, rajta,
Halld meg imám, ne lökj pokolba le.

JÚLIA
A szent csak áll, bár hallja az imát.

ROMEO
Állj s a jutalmat én veszem im át.
Ajkadtól ajkam így lesz bűntelen.

Megcsókolja

JÚLIA
De ezzel az én ajkam bűnösebb lesz.

ROMEO
Bűnös? Te unszolsz bűnre szüntelen.
Add vissza bűnöm.

I. felvonás 5. szín

Bogas

Lassan szeress s szeretni fogsz sokáig.

II. felvonás 6. szín

monibook

(…)
Mert könnyel jegyzi majd a krónika,
Hogy élt s halt Rómeó és Júlia.

Kapcsolódó szócikkek: Júlia · Romeo
mazsa P

Eh, mi a név? Mit rózsának hívunk,
Bárhogy nevezzük, éppoly illatos.
Ha Romeót nem hívják Romeónak,
Szakasztott oly tökéletes marad
Akármi néven… Dobd el hát neved!
És egy élettelen szóért cserébe –
Tiéd az életem.

2. felvonás, 2. szín

Frank_Tyrell I

ROMEO
Hát így bocsátasz el, ily éhesen?

JÚLIA
Hát mit kívánsz ma éjjel, édesem?

II. felvonás, 2. szín

Kapcsolódó szócikkek: Júlia · Romeo
mandarina

KAR
(jön) Két nagy család élt a szép Veronába,
Ez lesz a szín, utunk ide vezet.
Vak gyűlölettel harcoltak hiába,
S polgárvér fertezett polgárkezet.
Vad ágyékukból két baljós szerelmes
Rossz csillagok világán fakadott,
És a szülők, hogy gyermekük is elvesz,
Elföldelik az ősi haragot.
Szörnyű szerelmüket, mely bírhatatlan,
Szülők tusáját, mely sosem apad,
Csak amikor már sarjuk föld alatt van:
Ezt mondja el a kétórás darab.
Néző, türelmes füllel jöjj, segédkezz,
És ami csonka itten, az egész lesz.

Ha tetszett ez a könyv, akkor ezeket is olvasd el