Vérfarkasok 22 csillagozás

Whitley Strieber: Vérfarkasok

Brutális kettős gyilkosság történik Brooklyn egy elhagyatott zugában: két rendőr megcsonkított holttestét találják meg egy roncstelepen. A rendőrség először kóbor kutyák művének véli az esetet, ám amikor újabb hasonló gyilkosságokkal kerülnek szembe, kénytelenek megbékélni a tényekkel: hihetetlen intelligenciájú, kegyetlenül vérszomjas vérfarkascsordával kell megküzdeniük.
A vérfarkasok rejtőzködnek az emberek elől, csak néptelen, elhagyatott helyeken tanyáznak, így maradhattak fenn évszázadokon át, észrevétlenül. Ezúttal is csupán a csorda egy fiatal tagjának meggondolatlan tette indítja el az események lavináját. A horrorelemekkel tarkított könyv a nyomozás történetének leírásával mesterien fokozza a borzongást, egészen a végső összecsapásig.

Eredeti megjelenés éve: 1978

Interpress, Budapest, 1991
314 oldal · puhatáblás · ISBN: 9637540199 · Fordította: Greguss Ferenc

Búza_Mihály>!
Whitley Strieber: Vérfarkasok

Erre a könyvre nem igazán találom a megfelelő szavakat. Maximum az tudom rá mondani hogy érdekes volt…
A szereplők és a vérfarkasok miatt. Nem tudtam elfogadni ezeket a „túl” okos lényeket.
Erős jó indulattal a 3 csillag.

szangi>!
Whitley Strieber: Vérfarkasok

Ígéretesen indult (vagy legalábbis olyan könyvnek amiben senki nem lesz szerelmes vérfarkasba és nem fullad az egész szőrös nyáladzásba), a két főszereplő karaktere is tetszett, de ahogy haladt előre a történet állandósult a homlokomon a ránc… például olyanok miatt hogy a vérfarkasok eldöntik hogy eltüntetik a hullát úgy hogy ne maradjon semmi nyoma. Aha totál hihető majd kimossák a szőnyeget feltakarítják a lakást meg minden.
Fényes nappal grasszálnak Manhattan-ben de ez senkinek nem tűnik fel. Oké, persze.

amedeclair>!
Whitley Strieber: Vérfarkasok

Nagyot csalódtam a könyvben. Sajnos nehezen olvasható, egy rossz krimi nehézkes nyelvezettel megírva. A vérfarkasok miatt olvastam el, ki is derül pár dolog róluk és a rejtett történelemről velük kapcsolatban, ami szerint akár a mi világunkban is létezhetnének. És mint Lovecraft-nál a Necronomicon, itt is felbukkan egy hiteles forrás, amely valóban létezik. spoiler

BMKata>!
Whitley Strieber: Vérfarkasok

Annyira hátborzongatóan élethűek, hogy szinte lelépnek a lapokról az emberi vonású pofájukkal. Évekkel ezelőtt olvastam, de a mai napig élénken élnek az emlékezetemben. Az emberi és az állati „gondolatmenetek” párhuzamos leírása pedig arra késztet, hogy belássam, ugyan szörnyetegek, de megvannak a maguk inditékai.