Darwin-díjasok ​I. 32 csillagozás

Működésben az evolúció
Wendy Northcutt: Darwin-díjasok I. Wendy Northcutt: Darwin-díjasok I. Wendy Northcutt: Darwin-díjasok I.

Az evolúciós folyamatra élesen rávilágító sztorikat tudományos magyarázatok, elemzések és illusztrációk körítik. Az olvasók megemlékezhetnek a Darwin-díj nyerteseiről, azokról, akik fajuk érdekében még a „végső áldozattól” sem riadtak vissza, elmélázhatnak a Tiszteletdíjasok hadán, akik végső soron megúszták saját balfogásaikat, és remekül szórakozhatnak a Személyes közlések szereplőin, akik maguk osztották meg velünk kalandjaikat. Ismerkedjen meg a seriffel, aki kétszer is meglőtte magát. Olvassa el a saját lábát láncfűrésszel amputáló biztosítási csaló, és a méhek elől egy nejlonzacskóba menekülő farmer történetét. S csodálkozzon rá arra a fickóra, akit épp az az ág kólintott fejbe, melyet előzőleg sikeresen levágott. A könyv ismételten bebizonyítja, mindenki számára: amikor butaságról van szó, az emberiség minden más fajt képes felülmúlni.

Eredeti megjelenés éve: 2000

Alexandra, Pécs, 2011
Alexandra, Pécs, 2001
360 oldal · ISBN: 9633680514 · Fordította: Gettó Katalin
Alexandra, Pécs, 2001
360 oldal · keménytáblás · ISBN: 9633680514 · Fordította: Gettó Katalin

Rendbonto>!

Wendy Northcutt: Darwin-díjasok I. Működésben az evolúció

Jaj de kretének az emberek… no de ezek meg is érdemlik, amit kaptak. Nem egy sztori volt, amin felröhögtem, és megszámolni se tudom azt, hogy hányszor fogtam a fejemet és tettem fel magamnak a költői kérdést: tényleg ennyi hülye van?!
A sztorik elég bőre lettek fogva, egy-egy másfél-két oldal is meg volt, de ezt egy cseppet sem bántam. Akadt pár klasszikus benne, az egyszer már biztos.

LeonieGray>!

Wendy Northcutt: Darwin-díjasok I. Működésben az evolúció

Egyszerre elkeserítő, szórakoztató és tanulságos.
Volt pár történet, ahol maradtak kérdőjelek, nem volt minden világos számomra. Viszont tetszett, hogy fel volt tüntetve, hogy mely esetek hitelesítettek, és melyeket fogadjuk fenntartásokkal, illetve az is, hogy tudományos magyarázatokkal is segítették az egyes esetek jobb megértését. A kedvencem a „Nagy tengeri fakopáncs” volt, bár ez merőben más jellegű történet volt, mint az esetek többsége, de örülök, hogy helyet kapott a kötetben. Nagyon szellemesek voltak a végén a haikuk is.
Azzal gondolom egyedül vagyok, hogy a nyugágyas Larry szerintem zseniális volt :D Bár lehet, hogy csak azért gondolom így, mert ő túlélte…

Lillam>!

Wendy Northcutt: Darwin-díjasok I. Működésben az evolúció

A családom tagjain még szerencsére nem jelentkeztek fura gének okozta különleges balesetek. Tehát kezdek aggódni…. Néha szégyenlem magam, hogy mekkorákat kacarászok egyes eseteken, de legalább emlékezetes marad, egyhamar nem felejtem el.

Aemitta>!

Wendy Northcutt: Darwin-díjasok I. Működésben az evolúció

Volt egy pár vicces sztori, de a többi felejthető vagy túl morbid. Nem tudtam eldönteni, hogy a hatásvadászat kedvéért mennyi valós történet került a könyvbe.

tüskéshátú>!

Wendy Northcutt: Darwin-díjasok I. Működésben az evolúció

Ami miatt ér ennyi pontot, az az, hogy valaki veszi a fáradtságot, és összegyűjti ezeket az elképesztő eseteket. Ami sokat ront rajta, az olvasó lelkiismerete, mert mégiscsak kárörömből kacarászunk rajta, de nem lehet rezzenéstelen arccal kibírni.

A butaság életveszélyes.
Minél nagyobb, annál biztosabb, hogy öl.

Silverback

Darwin-díj: Gombnyomásra
Darwin által meg nem erősített történet
Németország, 1999. április 18.

Bonnban egy kardnyelő meghalt, amikor egy esernyőt dugott le a torkán – véletlenül ugyanis megnyomta az esernyő nyitógombját.

Forrás: News of the World (UK), KCBS News Radio

krisztina0419>!

Kanada tájait hó borítja.
Elő a szánkót, barátom!
Darwin-díj a jutalom.