Tavak ​könyve (Tavak könyve 1-9.) 13 csillagozás

Wass Albert: Tavak könyve Wass Albert: Tavak könyve Wass Albert: Tavak könyve

„Az író hazája a Mezőség nádas-tavas vidéke, s a könyv kilenc meséjében ezeknek a tavaknak a teremtését és lakióinak életét meséli el. A főszereplő Szille, a tavak tündére. Mellette életre kel a tó egész növény-és állatvilága. Azt a képességet, amelyet eddig az író embereinek ábrázolására fordított, most a tó világának megelevenítésére használja. A madarak és csúszómászó állatok, növények mind sajátos természetüknek megfelelő tulajdonságokkal jelennek meg a könyvben. A mesék egyik legfőbb varázsa, hogy sohasem szakadnak el a valóságtól: annak éles megfigyelésén alapulnak. Ami itt történik, az tulajdonképpen a valóság tündériesítése.” (Tóth Béla)

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Kincseskönyv Dinasztia

Kráter, Pomáz, 2006
ISBN: 9789639735026 · Felolvasta: Györgyi Anna
Mentor, Marosvásárhely, 2004
Dinasztia, Budapest, 2001

Belle_Maundrell >!
Wass Albert: Tavak könyve

Az Erdők könyvéhez képest egy picit csalódás, nekem az jobban tetszett. Valahogy sokkal jobban idegesítettek azok a dolgok, amik már a másikban is megvoltak, de itt mintha jobban kidomborodtak volna. Zavart a nagy vallási felhang (Isten rengeteg emlegetésének egyedül Az idegen madárban láttam értelmét, az szép volt), néha már egész hittérítős hatást keltett bennem, és az állatok is határozottan gonosznak tűntek. Nagyon nem tetszett, hogy mindig mindenkit kigúnyoltak, aki csúnya, buta vagy béna volt, a rengeteg verésről nem is beszélve. Ez mégis milyen üzenet?

Persze nyilván van erőszak a természetben, mégiscsak van egy tápláléklánc, de én már a harmadik mesén kiakadtam (A nádi manó), amikor a tavi madarak fiókáit megeszik a ragadozók. Elképzelem, micsoda bőgést/rémálmokat okozott volna ez rózsaszín lelkületű kislányként. De az se semmi, amikor a bakcsónak kitépik az összes tollát a többiek.

A természeti leírások szépek, átjött a hangulat, és tetszett a tündéres vonal, ami Szille révén megjelent. Hangoskönyben hallgattam, magamtól nem is biztos, hogy elolvastam volna, de Györgyi Anna Erdők könyve-felolvasása annyira tetszett, hogy erre is mindenképpen sort szerettem volna keríteni. Egy élmény volt, legalább ért valami pozitív hatás, ami ellensúlyozta panaszaimat.

Gal_Beáta>!
Wass Albert: Tavak könyve

Ebben a könyvben is nagyon jó kis mesék vannak nekem az Erdők könyve jobban tetszett.Ez már inkább csak gyerekeknek szóló meséket tartalmaz,nincsennek meg azok a mögöttes tartalmak,mint a másikban.De miért is kellene mindig a nagy mondandót keresni, néha elég csak leülni és elolvasni és kedves kis mesét.

Cardamon>!
Wass Albert: Tavak könyve

Nagyon aranyos kis mesék, főleg kisgyerekeknek, de azért az idősebbeknek is szórakoztató olvasmány. :)

szil0214>!
Wass Albert: Tavak könyve

Nagyon szép és érdekes mesék. Bátran ajánlom minden meserajongó felnőttnek és kisgyerekeknek is. :)

erabig>!
Wass Albert: Tavak könyve

Miközben a jóságra tanít, megismerhetjük a tavak élővilágát. Szép és értékes alkotás.
Kicsit nehézkes a nyelvezete, de ez nem von le az értékéből.

Millázs>!
Wass Albert: Tavak könyve

Különleges élmény Györgyi Anna játékos és selymes hangú felolvasásában meghallgatni Wass Albert meséit, amelyek elejét és végét a természet hangjai töltik be.
Van egy-két meredek rész benne, de Fekete István Vukja is ilyen, mert a természet ilyen. Gyönyörű, páratlan, kemény, de igazságos.