Erdők ​könyve (Erdők könyve 1-12.) 32 csillagozás

Wass Albert: Erdők könyve Wass Albert: Erdők könyve Wass Albert: Erdők könyve

"A tizenkét kis tarka mesét az erdő tündéreiről, manókról, állatokról, virágokról, a „rontó” és a „gyűjtő” emberek gonoszsága elől a természetbe menekülő költő álmodta, s a gyermekei lelkét féltő apa meséli el, hogy ők is a szépre fogékony „látó” emberek legyenek, fű, fa, szirom, selymes harmat, édes madárszó és patakcsörgés barátaivá. Mert a gyűlölködés, az irigység és önzés lakatjaival lezárt szívek csak akkor nyílnak meg jóság, szeretet és békesség számára, ha előbb a világ szépségén való boldog ámulástól lehullanak róluk az ősi, rozsdás lakatok…" (Várady Imre)

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Kincseskönyv Dinasztia

Mentor, Marosvásárhely, 2004
84 oldal · ISBN: 9735991306 · Illusztrálta: Căbuz Annamária

Zsuzsanna_Makai>!
Wass Albert: Erdők könyve

Kedves, bájos, szép, tiszta, egyszerű mesék az erdőkből, erdőkről.
Semmi horrormese.
Nyugodt szívvel adnám ajándékba.

Belle_Maundrell>!
Wass Albert: Erdők könyve

Bájos mesék gyűjteménye az erdő és a természet szeretetéről. Nagyon szépen ír az erdei élővilágról, és bár különálló történetek, mégis van köztük összefüggés a visszatérő szereplők jóvoltából. Az angyal, a tündérek, manók és a gonosz boszorkány varázslatos hangulatot kölcsönöznek a meséknek, és sokszor az ő befolyásukon múlik egy-egy állat sorsa. Az erdőjárás örömei és a környezetvédelem mellett más értékeket is közvetít, bár én néha picit szájbarágósnak éreztem a tanulságot, és azért sem voltam oda, amikor hangsúlyosabbá vált a vallási felhang.

Ez volt az első olvasásom Wass Alberttől, és alapvetőn tetszett, ahogy fogalmaz, viszont az nagyon idegesített, ahogy folyamatosan olyanok írt, mint pl. el kell menjen a mennie helyett. Tudom, hogy ez elvileg oké, de én sose bírtam.

Nem tudom, gyerekként mennyire szerettem volna, felnőttként mindenesetre tökéletesen élvezhető. A pillangós mesénél azért meglepett, hogy milyen brutál fordulatok vettek az események spoiler, de Jancsi és Juliska után talán ez is belefér. Azt meg betudom a korszellemnek, hogy a rossz kölköket mindig megverték.

Ez még mindig a négynapos, leltározós polctakarítás alatt hallgatott könyvek sorát erősíti. Györgyi Anna felolvasása egyszerűen fantasztikus, egy élmény volt.

Miamona>!
Wass Albert: Erdők könyve

Egyetlen szó jut eszembe róla: lélekmelengető.
Mesék, távolról sem csak gyerekeknek. Tanulságos, humoros, letaglózó történetek. Egyik, másik olyan mélységekbe nyúl, hogy az ember szeme, ha szíve igazán nyitva, nem ússza meg szárazon.
Hangoskönyvben hallgattam, így Wass Albert gyönyörű szavai, Györgyi Anna szájában igazán életre keltek, és körültáncoltak. Nagyon nagy élmény volt, és ha gyermekem lesz, biztos, hogy megosztom vele is.

Kedvencek:
– Mese az éjjeli pávaszemről
– Mese a kék hegyekről
– Mese a szörnyűséges nagy fekete semmiről
– Az aranymadár

10/10+ :)

PöttyösPanni>!
Wass Albert: Erdők könyve

Ezeknek a meséknek varázserejük van. Engem legalábbis elvarázsoltak néhány óra erejéig.

blueorchid>!
Wass Albert: Erdők könyve

Hangoskönyvben van meg, kiskorom óta rengetegszer meghallgattam. Csodálatos történet(ek), (párjával együtt: Wass Albert: Tavak könyve) szinte kívülről tudom! ❤

Kráter, Pomáz, 2006
ISBN: 9639735019 · Felolvasta: Györgyi Anna
FreeAngel P>!
Wass Albert: Erdők könyve

Kisfiamnak olvastam esti mese gyanánt, apránként, de Wass Albert engem is elvarázsolt a csodálatos mondataival, ahogyan csak ő tudja megfogalmazni..

Cardamon>!
Wass Albert: Erdők könyve

Aranyos, tanulságos kis mesék az erdő népéről, tündérekről, boszorkányról, hegyekről. Nem volt erőteljesen kiokosító hangvételű, mint a tanmesék általában, és ez nekem bejött. Nagyon tetszett a hangulata és az író könnyed fogalmazása, ajánlom mindenkinek.

Wass Albert: Erdők könyve

Tudom, hogy elfogult vagyok Wass Aberttel, de ez a könyv tartalmazza a legszebb meséket a világon. Sőt, nem csak szépek, hanem tanulságosak is. Csak azt sajnálom, hogy hamar elolvastam, elfogytak.

Mountainlover>!
Wass Albert: Erdők könyve

Az általános iskola első osztályának végén, 2004-ben kaptam ezt a könyvet, amiért kitűnő tanuló lettem. Nagyon örültem neki. Egyszerű, mégis olvasmányos mesék vannak benne az erdőről, az erdőkben élő állatokról. Ideális olvasásgyakorláshoz kisgyermekeknek.

Dinasztia, Budapest, 1998
Gal_Beáta>!
Wass Albert: Erdők könyve

Mondhat akárki akármit róla Wass Albert akkor is egy kis csoda a magyar irodalomban.Eddig csak a regényeit ismertem,és azokat is nagyon szerettem.De ez a mesekönyv egy kis ékszerdoboz.Imadtám minden egyes meséjét így felnőtt fejjel is.A kedvenc mesés könyvem lett :)

eriksa>!

Így volt ez kisfiam, és így van azóta is. Háromféle ember él a világon: Rontó-ember, Gyűjtő-ember és Látó-ember. Te Látó-ember leszel, ugye?

Mese az erdőről, 17 old.

eriksa>!

És ha majd nagy ember leszel, és azt tapasztalod, hogy az emberi élet jó gombái között is sok a mérges és veszedelmes gomba, akkor jusson eszedbe ez a mese. Jusson eszedbe, és ne légy soha azok között, akik a gombacsinálókat ártatlanul halálra ítélik, boszorkányok által gyártott gombák miatt.
Aki igazságtalanul ítél, az a Ködnek és a boszorkányoknak szolgál.

Mese a vén gombacsinálóról, 27old.

eriksa>!

Ha visszatérsz újra az emberek közé, a Rontó-emberek, a Gyűjtő-emberek közé, és ha gonoszak hozzád, te mégis jóval viszonozd gonoszságukat, szeretettel vagy mindenki iránt, és az élet legnehezebb napjaiban is derű és békesség lakik a szívedben: csak akkor sejtik meg, hogy az Angyalok Rétjén jártál, kisfiam.

Mese az erdőről, 18 old.

Molnár_Szász_Dalma_Rózsa>!

Igen, elvesztettük az otthonunkat, fiam. Elvesztettünk mindent – ahogy azt manapság mondani szokták. Mégis nézd: szép a világ.
Susognak a fák, harmat csillog a fűszálak hegyén, pillangók vannak, és virágok vannak. Tudd meg, hogy a sárgarigó egyetlen füttyével megszépíthet ezer csúnya rontást ezen a világon.
Nézd a világot és figyeld meg jól ! Figyelj a fákra és a madarakra! Őzre, pillangóra, virágra. Ne törődj sokat az emberekkel, és ne hallgass oda, ha cifra jelszavakkal hozzád szólanak! Az emberek csak rontani tudják a világot.
Haszontalanságot ne gyűjts soha! Bélyeget, gyufáskatulyát, pénzt, vagyont. Csak a szépet gyűjtsed meg magadban. A szépet, amit szemeddel láthatsz, füleddel hallhatsz, orroddal érzékelhetsz, és ujjad hegyével megtapinthatsz. Meg amit gondolsz olyankor, azokat gyűjtsed.
Játékaidat elvehetik, ruháidat, pénzedet is elvehetik mások. De nincs olyan hatalma a földnek, amelyik elvehetné tőled azt, hogy a pillangónak tarka szárnya van, s hogy a rigófütty olyan az erdőn, mintha nagy kék virág nyílna ki benned. Nem veheti el senki tőled azt, hogy a tavaszi szellőnek édes nyírfaillata van, és selymes puha keze, mint a jó tündérnek.
….