Rockzene ​és keresztyén életvitel 2 csillagozás

Walter Kohli: Rockzene és keresztyén életvitel

"Mivel a rockzene tipikus elemei, nevezetesen
– az egyoldalúan testre ható ritmus;
– a dallam-, összhang- és ritmusrészletek monoton ismétlése;
– a nagy hangerő és
– a rendetlen, eksztatikus kifejezés formák
ellentmondanak Isten teremtési rendjének, mert ez a zene gyakran kábító és hipnotikus hatású, transzba és pusztító eksztázisba meríti hallgatóságát, és mert a „rock” fogalmához erősen negatív képzetek tapadnak,
ezért nem létezhet keresztény rockzene."

>!
Evangéliumi, Budapest, 1984
128 oldal · puhatáblás

Enciklopédia 11

Szereplők népszerűség szerint

The Rolling Stones


Kiemelt értékelések

padamak>!
Walter Kohli: Rockzene és keresztyén életvitel

Hát, a „Szellemi zene” c. mellett ez a másik szélsőséges megközelítésű értekezés és a rocktól óvó ellenvélemény. Sok-sok példával a maga álláspontját jól alátámasztja, de talán mégsem ennyire…


Népszerű idézetek

Carmilla >!

    Az apostoli korban sok pénzt érő varázskönyveket égettek el (Csel 19,19). Ugyanígy tegyenek ma is a rockzene volt rabjai, és semmisítsék meg az okkult, istenkáromló és szennyes tartalmú lemezeiket, ha azt akarják, hogy az Úr Igéje növekedjék bennük, és hogy úrrá legyen életükön (Csel 19,20).

60. oldal (Evangéliumi, 1984)

Kapcsolódó szócikkek: könyvégetés
2 hozzászólás
Carmilla >!

…Mivel pedig a problémák 1968 óta megoldatlanok maradtak, a rockzene ma hangosabban, keményebben és megalkuvást nem ismerőbben dübörög a hangszórókon át, mint valaha.

15. oldal (Evangéliumi, 1984)

Carmilla >!

    Jól ismerjük a héber „salom” szót. Ennek a görög „eiréné” szóval együtt a „békesség”-en kívül még ilyen jelentése is van: tökéletesség, teljesség, egészség, jólét, nyugalom.

86. oldal (Evangéliumi, 1984)

Carmilla >!

Mit használ, ha az autó alkotója keresztyén, ha egyszer a kocsi gyengébb minőségű, mint a hitetlen mérnök által tervezett, aki viszont jobban ismerte a mechanikai törvényeket. A bibliahű ember csak akkor utasítsa el a nem keresztyén ember alkotását, ha bibliaellenes világnézete megrontotta az alkotott művet.

126. oldal (Evangéliumi, 1984)

1 hozzászólás
Carmilla >!

Minden ember felelős azért, ahogyan a visszás helyzetekre reagál. Aki az erőszakra erőszakkal felel, és a szeretetlenségre gyűlölettel, az nem különb, mint az ellenfele.

14. oldal (Evangéliumi, 1984)

4 hozzászólás
Carmilla >!

„Akár esztek tehát, akár isztok, bármit cselekesztek, mindent Isten dicsőségére tegyetek” (1Kor 10,31). A mosogatás tehát éppúgy szellemi cselekedet lehet, mint a bibliaolvasás, sőt ha a Bibliát olvassuk akkor, amikor mosogatnunk kellene, akkor nem szellemi módon cselekszünk.

85. oldal (Evangéliumi, 1984)

Carmilla >!

     Mick Jagger, a Rolling Stones vezető énekese mondta egyszer: „Ellene vagyok mindannak, ami a személyes szabadságot korlátozza. Mint nonkonformista (a fennálló rendhez nem alkalmazkodó személy), semmit sem fogadok el igaznak, amit mások annak tartanak.”

44. oldal (Evangéliumi, 1984)

Kapcsolódó szócikkek: Mick Jagger · nonkonformizmus, nonkonformista
Carmilla >!

    Mit jelent most már a rock and roll? A fehér discjockey (lemezlovas), Alan Freed azt állítja, hogy a kifejezést, amely a néger szlengben együtthálást (együttalvást) jelent, ő használta először zenei összefüggésben 1951-ben az ohiói Clevelandben.

18. oldal (Evangéliumi, 1984)

Kapcsolódó szócikkek: rock and roll
1 hozzászólás
Carmilla >!

    A Rolling Stones tagjai következetesen tették túl magukat minden polgári erkölcsön szexuális kicsapongásaikkal és kábítószer-élvezetükkel, és ezért egy „új proletár zene” szennyes, gonosz, agresszív képviselőinek számítanak. Egyik lemezükön egy haldokló kábítószer-élvező utolsó perceit adják elő. Egy másikon pedig a komédiások, iszákosok és prostituáltak dalát éneklik, tele agresszióval, szemérmetlenséggel.

24. oldal (Evangéliumi, 1984)

Kapcsolódó szócikkek: The Rolling Stones
3 hozzászólás
Carmilla >!

– Minden olyan szándéknak, hogy a keresztyén ember rockegyüttest alapítson, elejét veszi az Ige: „Senki sem szolgálhat két úrnak” (Mt 6,24).

39. oldal (Evangéliumi, 1984)


Hasonló könyvek címkék alapján

Kőrössy Soltész Katalin: A „keresztény” rockzene
Corrado Balducci: Sátánizmus és rockzene
Bolyki László: Kegyelem és kalmárszellem
Daniel Fusco – D. R. Jacobsen: Őszintén
Bolyki László: Milyen zenét szeret Isten?
E. Rescigno – R. Garavaglia: A keresztény és világi ének a középkorban
Graham Kendrick: A dicsőítés – mint életforma
Tom Inglis: A zsoltáros szolgálata
Darlene Zschech: Extravagáns imádat
Paul Burke: Frank atya