Tisztázatlan ​bűnügy (Gereon Rath 1.) 66 csillagozás

Volker Kutscher: Tisztázatlan bűnügy

Berlin, ​1929. Egy baljós árnyakkal teli város. Egy kegyetlenül megkínzott férfi holttest. Egy bukott felügyelő, aki a saját szakállára nyomozni kezd…
Gereon Rath felügyelő új a városban, nemrég helyezték át Berlinbe. Félreállították, holott korábban gyilkossági nyomozóként dolgozott. Egyik éjjel egy vadidegen orosz férfi dörömböl az ajtaján. Amikor pár nappal később az ismeretlen oroszt holtan halásszák ki a csatornából, a felügyelő úgy dönt, maga próbálja felgöngyölíteni az ügyet. A férfi kopott fényképével a zsebében beleveti magát a nyüzsgő berlini éjszakába. Ekkor még nem sejti, hogy darázsfészekbe nyúlt, és minden sarkon egy újabb rejtélybe botlik majd.
Volker Kutscher bűnügyi regénye mesterien eleveníti meg a két világháború közötti Berlint: a nagyváros színes forgatagát és bűnös élvhajhászását már beárnyékolja az egyre erősödő nemzetiszocializmus. Az olvasó lélegzet-visszafojtva figyeli, hogyan manőverezik az ifjú felügyelő a különböző politikai csoportok és a… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2008

General Press, Budapest, 2014
562 oldal · ISBN: 9789636437114 · Fordította: Csősz Róbert
General Press, Budapest, 2014
562 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789636436735 · Fordította: Csősz Róbert

Bla IP>!
Volker Kutscher: Tisztázatlan bűnügy

Egy briliáns bűnügyi regény, oly hiteles atmoszférával, amilyet 1929 Berlinéről képzelek. Hiteles karakterek, váratlan fordulatok, izgalmas cselekmény – Kutscher sorozatának indító regénye. Folytatni fogom megismerését, mert Gereon Ráth felügyelő nagyon szimpatikus…

shadowhunter1975 P>!
Volker Kutscher: Tisztázatlan bűnügy

Nehézkesen indul, de utána egy gyorsvonat sebességére kapcsol a könyv és egy rendkívül izgalmas nyomozás közepén találtam magamat. Korrupció, politika és gyilkosságok… egy pillanatra bevillantak Ellroy könyvei, az elszánt, kitartó kopók és a bűn, ami bekebelezi őket. Egy fiatal nyomozó elképesztő magánnyomozása Berlinben, 1929-ben. A fokozatosan letisztuló történetben már felsejlenek Németország baljós árnyai.
Nagyon érdekes volt a végén átlátni a különböző csoportok érdekeit. Tetszett, biztosan folytatom.

smetalin>!
Volker Kutscher: Tisztázatlan bűnügy

Ennek az írónak igen egyedi stílusa van. Ez abban rejlik, hogy a könyvei kb. 500 oldalasak, ebből 300 oldalon nem történik semmi majd a végére jól belehúz. Addig csak csordogál a történet, néha néha vannak izgibb részek, és mégis kell ez az 500 oldal hogy kerek egész legyen. Ez a része most mégsem volt annyira érdekes mint a másik amit írt, ezért a kevesebb csillag.
Itt megismerhetjük Gereon felügyelő életét és munkáját a rendőrségen amit az erkölcsrendészeten tölt, pedig ő gyilkossági nyomozó.Volt. Egy másik városban. Természetesen itt is belebotlik a gyilkosságba vagyis gyilkosságokba, hullanak az oroszok, megkínzott holttestek bukkannak elő, szó van aranyról is, bűnszövetkezetről és egy kis szerelem is bekopogtat nála. A végére tényleg nagyon begyorsul az egész sztori, csak ne lenne az a sok szócséplés a feléig.

cseri>!
Volker Kutscher: Tisztázatlan bűnügy

Mindig keresek olyan krimiket, amik jók, gondoltam, hátha ez az, és ráadásul ennek már láttam a sorozatát is (Babylon Berlin). Hát kicsit ugye megtekerték meg átírták, de azért van köze a könyvhöz mind a cselekménynek, mind a szereplőknek. spoiler Az biztos, hogy Gereon Rath mind a kettőben egy kicsit ellentmondásos személyiség, a sorozatban például nem nagyon tudtam eldönteni kezdetben, hogy ő most jó vagy rosszfiú. spoiler Igazából tök profi a sorozat, de nem ragadott igazán magával, és a könyvvel is így vagyok. Mind a kettőnek tehertétele az, hogy szerintem túl van egy kicsit bonyolítva. Sok szereplő, többféle bűnügy, egymásba akadva, hogy már alig lehet követni, lehet, hogy az élet ilyen, de ha krimiről van szó, szerencsésebb, ha jobban követhető.

marcipáncica>!
Volker Kutscher: Tisztázatlan bűnügy

Valószínűleg sosem kezdtem volna bele ebbe a könyvbe, ha nem futna éppen a belőle készült sorozat, a Babilon Berlin, ami engem rögtön megnyert magának, így természetesen az eredetire is kíváncsi lettem. Őszinte leszek, nekem a sorozat jobban bejön, bár távolról, sötétben és csak hunyorogva lehetne a kettőt összetéveszteni, annyira nem sok közük van egymáshoz.
A regény erősen indul, jó a hangulatteremtés, a fő rejtélyszál nagyon jól haladt előre, meglepően jó fordulatokkal, az író folyamatosan hozzáadott valami újat az egyre nagyobb gubanchoz, amiből egyre kevésbé láttam, hogy hogyan fog bármi is kibontakozni. Nagyon jó volt a könyv közepe tájékán a növekvő feszültség, úgy tűnt, van súlya az eseményeknek, a szereplők mélységet kaptak, a történet még pont hihető mértékben vált egyre furfangosabbá. Viszont úgy érzem Kutscher sajnos nem tudta kihasználni az addig felépített történetben rejlő lehetőségeket, a lezárás kifejezetten lapos lett, kiváltképp a felvezetéshez mérten, nagyobb csattanót vártam, kicsit olyan, ami nagyobb nyomot hagy maga után.
Nem tudom megítélni, mennyire hű a történelemhez a könyvben felvázolt Berlin világa, van egy olyan érzésem, hogy nem igazán, de igazából ez engem nem zavart, elengedtem teljes mértékben ezt az aspektust, és csak élveztem az atmoszférát – hozzátenném viszont, hogy mivel filmen láttam hamarabb, az ott látott jelenetek, helyszínek, kosztümök nekem végig szemeim előtt lebegtek, ezek a könyvben annyira nem jöttek át.
Kicsit felemás érzéseim maradtak a regénnyel kapcsolatban. Többnyire nagyon élveztem, de azért közel sem volt tökéletes, a teljesen illúzióromboló befejezés mellett azért még útközben is voltak kisebb-nagyobb megbicsaklások, amik megakasztották azért az élményt, és azért valljuk be, sok volt 560 oldal ennek a történetnek, lett volna mit kivágni.

Volker Kutscher: Tisztázatlan bűnügy

A krimi, mint műfaj eléggé közel áll a szívemhez, és ez a könyv csak még jobban megerősítette a rajongásomat! Izgalmas, érdekes, jól felépített történet, amiben pörögnek az események, nincs egy unalmas perc. Krimi kedvelőknek mindenképpen csak ajánlani tudom!

mate55>!
Volker Kutscher: Tisztázatlan bűnügy

Az izgalmas nyomozással kevert múltidézés nem egyedül az én tetszésemet nyerte el, olyannyira nem, hogy a történelmi krimik manapság az egyik legnépszerűbb műfajnak számítanak. Ritkán olvasni ilyen okos és logikusan felépített bűnügyi regényt, olyat pedig, ami történelmi regénynek is megállná a helyét, még ritkábban.

modus_operandi>!
Volker Kutscher: Tisztázatlan bűnügy

Engem véglegesen beszippantott az a deutsche noir hangulat, ami belengi a könyvet.

mazsolafa>!
Volker Kutscher: Tisztázatlan bűnügy

Annyira akartam szeretni, de csak untam. De azt annyira, hogy hetek után sincs kedvem befejezni az utolsó 20 oldalt.

Szimirza>!

Néha hazudnia kell az embernek, hogy kiderüljön az igazság.

csgabi P>!

A kávé, amelyet egy ütött-kopott porceláncsészében tettek le elé, pocsék volt. Undorító, fekete lötty. A rendőrök ezek szerint a 220-as körzetben sem tudnak kávét főzni.

Kapcsolódó szócikkek: kávé
Szimirza>!

A kellemetlen kölni közjáték után megfogadta, hogy addig nem nyúl
fegyverhez, amíg nem muszáj.

Szimirza>!

Lepillantott a mélybe, és görcsösen markolászni kezdte az
acélrudakat. Miért vonzza ennyire a mélység, amikor úgy fél tőle?

Szimirza>!

A sötétben a legapróbb zajok is pokoli lármává nőttek, minden elsuttogott szó
üvöltéssé erősödött, még maga a csend is bántotta a fülét.

csgabi P>!

Hogy ő itt körülbelül annyira szívesen látott vendég, mint az üdvhadsereg egy éjszakai bárban, azt nem is kellett külön mondani, annyira nyilvánvaló volt a helyzet.

Szimirza>!

A gyerekek nevetése és kiáltozása betöltötte a tiszta levegőt.
A végtelen tél után végre megérkezett a tavasz.

Gereon Rath sorozat · Összehasonlítás