Palkó, ​Zsófi meg a világ dolgai (Palkó, Zsófi) 7 csillagozás

Vitkolczi Ildikó: Palkó, Zsófi meg a világ dolgai

Miért csíp másként a rágógumi, mint a ruhacsipesz, és mi az, hogy csípős? Hogy lehet a nagyinak hol ősz, hol meg barna a haja, szeretik-e a pókok a kekszet? – töpreng a világ dolgain a majdnem ovis Palkó és nővére.

Eredeti megjelenés éve: 2013

Ab Ovo, Budapest, 2013
32 oldal · ISBN: 9786155353116 · Illusztrálta: Vitkolczi Ildikó

Nyctea P>!
Vitkolczi Ildikó: Palkó, Zsófi meg a világ dolgai

Hiába kicsit nagyobb korosztálynak ajánlott, Marcikámnak ez az aktuális kedvenc könyve. Mindig ezt választja a polcról, és figyelmesen hallgatja, mikor mesélek neki belőle. Nagyon szereti nézegetni a képeket is.
A könyv hét rövid történetet tartalmaz két kisgyerek életének apró-cseprő dolgairól, valamint olyan nagy kérdésekről, mint például hogy miért van két nagyi?
Eleinte kicsit zavartak a hosszú, többszörösen összetett mondatok, de aztán rájöttem, hogy felolvasva remekül lehet hangsúlyozni őket. :) Be fogom szerezni a sorozat többi részét is.

Bianca_Jámbor>!
Vitkolczi Ildikó: Palkó, Zsófi meg a világ dolgai

Ildikó írásaiba a Walternél beleszerettem, nem volt kérdés, hogy ezt is elolvassam. igaz ehhez már jóval idősebb vagyok mint a célközönség, de nagyon aranyos könyv. Zsófi és Palkó figurája nagyon kedves, nagyon aranyos ahogy fejtegetik a világ dolgait. És tényleg olyan dolgok érdeklik őket, ami a legtöbb kisgyerekben felötlik. Szuper kis olvasmány lehet a kicsiknek, kellemes kikapcsolódás volt húszéves fejjel is, szeretem a meséket, remélem a család kisgyerekeinek is tetszeni fog :)

mazsolka30>!
Vitkolczi Ildikó: Palkó, Zsófi meg a világ dolgai

Nagyon élvezhető kis történetek Palkó (fiam szerint Patkó) és Zsófi világából. Én és a gyerekeim is élvezik a történeteket! És néha fel is kuncognak rajta :D főleg olyan dolgokon amiket sokszor csak ők érthetnek gyerek fejjel.

Uzsonna>!
Vitkolczi Ildikó: Palkó, Zsófi meg a világ dolgai

Aranyos történetek egy család életéről. A gyerekek szemével egy kicsit más a világ…