Ellenségem ​a királynő 11 csillagozás

Victoria Holt: Ellenségem a királynő

E regény két meghatározó tizenhatodik századi nő történetét meséli el – egyik Lettice Knollys, a történet mesélője, a Boleyn ágon keresztül Erzsébet királynő rokona –, a másik maga Erzsébet. Erzsébet trónra kerülésével hozzátartozóit pozícióba kívánta helyezni. Lettice az udvartartásban kapott tisztséget, s így közeli kapcsolatba került a királynővel. A két nő hosszú, keserű rivalizálása – akik ugyanazt a férfit szerették –, még Essex tragédiáját követően sem ért véget, s csak Erzsébet halálával fejeződött be. A szerző létező történelmi személyek életének kevéssé ismert drámai részleteit dolgozta fel hallhatatlan érdekes regényében.

Eredeti megjelenés éve: 1978

I.P.C., Budapest, 2002
398 oldal · ISBN: 9636352259 · Fordította: Fazekas László

Zanót>!
Victoria Holt: Ellenségem a királynő

Az egyik kedvenc Tudor témájú könyvem, egy igazán egyedi szemszögből. Rekord sebességgel olvastam ki!

Anheszenamon>!
Victoria Holt: Ellenségem a királynő

Nekem nagyon tetszett. Amúgy is érdekel az a korszak, amikor VIII.Henrik vagy Erzsébet uralkodott.

bszgabi>!
Victoria Holt: Ellenségem a királynő

Nagyon érdekel ez a korszak, és maga a történet sem volt számomra ismeretlen, Holt könyveinek stílusát is kedvelem, mindezek ellenére ez, most nem tetszett. Unalmas volt, bő lére eresztett történet. Voltak mozzanatok, amiket bővebben is mesélhetett volna, aztán voltak olyanok, amik meg túlragozottak voltak. Na mindegy. Újra nem olvasom az biztos.