!

alapján megtudhatod, kik az igazi barátaid
meghatározhatja az értékrendedet
örökre megmutathatja, kihez és mihez vagy hűséges
EGYETLEN DÖNTÉS, AMELYTŐL MEGVÁLTOZOL

Beatrice Prior az antiutópisztikus Chicagóban él: az itteni társadalom öt csoportra tagolódik, melyek mindegyike egy-egy erény kiművelését írja elő tagjai számára. Ők az Őszinték, az Önfeláldozók, a Bátrak, a Barátságosak és a Műveltek. Az év egy bizonyos napján a mindenkori tizenhat éveseknek el kell dönteniük, melyik csoporthoz kívánnak tartozni. Ennek kell szentelniük életük hátralevő részét. Beatrice ingadozik aközött, hogy a családjával maradjon-e, vagy végre önmagává váljon. Ez a két lehetőség kizárja egymást. Végül olyan döntést hoz, amely mindenki számára meglepetést jelent – még önmagának is.

Eredeti mű: Veronica Roth: Divergent

Urlacher könyve Veronica Roth: A beavatott
Gábor_Répás könyve Veronica Roth: A beavatott
Bibababa könyve Veronica Roth: A beavatott

Lanore P

Vannak olyan könyvek, amikről egyszerűen tudom, hogy nem az én könyveim, nem fognak tetszeni, és általában igazam is van. Node ezzel hogy tévedhettem ekkorát?? IMÁDTAM!!
Pörgős, izgalmas, újszerű, letehetetlen! Az egyetlen dolog, ami egy picit zavart, hogy a világról nem tudtunk meg sokat. Az alapötlet érdekes volt, miszerint 5 alaptulajdonság csoportjai közé kell besorolni az embereket, de hogy ezt ki találta ki és miért, miért pont ez az 5 csoport, mi volt a célja vele, az nem nagyon derült ki, szívesen olvastam volna többet a rendszer kialakulásáról, és a többi csoportról is.
De ha ezt az apróságot félreteszem, akkor minden mással tökéletesen elégedett vagyok! A főszereplő, Tris végre nem az a szokásos gondokkal küzdő, piruló arcú jókislány, tele van olyan tulajdonságokkal, amik emberibbé, igazibbá tették. Amikor kellett, önző volt, hazudott, úgy idomult a környezetéhez, hogy a legjobban jöjjön ki a helyzetekből, bátor volt, bevállalós. Négyes pedig… elképesztően titokzatos (naná), vonzó pasi a színész, akit a szerepre választottak a filmhez viszont nagyon nem jön be :S, a szerelmük nagyon lassan alakul ki, csigalassúsággal, de nekem még ez is tetszett, végre nem egy elkapkodott szerelem volt első látásra. És végre, végre nem volt szerelmi háromszög!! Ó, és a félelemszimulációk… annyira részletesek voltak, olyan jól voltak megírva, hogy kedvem támadt kipróbálni… milyen érzés lehet végigmenni a saját félelmeiden, és szembenézni velük? Nagyon kíváncsi lennék rá. A végére úgy begyorsultak az események, hogy csak kapkodtam a fejem, folyt a vér, hullottak az emberek. Nekem való! Jöhet a folytatás :)

dinnyemano P

Hol bújkált előlem eddig ez a könyv? Miért nem mondta senki, hogy ennyire jó?! És én miért is nem akartam ezt elolvasni? Komolyan nem tudom, nem értem!
Amúgy is szeretem a disztópiákat, de ez az eddigi legjobb számomra az olvasottak közül! Nagyon magával ragadott, képtelen voltam letenni! Teljesen beszippantott. :) Nagyon tetszett az írónő által kreált világ, illetve az, ahogyan felépítette ezt az egészet. Tetszik, ahogy Öt csoportba sorolja az embereket, és hogy dönthetnek ki hova tartozik. Bár azt sajnáltam, hogy nem mindegyik csoportról esett egyformán szó, de talán majd a későbbiekben. Minden esetre nagyon érdekes volt olvasni a csoportokról.
A két főszereplőt nagyon megkedveltem. Tris kifejezetten szimpatikus főhősnő, élvezetes volt az ő szemszögéből látni a történetet. Na és Négyes….! Egyszerűen nem lehet nem szeretni! Áradozhatnék róla elég sokáig, de inkább már a folytatást olvasnám, hogy még jobban belemerülhessek ebbe a világba, és megtudjam mi lesz a főhőseinkkel. :)

janka0416

Borító: 5/5 – 4 <3
Cselekmény: 5/5** – Sírjak vagy nevessek?
Ha választhatnék akkor a barátságosak csoportjához csatlakoznék. Igaz,hogy nem volt túl sok infó róluk, de valamiért nagyon megmaradt bennem. Lehet,hogy a vége miatt.
A történet főhőseiről annyit mondanék, nem a megszokott felállás. Gazdag vagyok, szőke, 180 cm stb. Nem!
Ahogy a könyv is írja:
alapján megtudhatod, kik az igazi barátaid
meghatározhatja az értékrendedet
örökre megmutathatja, kihez és mihez vagy hűséges
EGYETLEN DÖNTÉS, AMELYTŐL MEGVÁLTOZOL
Divergent/ Beavatott imádtalak! Márciusban az első sorból foglak nézni!
*Ellie Goulding – Dead In The Water* – https://www.youtube.com/watch?v=kPtU774_Ze0

Bradshaw

Az a pillanat felbecsülhetetlen, amikor elkezdek egy könyvet olvasni, és hirtelen azon kapom magam, hogy sötétségbe burkolózott minden, az eltelt órák csak perceknek tűnnek, s csak pár oldal maradt hátra.

Nem tagadom, a A Beavatott minden betűjét élveztem!
Egy másik világba repültem, ahol csak csoportok léteznek, a döntések fontos szerepet töltenek be az emberek életében, s ha egyszer a szavak elhagyták a szád, akkor nincs megállás. Viszont kivételek mindig akadnak, igaz Tris?

A könyv elején sokat gondolkoztam, hogy vajon melyik csoportba kerülnék, de rá kellett jönnöm, miközben Tris-szel együtt csináltuk végig a szimulációkat, hogy Elfajzott vagyok. Sok információt nem tudtunk meg róluk vagy arról, hogy mi történik a kerítésen túl, viszont ezeket a dolgokat csak apró hibáknak könyveltem el.

Mivel ez a könyv inkább arra tanít minket, hogy a döntések befolyásolják az életünket, de ha negatív irányt vesznek, akkor se csüggedjünk, mert mindent meg lehet változtatni – még utólag is. Tris élete erre egy tökéletes példa. Rég találkoztam ilyen „hibátlan” szereplővel. Tetszett, hogy egy alacsony, kevésbé csinos lány a főhősnő.
Apropó, ha már szereplőknél tartunk,ne feledkezzünk meg, ami legendás Négyesünkről. Istenem…mindenkinek kéne egy ilyen férfi az életébe. Legjobban azok a láthatatlan szikrák tetszettek, amik akkor bújtak elő, mikor Tris a közelében volt. Valamint a kedvenc részem az volt az egész történetben, amikor megtudtam a nevének az eredetét. Húú. Sosem gondoltam volna!

A Divergent számomra nem egy tanulságos könyv volt, hanem egy új élet, amiben bármikor szívesen visszamegyek!

Ui. Titokban reménykedem, hogy egyszer – a távoli jövőben – valaki kifejlesztet egy szérumot, ami segítségével én is szembenézhetek a félelmeimmel.

Lady_Hope

Sosem gondoltam volna hogy ennyire fog tetszeni!!
Magával ragadott, elgondolkodtatott, velem élt, segített és beavatott ez a könyv.
Mibe?
Hogy nem szabad félni. Hogy több vagy mint hiszed. Hogy nem kell hogy korlátok között élj. És a legjobb hogy ezt nem valami most divatos optimista szellemű emberfaragó, depressziósok által használt könyvön keresztül adta át, hanem egy izgalmas, pörgős, és isteni regényen.
Tetszett hogy Isten benne volt. Eddig nem találkoztam olyan utópikus művel, ahol szerepet kap a vallásosság, és örülök hogy itt igen.
A köszönetnyílvánításból pedig kiderül hogy azért mert a szerző is vallásos. :)
Akarom a második részt!!! :DD

anikho P

Nagyon várom már a filmet! és be is vallom, hogy a film előzetese jobban felkeltette az érdeklődésem mint a könyv fülszövege maga. De ez lehet Theo James miatt volt, aki Négyes alakítója lesz az adaptációban. :P Nem is igazán számít minek a hatására olvastam el, az a lényeg, hogy nem bántam meg!
Apropóó. Örülök, hogy inkább Négyesnek hívjuk. Féltem a Tobias névtől, csak lassan sikerült a Tóbiás megnevezést kiverni a fejemből…

Szeretem a jól megírt disztópiákat és ez a könyv bizony ilyen. Itt is megbizonyosodunk arról, hogy a politikának milyen elképzelhetetlen hatalma van az átlagos emberek élete felett, és milyen szinten képes néhány torz világszemlélettel rendelkező egyén tönkretenni az emberek életét. Érdekesnek találtam a társadalom csoportokra osztását, bár én nem tudnék választani hova is tartozzak. Lehet elfajzott vagyok?

Ez a könyv számomra mégis inkább a félelmekről szólt. Elgondolkodtam azon nekem vajon hány félelmem van, és hogy szembe mernék-e nézni velük. Rájöttem, hogy rengeteg igazságot olvastam a könyvben, az önfeláldozás és a bátorság tényleg elég közel van egymáshoz.
Tris személyében egy igazi lányt ismerhettem meg, igazi hezitálásokkal, hiszen a való életben is ennyit őrlődik egy ember a tetteit illetően, mert próbálja kitalálni hogyan cselekedjen, hogy az helyes legyen. Úgy helyes, hogy az jó legyen a társadalomnak, a családtagjainak, szeretteinek, de közben mégse hazudtolja meg a saját természetét. Tris nagyon nehéz döntések meghozatalára kényszerül, csupán azért, hogy ő és a hozzá közel állók életben maradjanak, így ennek köszönhetően elég sok megrázkódtatásban van része. Az írónő minden nehézség nélkül csökkentette a jó oldalt is, nem félt attól, hogy onnan is megöljön valakit, amitől a könyv tartalma még mélyebb lett.

A könyv érdekes hangulata egy cseppnyi humorral van fűszerezve, ami nincs eltúlozva, annyi van amennyi kell. Na és a szerelmi szál is puhítja a dolgokat. Tris és Négyes szerelménél olvastam már nagyobb szerelemről és valószínűleg olvasni is fogok, de mégis nagyon tetszett. Igazi kapcsolat van közöttük, ami lassan bontakozik ki, és ettől olyan hihető. Szurkolok nekik, hogy a továbbiakban is maradjanak meg egymás mellett!

A vége fantasztikusra sikerült, nagyon szeretném már olvasni a következő részt. Egyik bonyodalomból ugrottunk a másikba, de nem éreztem azt, hogy ez egy hirtelen összecsapott vég lenne. Ez így volt jó, éreztem a feszültséget, hogy Tris-ék kifutnak az időből és akkor vége lesz mindennek. De nem így történt szerencsére. Bízom benne, hogy a film is legalább ilyen jól fog sikerülni és nem ferdítik el benne a dolgokat.

Csenge_Nemesapáti

Tetszett a könyv, de valahogy nem nyűgözött le teljes mértékben. Talán az is baj volt, hogy annyi helyről hallottam, milyen fantasztikus, hogy túlzott elvárásaim lettek. Meg néha picit úgy éreztem, lassan haladt a történet, bár a disztópiáknál ez normális. :) Maga a világa, a karakterek és a gondolatok nagyon tetszettek, de valahogy mégsem éreztem azt a „wow" érzést. :)
Bele tudtam képzelni magamat a szereplők helyébe teljes mértékben. És hogy vajon egy ilyen világban és helyzetben, hogyan döntenék, cselekednék… Hát nem könnyű, hogy vajon magamhoz, a családomhoz, a csoportomhoz, vagy kihez lennék hű. Ez egy kemény élet, az biztos.
Örültem a szerelmi szálnak és hogy nincs egy harmadik fél. :) Mivel ez egy disztópia, több romantikát nem várhattam, bár jólesett volna, hiszen Négyes… awwww…. imádtam a pasit!!!! :D <3 Nagyon jól elültette az írónő a gyanúmat, hogy nem is gondoltam arra, hogy ki is igazából Négyes. Ügyes volt! :)
Izgalmas is volt, főleg a vége, ott már a körmeimet rágtam idegességemben, hogy vajon mi lesz Trissel és Négyessel. :)
És a befejezés… Tiszta kegyetlenség!!!! Azonnal folytatom is a 2. résszel, és ha minden igaz, hamarosan a 3. is jön! :)
A könyv borítóját meg külön kiemelném, nagyon szép. :)
Mindenesetre a film előtt el szerettem volna olvasni, és ez sikerült. Nagyon remélem, hogy jó lesz, nem rontják el, mert szerintem egy nagyon látványos filmet lehet belőle csinálni. :)

Roselyn P

Átnyergelek a disztópiákra… Kész. Ebből a könyvből is látszik, hogy tiniirodalom, és tiniirodalom közt is akkora a szakadék, hogy nehéz szavakba önteni. Ha egyszer a fiam nagyobb lesz, az ilyen könyvet, mint ez is, ajánlani fogom neki. Mert van tartalma, mondandója. Fiatalos, de mégis komoly, még felnőtt fejjel is. Értékelhető. Érzelmes, de helyenként brutális. Kerek. Nem is tudom hová dicsérjem… :D:D:D Ez a fajta kategória az, ami a mai fiatalságot jellemzi, legalábbis nagyon bízom benne. (Ha kiderül, hogy nem nekem van igazam, és a tényleg jellemző könyv a Twilight, akkor már most félek a következő generációtól… :D). Lényeg a lényeg, ez a könyv megéri az odafigyelést. Bővebben itt:

Sophiè

Ez a könyv…imádom. Annyira szerencsém volt, hogy akkor olvastam, amikor beteg voltam…
Az egész könyvnek a felépítése nagyon jó. A szereplők szerethetőek. A téma izgalmas és odavonzza az olvasó figyelmét a lapokra. Tetszettek a csoportok, bár néhány csoportról keveset tudtunk meg, remélem a többi részben majd elárul róluk dolgokat. Én a Bátrakhoz csatlakoznék, ők a legszimpatikusabbak számomra.

Tyna

Azt hiszem, komolyan kezdek disztópia rajongó lenni, valahogy ráéreztem az ízére és most már sorban falom a sorozatokat.Mindig kapok ezektől a könyvektől valami újat, soha nem tudom egyiket összehasonlítani a másikkal, számomra mindegyik egyedi.
Érdekes a világfelépítés, tetszik ez a rendszer már amennyire ez tetszhet valakinek és kifejezetten szerettem Tris fejében lenni.
Petert viszont szívesen ….. Tökéletesen megformált negatív karakter, nem emlékszem, hogy volt már olyan, aki hasonló érzéseket váltott volna ki belőlem, féltem tőle, gyűlöltem, ugyanakkor bántani is akartam. Még Eric sem volt rám ilyen hatással.
Négyes pedig…. jajj istenem azt hiszem szerelmes vagyok :D
Még megvárom mi lesz a 3. részben, aztán majd eldöntöm, hogy kedvenc lesz-e :)

Lex

… – Megszoktam, hogy mindig kimondom, amire gondolok. A mamám szerint az udvariasság mások becsapása, csak szép csomagolásban.

Reika

– Te is félsz tőlem, Tobias?
– Rettegek – feleli mosolyogva.

359. oldal, 31. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Beatrice Prior (Tris) · Négyes
Roni_olvas P

– Most sírnom kellene? – kérdezem. A hangomat elnyeli az inge. – Talán valami nem stimmel velem?…….

– Tudok én bármit is szerinted a könnyekről? – kérdezi szelíden.

Kapcsolódó szócikkek: Beatrice Prior (Tris) · Négyes
kellyolvas P

– A mi agyunk azonban sokféle irányban gondolkodik. Nem vagyunk képesek egyetlen gondolkodásmódra leszűkíteni a működését, és ez félelmet kelt a vezetőinkben. Azt jelenti ugyanis, hogy bennünket nem lehet irányítani. Ez pedig azt, hogy akármit is tesznek, mi mindig is gondot jelentünk majd számunkra.
Úgy érzem, mintha valaki friss levegőt fújt volna a tüdőmbe. Nem vagyok Önfeláldozó. És Bátor sem.
Elfajzott vagyok.
Akit nem lehet irányítani.

No_Exist

Hiszünk a hétköznapi bátor tettekben és a bátorságban, amely arra készteti az embereket, hogy álljanak ki egymás mellett.

Renkaa P

– Ez borzasztó – mondja Will, komolyságot színlelve. – Ez az én barátnőm. Kemény, mint egy vattacsomó.
– Ó, fogd már be!

No_Exist

Van, hogy az embernek nincs más választása, mint a sírás vagy a nevetés.

Kapcsolódó szócikkek: nevetés · sírás
Könyvmolykisasszony

Az emberi értelem képes megbocsátani bármi rosszat. Éppen ezért olyan fontos, hogy ne hagyatkozzunk rá.

wildgica

Az emberek képtelenek sokáig elviselni az ürességet.