Vermes Magda (szerk.)

Holdfény 22 csillagozás

Klasszikus elbeszélések
Vermes Magda (szerk.): Holdfény Vermes Magda (szerk.): Holdfény

Az elbeszélés kötet lapjain száz évvel ezelőtti lánysorsokkal ismerkedik a mai olvasó.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Csíkos könyvek Móra

Móra, Budapest, 1962
274 oldal · keménytáblás

Vermes Magda (szerk.): Holdfény Klasszikus elbeszélések

Jó szerzők, jó művek, jó válogatás. Jó utazás az időben, visszafelé. Jó lélekrajzok, jó emberek, no meg rosszak. Néhol drámai cselekmény, néhol finom humor, néhol meseszerű cselekmény.
De jó, nagyon jó.

bagie P>!

Vermes Magda (szerk.): Holdfény Klasszikus elbeszélések

Jól estek most ezek a klasszikusok…
(mek-en elérhető)

rafaelo0824>!

Vermes Magda (szerk.): Holdfény Klasszikus elbeszélések

Egyedül a Dickens történetre emlékszem tisztán belőle, amit nagyon szerettem, a többi nem maradt túl emlékezetes, de tetszett a könyv. Évek távlatából ennyi jut eszembe róla.

Habók P>!

Vermes Magda (szerk.): Holdfény Klasszikus elbeszélések

Novellák a szerelemről. Vidámak, tragikusak, szelídek, boldog véggel. Mindenki megtalálhatja közöttük a saját magának legjobban tetszőt. Az én kedvencem Theodor Storm és Daudet novellája.

Kisanna>!

Vermes Magda (szerk.): Holdfény Klasszikus elbeszélések

Fiatal lányokról, nőkről szóló történetek voltak, néhányat már ismertem, de a többség újdonság volt. Jól vannak összeválogatva a novellák a könyvhöz, hol vidámság, hol szomorúság…

jellemproba>!

Vermes Magda (szerk.): Holdfény Klasszikus elbeszélések

Nagyon jól esett a sok 'modern' könyv után pár igazi klasszikustól olvasnom. Mindenkinek ajánlom aki szereti a bűbájos 19. századi történeteket :)

Marika9>!

Vermes Magda (szerk.): Holdfény Klasszikus elbeszélések

Nagyon szerettem, elvarázsolt s ilyenkor megérti az ember, mire is mondjuk azt, hogy „klasszikus”.

Lahara IP>!

Vermes Magda (szerk.): Holdfény Klasszikus elbeszélések

Néha szívesen olvasok rövidebb történeteket, ha csak úgy magukban állnak, de nem szeretek olyan könyveket olvasni, amikben rövid történetek vannak. Nem tudom, miért.
De a Dickens-történet nagyon tetszett.

aled>!

száll rá az illat árja;
a légben kék legyek
zümmögnek elcikázva.

Oly néma a sűrű,
s ő oly komolyan nézdel;
szép, barna fürtjeit
a nap befonja fénnyel.

Kakukk szól messziről,
s bennem egy gondolat kél:
ő is aranyszemű,
mint az erdei tündér.

Alessana>!

A titok, bármilyen legyen is, mindig nyomasztja a nő szívét.

50. oldal - Puskin: A hóvihar

Nagyra becsült Kisasszony!

Bizonyára csodálkozik, hogy én írok Önnek, éppen én. És még jobban meglepheti levelem tartalma. Sohasem mertem Önhöz közeledni, nehogy felesleges szóbeszédre adjak alkalmat, jóllehet szeretem Önt már régen. Érzéseimet gondosan megvizsgáltam, és rájöttem, hogy csak Önnel lehetnék boldog.

Máry kisasszony! Talán csodálkozik, és elutasít engem, talán különféle rosszakaratú pletykák befolyásolják rólam alkotott véleményét, és megvetően vállat von. Nem tehetek egyebet, csupán arra kérem, ne határozzon első meglepetésében. Fontolja meg, mielőtt a döntő szót kimondja. Annyit azonban mondhatok, hogy bennem olyan férjet találna, aki minden lélegzetével csak az Ön boldoggá tételére törekednék. Még egyszer kérem: gondolja meg jól. Mától számított négy hétre várom döntését, nem korábban, és nem későbben.

Ezután bocsánatát kérem.

Lángoló vágyakozással,

az Ön odaadó
Cibulka Vilmosa

JAN NERUDA - MÁRY KISASSZONY KÉRŐI

Gólyanéni>!

Gondjai a hajnallal ébredtek, s az estével pihentek el…

Gólyanéni>!

Gondoljuk csak meg, hogy noha mindnyájan oly kicsinyek vagyunk, vannak nálunk sokkal-sokkal kisebbek, sokkal mélyebbre görnyedt emberek, kiknek szemében nagyok vagyunk, istenek vagyunk, s isten voltunkban oly közönyössek, oly gőgösek, oly könyörtekenek.

Véda P>!

Kinn friss reggeli fényben fürdött a világ, pókhálókon függő harmatgyöngyök szikráztak az első napsugarakban.

Véda P>!

Olcsójános vagyok, vásári kereskedő, apám neve Gólyahír Vili volt.

Gólyanéni>!

Az erkölcsös szólásmondások csudálatosan hasznosak olyan esetekben, amikor magunktól keveset tudunk kigondolni saját igazolásunkra.

47. oldal (Puskin:A hóvihar)

Alessana>!

– Nem úgy csinálják őket – mondta Reinhard. – Teremnek, a levegőből hullanak le, szálldosnak az országban, mint az ökörnyál, ide is, oda is, és ezer helyen éneklik egyszerre őket. Ezekben a dalokban megtaláljuk minden dolgunkat és szenvedésünket; olyanok, mintha mindnyájan segédkeztünk volna a létrejöttükben.

Véda P>!

Egy késő őszi délután jól öltözött öregember ballagott felfelé az utcasoron.