Buksi ​nem válogatós 6 csillagozás

Verbőczy Antal: Buksi nem válogatós

A vidám történetek szereplői jó ismerőseink, hiszen Szakállas Apuról, Szeplős Anyuról, az iskolás Dóráról, az óvodás Fürtöskéről és a szeleburdi nagynéniről már olvashattunk a szerző Talán az elefánt című kötetében. A kis család életének újabb kacagtató, mulatságos epizódjait Somorjai Éva kedves rajzaival jelentetjük meg.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Már tudok olvasni! Móra

Móra, Budapest, 1984
80 oldal · keménytáblás · ISBN: 9631137422 · Illusztrálta: Somorjai Éva

Cs_N_Kinga P>!
Verbőczy Antal: Buksi nem válogatós

Aranyos kis történetek a mindennapokról. Néhol meg tudott mosolyogtatni. Nem volt ez rossz könyv, egyszer olvasós nálam. Egy négytagú család mindennapjaiból mutat be szösszeneteket. Egy most olvasni tanuló gyereknek ideális lehet a nagy betűméret miatt. Ha van testvére néhol még magára is ismerhet.

Gáborr_Nagy>!
Verbőczy Antal: Buksi nem válogatós

Szívszorító úgy olvasni ezeket a kedves kis történeteket, amiket a szerző magáról és családjáról írt, hogy tudjuk , az írójuk 33 évesen meg fog halni rákban. Ez posztumusz kötete. Aranyos írások tele szeretettel, összetartozással és vidámsággal.
A cím egy kicsit megtévesztő, ebben semmiféle Buksi nem szerepel, ez egy kimúlt kutya neve, amiről egyszer beszélgetnek.

anesz P>!

borító+ ill.: 5
tartalom: 5
stílus: 5
szereplők: 5
élmény: 5
mondanivaló: 4

Egy kihívás kedvéért olvastam, és bizony csak ímmel-ámmal vettem ki a könyvtárból. Viszont nagyon tetszett. Érezni lehet rajta, hogy nem ma íródott, de csak a háttérfestésből. Ugyanis értékálló, fontos dolgokról szól olyan finom humorral, hogy azt gyönyörűség olvasni. A család, az együtt töltött idő, a gyerekek aranyköpései mind szívmelengetővé varázsolják a rövid és gyorsan olvasható novellákat. A szeretetteljes elnevezések és becézések éreztetik, hogy milyen gyengédséggel írta a szerző ezeket a gyöngyszemeket. Az illusztrációk jól alátámasztják az írásokat, örömmel fogok visszaemlékezni erre a kötetre.

Gáborr_Nagy>!

(jelmezbál leírása)
Kitárult az osztályterem ajtaja, s az egyre hangosodó csinnadrattára bevonult 8 bohóc, 7 cowboy, 6 cigánylány és 11 királynő.
-Hiába, ebben a korban még szárnyal a fantázia!-lelkendezett Gizi néni.