A ​szülő kérdez, a pszichológus válaszol 14 csillagozás

Vekerdy Tamás: A szülő kérdez, a pszichológus válaszol Vekerdy Tamás: A szülő kérdez, a pszichológus válaszol Vekerdy Tamás: A szülő kérdez, a pszichológus válaszol

"Én azt hiszem, hogy az igazán jó válaszok – ha vannak ilyenek – nem a receptek, hanem azok, amelyek tovább kérdeznek és netalán újabb kérdéseket hívnak elő az olvasóban. Mert azt hiszem, hogy a kérdező ember van igazán közel a dolgok áramához, és nem a válaszoló ember, különösen nem az, aki azt hiszi, azt képzeli magáról, hogy ismeri a helyes – netán egyedül helyes – válaszokat."(Vekerdy Tamás)

A kötetben összegyűjtve olvashatjuk a Nők Lapja hasábjain megjelent olvasói levelekre adott szakértői válaszokat.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Nők Lapja Műhely Central Médiacsoport, Sanoma

>!
Sanoma, Szekszárdi Nyomda, 2008
166 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789639710115
>!
Sanoma, Budapest, 2007
214 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789639710115 · Illusztrálta: Szűcs Édua

Várólistára tette 7

Kívánságlistára tette 13


Kiemelt értékelések

ÁrnyékVirág>!
Vekerdy Tamás: A szülő kérdez, a pszichológus válaszol

Vekerdynek erre a sorozatára és Szűcs Édua jellegzetes rajzaira még a régi Nők Lapjából emlékszem. Ez a könyv ilyen olvasói levelek gyűjteménye, a gyerek életkora és témakörök szerint csoportosítva. Sok témát érint egy-egy eseten keresztül, testvérféltékenységtől az óvodai-iskolai bajokig, válás, emigrálás, haláleset elfogadása, túlélése a gyerek szempontjából – igen hasznos írások.
Nagyon nagy hangsúlyt fektet a jó óvoda, iskola témájára, és itt merült fel bennem az a kétely, ami miatt levontam egy csillagot. Igen, egyetérek Vekerdyvel abban, hogy a jelenlegi oktatási rendszer sok szempontból nagyon rossz, nem veszi figyelembe a gyerekek természetes fejlődését, és az egyéni eltéréseket. Ovisok, kisiskolások esetében valószínűleg én is a javasolt módszer fele hajlanék: más intézet keresése (amennyiben lehetséges!), ha a gyereket túlhajtják, stresszelik, nem fogadják el. De…akármennyire rossz is a rendszer, sajnos ez a jelenlegi rendszer. És kamasznál már problémásnak látom ugyanezt – hiába különlegesen tehetséges pl.zenéből, vagy érdeklődik és foglalkozik behatóan a természettudományokkal, ha a többi tantárgyat unja, utálja és nem is foglalkozik velük, akkor nem látom jó megoldásnak azt, hogy hagyjuk a gyereket a maga feje után menni, mert sajnos az egyetemi felvételihez szükséges pontokat is össze kell gyűjtse. Ami nélkül nem lesz belőle kiváló mérnök, vegyész vagy nyelvész vagy akármi, amire lenne hajlandósága. És amíg az oktatási rendszer ilyen, addig – tetszik vagy nem – egy bizonyos kor után alkalmazkodni kell hozzá, a nemszeretem tárgyakból is készülni kell, és a kevésbé vonzó tevékenységeket is el kell végezni, mert az élet maga sem lesz mindig Waldorf rendszerű.

Lívia22>!
Vekerdy Tamás: A szülő kérdez, a pszichológus válaszol

Én szeretem Vekerdyt, akkor is szívesen olvastam a válaszait, amikor még nem voltam anyuka, most meg igyekszem alkalmazni is. Lehet, hogy „egyoldalú”, de nem hirdeti, hogy az általa közvetített nevelési módszer az egyedüli! Szerettem volna olyan iskolába járni, ahol nem kell megtanulni karácsonyra írni-olvasni, ahol nem tépik ki a füzetemből az oldalt, mert rondán írtam, ahol nem osztályoznak éneket-rajzot-tornát…és még hosszan sorolhatnám. Amúgy azt is mindig hangsúlyozza, hogy kisiskoláskorban a tanító személye a legfontosabb. Szerintem érdemes elolvasni!

Maya >!
Vekerdy Tamás: A szülő kérdez, a pszichológus válaszol

Nagyon szeretem Vekerdy Tamás könyveit. Mindig fellapozom valamelyiket, ha valamiben bizonytalannak érzem magam.


Népszerű idézetek

Gentiana>!

Látnunk kell, hogy az agresszió mindig annak a jele, hogy valakivel nem bánnak – nem bántak – jól, azaz az életkorának megfelelően, és ezért kiszolgáltatottnak, védekezésre szorulónak, tulajdonképpen gyengének érzi magát, és vagdalkozó védekezése, támadása a belső gyengeség jele.

22. oldal

Gentiana>!

Bizonyos pontig a tűrés, az elhúzódás és csak a végső esetben a védekező – de akkor határozott – visszacsapás: ez volt mindig a nyugodtak, az erősek, a jó helyzetben levők sikeres harcmodora.

23. oldal

Gentiana>!

Ne felejtsük a szakszerű intést: a gyermeki „rosszaság” az életrevalóság jele és a jövő felé tekintve inkább a „túlzottan jó”, mindenhez tökéletesen alkalmazkodó gyereket kell féltenünk.

56. oldal


Hasonló könyvek címkék alapján

Kádár Annamária: Mesepszichológia 2.
Máté Gábor: Szétszórt elmék
Singer Magdolna: Ki vigasztalja meg a gyerekeket?
Bojti Andrea: A magabiztos szülő
Deliága Éva – Lovász Hajnalka: Mit kezdjünk az agresszióval?
Mérei Ferenc – V. Binét Ágnes: Gyermeklélektan
Kádár Annamária: Az érzelmi intelligencia fejlődése és fejlesztésének lehetőségei óvodás- és kisiskoláskorban
Fischer Eszter: Modern mostohák
Ranschburg Jenő: Szülők kis könyve
Ranschburg Jenő: Mi rontottuk el?