Szamurájszív (Vis Major 7.) (Halkirálynő 11.) 141 csillagozás

Vavyan Fable: Szamurájszív

A ​történet egyik szálán nyár tombol. Fertő Cityben Vis Major és Kyra, az összeszokott zsarupáros sorozatgyilkost üldöz a vegyes hírnevű nyomozó, Don’Gelo egységével. Magánéletük épp rendben volna, ám egy este Vis Major nevelt fia összeverve vánszorog haza. Betoppan Kyra anyja, és bár nem tartóztatják, gyökeret ereszt a házban. Ráadásul a párosnak estéről estére viszolyogtató bűnesetekkel akad dolga. Don’Gelóval is addig folytatódik együttműködésük, mígnem az életük horrorrá csúnyul.
A korábbi szálon tél van, nagy hó, karácsony. Kyráék együtt töltik az ünnep napjait Denisával és Belloqkal a befagyott tónál, terveik szerint a gyerekekkel korcsolyázva, szánozgatva. Csakhogy Borulat City külterületén megkergül egy elkötött paripa, és egy megzavart orvvadász lenyilazza lovasát. Egy pszichopata Halálos Misszióra készül a hóviharban, rendőrök lekaszabolásával kezdve küldetését.
A négy zsaru belecsöppen a hajszába, és a pokol még több bugyrot tartogat számukra.

A… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2015

Fabyen, 2015
Fabyen, Budapest, 2015

Vis Major

AniTiger P>!
Vavyan Fable: Szamurájszív

Maga a regény nagyon jó volt, talán csak az én lelki világomhoz voltak túl durvák a fő idegbajosok – főleg Alvó/Aktív Sejt –, de a házi gondokat nagyon bírtam. (Gondolok itt Kyra anyjára, akitől a betoppanásakor nagyon tartottam, majd mind viccesebb lett a Del Toro-val, a kellemesen udvarolgató szexrobottal való meghitt kapcsolata miatt.)

Ha ilyenek lesznek a közös Halkirálynő-Vis Major regények, hogy egy főszereplő meséli a történetet, akkor epedve várom a folytatást!

Blog: https://hagyjatokolvasok.blogspot.hu/2016/10/vf-szamura…

deen>!
Vavyan Fable: Szamurájszív

Nagyon régen nem olvastam Fable könyvet, és most rájöttem, hogy hiányzott. A stílusa, a humora, a szófordulatai, az abszurd helyzetek, minden. A Szamurájszív is tipikus Fable, benne mindennel, amitől a hasamat fogtam a röhögéstől, és szívrohamot kaptam a szereplőkkel együtt. Az egyetlen dolog, ami nekem nem tetszett, az az osztott történet, mivel itt most két, eltérő időben futó cselekményt kaptam. Ami nem is lett volna baj, csak mikor végre beindult az egyik szál, és kezdtem rágni a körmöm, akkor átváltottunk a másikra és abba kellett belerázódnom. Így elégé megtört a cselekmény és az izgalom, nem volt az a húha érzésem. Pedig mindkét történet szuper volt, külön-külön is élvezhető, teljes cselekménnyel, kár volt összemosni. A szereplők hozták a formájukat, Dolores még többet is, amit egyébként józanul elviselnék, és az állatkert is kivette a részét a történet alakulásában. Nagyon élveztem, jól szórakoztam.

GytAnett >!
Vavyan Fable: Szamurájszív

Az egyik kedvenc írónőm Vavyan Fable. Éppen emiatt nem tudom, hogy mi volt a gondom. Azt hittem, hogy gond nélkül repül majd az öt csillag, de sajnos nem. :(
VF könyvei számomra együtt járnak a visszatarthatatlan röhögéssel, de ezen azt hiszem, talán egyszer sikerült elmosolyodnom. Élveztem az újabb és újabb szavakat, a bonyolult(abb) körmondatokat, de valami mégis hiányzott. Én sem tudom megmondani, mi.
Egy kicsivel jobban kedvelem Belloq és Denisa párosát, éppen emiatt csalódásként él, hogy ez inkább tartozik a Vis Major sorozatba, a Halkirálynő szereplő csak vendégszereplők, vagy még azok sem. Elmondhatatlanul hiányoltam Martint, Daliat és Cydet.
Thommyt még mindig nem bírom hová rakni. Részemről a kedveltségi szintje inkább negatív skálán mozog. Nem szeretem, hogy ennyire önfejű és a vágyálmaiban él. Értem, hogy 10 éves kissrácról van szó, de egyértelműen értettebb a koránál, máskor viszont 3 évesként viselkedik.
Vis Majort és Kyrát még mindig nagyon szeretem, nagyon jó párost alkotnak. Viszont most nem éreztem őket elégnek.
Továbbá nagyon zavaró volt, hogy a történet két szálon futott. Számomra idegesítő volt, hogy mindig egy izgalmasabb pontnál ugrottunk át a másik történetre, így idő volt, míg az újba belerázódtam. Jobban jártam volna, ha történetenként olvasom végig. Vagy így lett volna megírva. Mondjuk ez legyen az én problémám. :)
Arra viszont remek volt, hogy megjöjjön az inger egy Halkirálynő újraolvasáshoz. :))

KillerCat>!
Vavyan Fable: Szamurájszív

Fantasztikus volt,már az első oldalon elröhögtem magam :-) Egyetlen rész volt benne,aminél nekem kicsit felfordult a gyomrom,de szerencsére hamar túljutottam rajta. Újabb szavakkal gazdagodott a szókincsem,remekül szórakoztam.

Paulinusz_Tünde P>!
Vavyan Fable: Szamurájszív

Először olvastam el a Vis Major 7-ik részét, és nem voltam felhőtlenül boldog. Senkinek nem okozok meglepetést, ha azt mondom meseanyó is változik, a történeteivel együtt, ami nem feltétlenül egyezik az olvasó ízlésével. A Habospiténél már érezhető volt egyfajta megingás, amikor összevonódtak kedvenceink és ott nagy sóhajjal elengedtem ezeket a részeket. Az életmű plecsni miatt mégis elhatároztam, hogy nem futamodhatok meg kedvenc íróm újabb agymenésétől, és még jó is lehet ez az „összenövés”. Nos a jó az teljesült, de sajnos nem több. Mondhatnám a szereplőnk hangján „Egyik szemem sírt. A másik úgyszintén.” Akár a király meséje kaptam is meg nem is. Összefoglalom: rendkívül vegyes érzéseim születtek.
ui: ez a rész sem pályázhat a kedvenc rész kategóriában.

Nefi>!
Vavyan Fable: Szamurájszív

Totál kiégés… mi lesz most velem? 7 könyv után, most itt van a kiüresedés érzése. Ilyet nem lehet csinálni a tisztelt publikummal. Ja de lehet….
Nem volt nyakatekert a nyelvezete, de a poénokból is kevesebb volt. Sok volt az akció, de azok jól ki voltak dolgozva és VF is durvult kicsit, a hirig részletesebben volt leírva, amit krimikedvelőként egész jól toleráltam. Tiszteletem Írónő, lehetne a következő részt? :)))) Remélem előkészületben van…. ha mantrázom, csak bevonzom valahogy, csak pozitívan :)

Valeria729>!
Vavyan Fable: Szamurájszív

Sajnálom, de ez most valamiért nem tudott úgy megfogni. Máskor le sem tudom tenni a könyvet, most viszont muszáj volt szünetet tartanom. Túl soknak éreztem a sötét oldalt. Még mindig imádom viszont, ahogy a szavakkal bánik. Szerettem volna többet kapni a Kyra és Vis Major párosából. A téli jelenetekben ugyan Belloqék is megjelentek, de belőlük sem kaptunk eleget. Vigasztalásul hamarosan újraolvasom a Sárkánykönnyet, vagy a Varázscsókot.

Chriss>!
Vavyan Fable: Szamurájszív

Végre! Végre! Végre! Már úgy hiányoztak Kyráék és Denisáék! :) És most jöttek egyszerre. Jó ötlet volt összehozni őket egy-két regény erejéig. A színvonal semmit sem csusszant, éppennyit szórakoztam, nevettem, mint korábban. Most többet nem írok, a blogomra tartogatom az ihletet. Talán hétvégén megérkezik a Szamurájszívről szóló értekezés. Nem tudtam öt csillagnál kevesebbet adni. Hamisítatlan Fable és Halkirálynő és Vis Major… bár inkább Vis Major, de az is nagyon jó. Nem szaporítom a szót… folyt.köv.

Veron P>!
Vavyan Fable: Szamurájszív

Annak idején, valamikor egyetem elején, sikeresen beleszerettem Fable-be, és imádtam a stílusát, meg a nyelvezetét, a szereplőit… Azt hiszem, a szerelem mértéke azóta kicsit csökkent, de azért még mindig kellemes időt töltöttünk együtt. A szereplőit még mindig csípem, de a nyelvezete már nem mindig annyira ütős, néha talán túlzásba is esik… A bűzözők is durvulnak nála is, már magasabb ingerküszöböt kell átütni ugye… De a szereplőit még mindig kedvelem, és a nosztalgiával együtt egész jól szórakoztam.

Röfipingvin P>!
Vavyan Fable: Szamurájszív

Két kisregény egy kötetben, mind a 4 kedvencem egy kötetben (bár… hol van Martin?), klasszik Fable humor egy kötetben, de valahogy mégis fárasztóbb és izgalom-mentesebb volt, mint ahogy én szeretem.

csemiandi>!

Erőteljesen fogyatkozott bennem a zoknipárosító türelem.

Habók P>!

Ha valaki netán megfilmesítené a történetemet, és ragaszkodna a valósághűséghez, nem kellene szép színésznőt castingolnia az eljátszásomhoz, hisz annak úgysem látszana az arca a mindig újrakeletkező tipliktől, monokliktól.

kte P>!

– Pattogtatott pulykahere nincs?

379. oldal, Jobb a forrásból, mint a folyásból

jancsibohi P>!

Az otthon igazából egy másik szempárban van.

ViraMors P>!

Puszta kézzel törjön követ, aki még sose lágyult el szívben és agyilag.

Gaby33>!

Társam egy rúgással a levegőbe lódította a dühöngő organizmust. Az pedig, ha netán próbálta is, nem bírta kikapcsolni a gravitációt.

csemiandi>!

Boldogság az, amikor a hozzánk tartozó angyalok őrzés-védés-dacolás helyett hárfán, fagotton, lanton bűvzenét játszanak, és mi a ránk bocsátott szerelemvarázstól aléltan bódulunk, vagy bódultan alélunk, egymástól, az élettől, általában bármitől, utóvégre ilyenkor minden trallala és csodaszép.

csemiandi>!

Márpedig hullák nem vezetnek autót, konditermet, kocsmát. De még áramot se!

Gaby33>!

– Olyan a fejed, mint a sátán pucsítása! – mordult Hassan. – De mit finomkodom?! Sátán-segglyuk vagy, bárki láthatja!

Vis Major sorozat · Összehasonlítás
Halkirálynő sorozat · Összehasonlítás