Édes, ​mint a bűn 167 csillagozás

Vavyan Fable: Édes, mint a bűn Vavyan Fable: Édes, mint a bűn

A ​nagy sikerű elbeszéléskötet újabb írásokkal bővült, felfrissült kiadása. Megint köztünk jár Talpig Jane, Gianetto hadnagy, Zöld Cafat, Halálsikoly, UFO kapitány, a Homo Paciensek – és a többiek!

„- Nekem nincs mitől tartanom – szögezte le Gianetto. – De maga alaposan gondolkozzon el útközben, hogy mit fog felelni az alábbi kérdésekre: miért nem jelentette a támadást a rendőrségen? Miért hozta el a fegyvert? Miért tekinti versenypályának a város utcáit? Meggyőződésem, hogy a főnöke is lajstromozza a kérdéseit.
– Nyaljon sót – morogta Talpig Jane.
A hadnagy az ajtót kinyitva az úttestre lépett. Eszébe jutott valami, és visszahajolt.
– Majd lassan vezetek, hogy tudjon követni – mondta, megadva a kegyelemdöfést.
De ugyan kinek?
Talpig Jane berántotta az ajtót. Lenyomta a zárógombot.
Gianetto begörbült az ablakon. Kicsit torz volt az arca.
– Szívesen elvettem volna az ujjamat. Mind a négyet.”

„Halálsikoly kinyitotta a szemét.… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 1991

Pannon, Budapest, 1991

Homolya_H_Tímea P>!
Vavyan Fable: Édes, mint a bűn

Igazi, jó humorú, akciódús Fable jönyv több rővid történettel.
Imádtam Talpig Jane-t, aki megelőzte a korát, mint A Taxis. Tuti róla koppintotta Luc Besson Daniel Morales karakterét :-D
Másik három kedvencem a Halálosan banális, a Szép esténk lesz és a Halálharmat. A defekt esetlen nászutaspárján sírva rőhögtem.
Mondjuk a Morbidákkal nem tudtam mit kezdeni, ezért a kis levonás.

Chriss>!
Vavyan Fable: Édes, mint a bűn

Érdekes volt újra egy novellás kötetet olvasni. A színvonal itt is hullámozott, van olyan írás, amin jobban kiütközött, amit már hamisítatlan Fable stílnek nevezhetünk, volt amin még annyira nem érződött. A társadalom ezúttal sem maradt velős kritika nélkül. Szerintem a legjobban sikerült novella Talpig Jane főszereplésével a Szikrázó éjjel :) Én lehet, hogy élvezném utasként Jane vezetési stílusát, bár ki tudja :) Eddig ő a kedvenc taxisom :) Ami még tetszett, az a Halálharmat, bár itt az ügyeletes alfahím kissé idegesítő volt, mivel akárhogy is nézzük, veszélybe sodort egy családot magánakciózásával. Az UFO kapitány direktben mutat be egy nem túl biztató jövőképet. Örülök, hogy egy újabb Fable kötettel gazdagítottam olvasmányaim listáját. :)

Vavyan Fable: Édes, mint a bűn

Be kell vallanom, hogy anyumnak a kiadása óta megvan az első kiadás, de pár oldal után többször is feladtam, mert hártyavékony, átlátszanak a betűk az oldalakon – én meg szemüveges vagyok és így is elég rossz a szemem. Sosem értem Talpig Jane történetének a végére… illetve MOST sikerült! Sőt az összes többit is elolvastam, ha már nálam volt egy új, bővített kiadás.

A kötet sokféle novellát tartalmaz: hosszú-rövid írások váltakoznak, amelyek jobbak-rosszabbak, izgalmasak és unalmasak. Több kiemelkedően jó történetet találtam a könyvben, amit sajnáltam volna, ha nem olvasok el, de akadt olyan is, amin gyorsan átfutottam és nem kötött le.

Vavyan Fable férfikaraktereiért most is odáig voltam – ide nekem Gianettot, Bogartot és Jason Fleetet! –, de azért érdemes tudni, hogy a kötet főleg erős női karaktereket vonultat fel.
Klasszikus Fable írások – humoros szövegek, kifigurázott karakterek, romantika, krimi. Az én kedvenceim ők voltak: Halotti torta, Szikrázó éjjel, Halálharmat, Halálosan banális, de azért a Defekten is elröhögcséltem.

Bővebben: http://hagyjatokolvasok.blogspot.hu/2015/05/vf-edesmint…

diamondfox>!
Vavyan Fable: Édes, mint a bűn

Nekem még mindig az egyik legkedvesebb Fable kötetem. Imádom, akárhányszor olvasom újra. Emlékszem legelőször A golyó című kis szösszenet ragadt meg még középiskola elején. Most főiskola végén nem is igazán tudnék választani, mindegyiknek van valami plusza, amiért szeretem :)

Fairymysz>!
Vavyan Fable: Édes, mint a bűn

Majd 30 évvel ezelőtt sokkal jobban tetszett nekem ez a novellás gyűjtemény. Persze, még így is találtam köztük olyat, ami még mindig ugyanúgy megfogott. Ilyen a UFO kapitány jelentése, a Halálosan banális és Szikrázó éjjel vagy a „Szép esténk lesz…”
Még mindig nagyon sok aktualitást találtam a mai politikai és úgy általában élethelyzetre.

Cukormalac P>!
Vavyan Fable: Édes, mint a bűn

Amikor elkezdtem olvasni, még nem gondoltam, hogy 33 oldal után közel két hónapra le fogom tenni a könyvet… képtelen voltam az eredeti, első kiadás sűrű sorait, vékony szemrongáló lapjait követni. Szerencsére belebotlottam az új, 2013-as verzióba és mivel kimondottan az ilyen kiadásokat gyűjtöm, hát, mondanom sem kell, hogy össze-vissza csókoltam a könyvet, elképesztően örültem neki. Örülök is, hogy megvan, viszont a Szikrázó éjjelen és UFO kapitány jelentésén kívül nem igazán találtuk meg egymást ezekkel az írásokkal. Némelyik már annyira hosszúnak tűnt, hogy imádkoztam: legyen vége. A hosszabb elbeszéléseket szinte egynek éreztem, annyira hasonlítanak egymásra, az újabb írások pedig egyáltalán nem vettek le a lábamról. De nem adom fel, ha beleőrülök, akkor is elolvasom az összes VF-könyvet, még ha ez maradandó agykárosodást is okoz. Viszont ezek után nem kevés fenntartással megyek majd neki a Kedves, mint egy kéjgyilkosnak…

kuliga>!
Vavyan Fable: Édes, mint a bűn

Nagyon jó volt ez a novellás kötet. Legjobban a Szikrázó éjjel tetszett, dőltem a nevetéstől, miközben olvastam, a családomat felolvasással szórakoztattam (ők nem díjazták annyira :)).
Volt egy-két történet, ami nem annyira tetszett (Főleg a Morbidák), de nagyon jól szórakoztam a többi történeten. Nagyon kár viszont, hogy olyan vékony papírra nyomtatták a kötetet (én könyvtári példányt olvastam), nagyon kellett vigyáznom, hogy ne sérüljön meg olvasás közben.

klaratakacs P>!
Vavyan Fable: Édes, mint a bűn

Azt hiszem Vavyan Fable-nek van némi része abban, hogy nyomozó lettem. De ki ne akarna Talpig Jane lenni? Vagy bármelyik erős, gondolkodó értelmes hős, az ő könyveiből.
Mert az ő meséiben sok ilyen van, nőből is férfiból is. Csak a világból hiányoznak. Az emberek többsége egyszerű, mint a stukker. (by Jason Fleet)
A kötetet megjelenéskor már olvastam, akkor is szerettem, bár a morbidák nem tetszettek. Most az új kiadás jutott és azt hiszem én felnőttem, a világ pedig hozzáromlott a morbidákhoz. Most ezek tetszettek a legjobban.
A humora pedig még mindig üt nálam (a mostani könyveiben már nem találom ezt meg), de annak ellenére kuncogtam jókat, hogy néhány történetre szó szerint emlékeztem.

KillerCat>!
Vavyan Fable: Édes, mint a bűn

Kötelező olvasmánnyá kéne tenni az értelmező szótár mellé.

„Az érzelmes pasas. A pasas, akinek lelke van. A pasas, aki nem létezik.”

„Aranyszabály, csak férfiaknak: ha a nő kérdez, ne válaszolj. Bármit mondasz ellened fordítja. Kizárt dolog, hogy eltaláld, mit akar hallani. Ugyanis ő sem tudja.”

„Kötelező olvasmánnyá kéne tenni az értelmező szótárt.”

kisssan27 >!
Vavyan Fable: Édes, mint a bűn

Szösszenetek, nagyon női (kivétel: „Ufo kapitány jelentése”, ami környezetvédelem).

57. oldal Szikrázó éjjel

AniTiger P>!

Apropó, Aphrodité. Aki ezt a mitológiai históriát kitalálta, ügyelhetett volna, hogy ne adja meg az istennő hajszínét. Nem ügyelt, leszögezte: Aphrodité szőke. Azóta buknak a férfiak a szőke nőkre. Kivált, ha a szőkék húszéves csibék.

265. oldal, Halálharmat (Fabyen, 2013)

Kapcsolódó szócikkek: Aphrodité / Venus (Vénusz)
Dottie>!

Az érzelmes pasas. A pasas, akinek lelke van. A pasas, aki nem létezik.

Dottie>!

Megfigyeltem, hogy a felnőttek időnként összetévesztik a szép szavakat a nagy szavakkal. Fogalomzavarodottak. Pedig tudhatnák, mi a különbség. A nagy szavak hazudnak. A szép szavak pedig egyszerűen csak igazak, és néha védtelenné tesznek. Ettől félnek. A néhától.

Kahoko>!

Hajdan, midőn az Isten megteremtette a Földet; megcsinálta a hegyeket, vizeket, erdőket, állatokat és más értelmes dolgokat, belenézett a tükörbe, s azt mondta magának: na jó, kreálok egy ilyen figurát, mint ez itt, elvégre játszani, kockáztatni is kell. S lőn. Amikor azonban látta, hogy teremtménye tökéletesen életképtelen, elkeseredett. Bánatában csak ült a tévé előtt, rágcsálta a snacket, sós mogyorót, nyomkodta a távkapcsolót, harapta a sört, s nézegette a lyukas zokniból kibámészkodó lábujját. Végül elszánta magát. Nagy sóhajjal azt mondá: akkor most csinálok valami szépet. És megalkotá a nőt. Amint a mű elkészült, nem tudott betelni vele. Milyen finom. Milyen kecses. Milyen eszes. Milyen szép. Na igen, de bármilyen szép, bimbózni nem tud. A szaporodáshoz segítségre is szüksége lesz. Hoppá, hisz ott az a suta, gyámoltalan, szőrös teremtmény, a férfi. Elővette, bámulgatta, hümmögött, vonogatta a vállát. Hát ezzel a lénnyel aligha áll szóba a tökéletesre sikerült nő. Barkácsolt egy kicsit a férfin, de az nem lett jobb az istennek se. Mit volt mit tenni, a nőt kellett kicsit átprogramozni. Előkerültek a Gyengédség, Jóság, Tolerancia, Érzékenység, Anyai ösztön stb. feliratú fűszertartók. Valami még rettentően hiányzott. Nélküle a nő még mindig nem tudná elviselni a férfinak keresztelt kreatúrát. Hoppá, megvan! Isten elővette a Humorérzék nevű sót, s dolgozni kezdett a női agyvelőn. Sajna közben megkezdődött a meccs a tévében, s teljesen elvonta a figyelmét a munkájáról. Miáltal egy kicsit túladagolta a hozzávalókat. S miközben mi nők, benneteket gyámolítunk, táplálunk és gondozunk, hogy ama egyetlen funkciótoknak megfelelhessetek, ti komplexusaitok kompenzálni próbálván minket cikiztek.

57-58. oldal, Szikrázó éjjel

Kapcsolódó szócikkek: távkapcsoló
AniTiger P>!

Jason mélyet lélegezve végigsimított a haján.
– Oké – suttogta. – Bocsásson meg. Általában nem vagyok ilyen ideges. Többnyire jól kijövök a nőkkel. Mióta tudom, hogy úgy kell kezelni őket, mint a rozsomákot.
– Mi az a rozsomák? – érdeklődött Dana.
Kick felvihogott.
– Veszedelmes bestia, bár alig nagyobb egy macskánál. Sosem szelídül.

294. oldal, Halálharmat (Fabyen, 2013)

Dottie>!

Jane halkan nyöszörgött, néha fojtottan felsikoltott. Teste meg-megvonaglott.
– Mindjárt végzek – suttogta a férfi.
– Okvetlenül olyan mélyen kell…?!
– Már nem hatolok beljebb.
– Siess – nyögte a lány és éles sikollyal összerándult.
Azután a könnyein keresztül elmosolyodott.
– Gianetto Örök – súgta halkan.
A hadnagy felegyenesedett.
Felmutatta a kezében tartott csipeszt, s annak szárai között az utolsó üvegszilánkot.

70. oldal Szikrázó éjjel

Lily96 P>!

– Bezárhattad volna a kocsimat – vicsorgott Gianetto.
– Na, ez már házasság: te vagy a hülye, és engem hibáztatsz érte – fanyalgott a bölcs Jane.

AniTiger P>!

Vajon mit fognak gondolni az Olvasóim, ha lelepleződöm, hogy nekem nincs is ars poeticám? Létezhetek-e nélküle?

339. oldal, Vavyan Fable (Fabyen, 2013)

Dottie>!

A Rómeó és Júliát, ami sokak hite szerint arról szól, hogy egysrác beleszeret egy lányba, smárolnak, de tiltják őket, erre mérget isznak, kardba dőlnek. Emberek kik még érző keblűek vagytok: a történet nem erről szól, s nem is igazából a történet szól hozzátok, hanem a szavak, amelyekkel a szerző lefestette nektek gyönyörű gondolatait.