Csontfuvola (Halkirálynő 8.) 192 csillagozás

Vavyan Fable: Csontfuvola Vavyan Fable: Csontfuvola

A ​két súlyosan sérült kommandós, Daniel Belloq és Steve Delgado a tóparti nyaralóban lábadozik. Steve mélységesen depressziós, nem hajlandó felkelni, mosdani, étkezni. Akciócsoportos társai mindent elkövetnek talpra állítása érdekében, de még a nyári Mikulás-terápia se válik be nála. Tán-tán Nympha, a könyörtelen gyógytornásznő segíthet.
Denisa válósat álmodik, ezért sürgősen a tóhoz száguld, hogy Belloqkal lehessen. Idilljük hamar véget ér; lovaglás közben géppisztolysorozatot zúdítanak rájuk egy dzsipből. A kergült ló elhagyott farmra robog Denisával, ő pedig a kútból áradó hullaszag éreztén mozgósítja a helyi erőket. Pedofil gyerekrablás-sorozat nyomára bukkannak, ám a rendőrfőnök nem akar statisztikarontó ügyeket a városában.
Belloq nem kíván résztvenni az ügyben, arra hivatkozva, hogy besokallt, kiégett. Amikor azonban mesterlövész flintával megsebesítenek néhány helybéli hobbivadászt, feltámad benne a zsaru. Színre lép Gerret Flach, a nagy hatótávolságú… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2010

Fabyen, Budapest, 2017
Fabyen, Budapest, 2017
Fabyen, Budapest, 2010

jagoka1984 P>!
Vavyan Fable: Csontfuvola

Újabb rész a Halkirálynő sorozatból. Nem lehet megunni. Annak ellenére, hogy komoly, és kemény témák ó, bűncselekmények jelennek meg a könyvben, mégis lehet rajta nevetni. No nem az elkövetett szörnyűségeken, a leírt borzalmakon. Denisa és Belloq kettőse mindig garancia arra, hogy nevetés, humor is lesz a történetben. Mint ahogy most is volt,

cicus61 P>!
Vavyan Fable: Csontfuvola

Ez a rész az egyik legkevésbé kedvelt részem a sorozatból. Már az elején, mi az hogy váljunk? Régi részeket nagyon szerettem, de valahogy ez a rész most kezd már kicsit sablonos lenni. Kicsit túlzásba esett az írónő, néha erőltetettek voltak a poénok, túl durva volt a történet pár helyen. Szerencsére azért elég izgalmas volt a történet, ami adott még egy csillagot a könyvhöz.
Sokszor viszont sajnos már a vicces részek, amiken régen hülyére nevettem magam, most túl sok volt és a történet nagy része a túltolt leírásokon és poénokon bukott meg nálam.

Homolya_H_Tímea P>!
Vavyan Fable: Csontfuvola

Nagyon kíváncsi voltam erre a kötetre, és kicsit féltem is, hogy milyen lesz.
Nos. A törtenet izgalmas, a téma jó, de volt valami hiányérzetem egész végig. Annyira hiányoltam az első kötet, a Halkirálynő és a kommandó gyomorbavágós érzését, amikor újra és újra elolvastam egy-egy mondatot, jelentete, mert muszáj volt. Kellett!
Úgy érzem, ez a könyv is olyan, mint a mai akciófilmek, pörgős, gyors, akciódús, de elvész benne a mélység.
Cyd karaktere elég lapos volt (igaz ő maga mondta, hogy meggallérosodott a barátai mellett), hiányzott valami húzó érzés a könyvben. Hiányolom Konrádot, Quasimodót, Tanost, a jeleneteket, amik jellemzőek voltak az első könyvben (pl az edzés fílingje).
Két nyomozás zajlik egyszerre, de ez is más, mint amikor Denisa az aberrált pasik után kajtat az éjszakába. A rendőrségi irodában zajló beszélgetéseket is hiányolom.
Összességében a történet jó, izgalmas, de úgy szeretnék egy olyat, mint a Kommandó volt!
Légyszi!!!!

Nefi>!
Vavyan Fable: Csontfuvola

Végre nem marták egymást, ez nagyon tetszett. A tárgyiasított leírások nem engedték, hogy az ember mélyebben belegondoljon, hogy milyen mélyre is merültünk a pokol bugyraiba… pedig volt itt erőszak, pedofília. Jó is volt ez így meg nem is…. nem biztos, hogy így kell az ilyen durva dolgokról olvasni, már-már „közönnyel….”

Paulina_Sándorné P>!
Vavyan Fable: Csontfuvola

Már az eleje meghozta a hangulatot, először megijedtem {{válás?!), aztán meg nem tudtam abbahagyni a nevetést. :-) Imádom Denisa és Bellog párosát. Tetszett, ahogy nyomoztak, ahogy kiakasztották a helyieket. :-) Most Martinnal sem volt semmi gondom. Ella szövegét is csípem, tetszenek a különféle „szóalkotásai”.

Andrée>!
Vavyan Fable: Csontfuvola

Valahogy ezzel a könyvvel indult meg a kiszeretésem a Fable-Halkirálynő könyvekből.
Amik miatt a korábbi részeket szerettem, azok itt már erősen túltolódtak.
Az erőltetett poénkodások, és okoskodások és a túlzásba vitt aberrációk nagyon rányomták a negatív előjelet az egész könyvre.
Amin már a kellően izgalmas nyomozós-krimi szál sem tudott megmenteni. Úgyhogy ez már csak félgőzös halkirálynő :(
Ami szomorú, mert ez a sorozat egykor nagyon jó és élvezhető, telibe akciózós-poéngyáros-krimis csoda volt.

l_moni>!

VF kedvenc íróim egyike!
Nagyon szeretem Belloq és Denisa párosát. Külön jó volt, hogy most máshol nyomoztak.
Ella könyvről könyvre csajosodik, kamaszodik.
Martin ennél lükébb remélhetőleg már nem lesz.
Cyd, Ő maradt olyan mint volt, olyan Cydes.

sztimi53>!
Vavyan Fable: Csontfuvola

Hát én Halkirálynőn serdültem fel! Meg hát itt van ez a Belloq, aki megdobogtatja a szíveket és a bugyikat. Ismertebb nevén Mogorva, Isten Lába, újabban Etalon. De ő sajnos nem volt elég, bár még mindig nagyon kedves nekem. Denisa is rajongott lény azért (ide még felsorolnám az összes többi szereplőt is). Nem tagadom nyelvileg bravúros Fable nőnéni, de már nem olyan könnyeden humoros, mint az ősidőkben, néha kicsit hónaljszagú. Kissé tool shock a szinonima, és ennél sokkal jobb címet kreálhatott volna. De azért ő még mindig szépeket regél, bár most csak három és fél csillagot mesélt le az égről. Egy ilyen mogorva nyáron pihentető olvasmány, hatásos is, mert rögtön szóképzésre/viccelésre késztetett és azt gondolom most ennék egy habospitét.

JoPiTi>!
Vavyan Fable: Csontfuvola

Még nem teljesen olyan, mint a sorozat előző kötetei, de sokkal jobban tetszett, mint az Apád, anyád ide lőjön! volt. Bár néhol kicsit erőltetett, néhol meg kicsit túlzó volt, de azért már jókat szórakoztam rajta. De bevallom, most nem annyira Denisa és Belloq volt a kedvencem, inkább Martin és Gerret. Remélem, hogy ő a további részekben is azért majd vissza-vissza fog térni.

Varga_Edit_2>!
Vavyan Fable: Csontfuvola

Denisa és Belloq mindig bekekeveredik a legsötétebb dolgokba, ez most sem volt másként. A Véletlen megint rájuk talált. Most is a legsötétebb titkokat tártak fel. Ismét egy izgalmakkal teli regény. Már várom, hogy folytassam.

Veron P>!

Én vagyok te, te vagy én, melyikünk a skizofrén?

Veron P>!

Az ember ne arra törekedjen, hogy az első legyen, hanem arra, hogy az egyetlen.

Veron P>!

Ha el akarod mondani az embereknek az igazságot, akkor nevettesd meg őket, máskülönben megölnek.
Oscar Wilde

Veron P>!

– Egyszer azt mondtam, melletted szeretnék megöregedni. Emlékszel? Na, ez most megtörtént.

Veron P>!

…ez legalább oly hatásos, mint gyíknak a talpmasszázs.

Veron P>!

Megjegyzem, az ilyenek már nem is szentfazekak, hanem szentköcsögök.

Veron P>!

[…] jobb félni, mint kasztrálódni, például.

Halkirálynő sorozat · Összehasonlítás