A ​Hold forró jegén (Halkirálynő 6.) 252 csillagozás

Vavyan Fable: A Hold forró jegén Vavyan Fable: A Hold forró jegén

"Denisa Wry-nak mintha nem volna elég, hogy zsaruként – meggyilkolt lányra lel egy kísérteties házban; – és lemészárolt gladiátorra bukkan a huszadik század végén; – ezenközben mélységesen belekeveredik egy különös betörő rejtelmes ügyeibe. Ráadásul: – egy hisztérikus teherautósofőr rosszvoltából kórházba kerül; – ám onnan hamarost megszökik; – népes családja összejövetelt rendez, kultiváld a kakás-mamást! jeligére; – társa, Laco szexkórság áldozata lesz; – akit helyettesítvén Zsötem, a tesztoszteron-túltengéses, újonc zsaru szakad a nyakába; – miáltal gyakori összeveretésben részesülnek; – cserben hagyott kezelőorvosa is mániákusan üzenget érte. Az égnek hála, segítség is kínálkozik: – Daniel Belloq (alias Mogorva); – a furabogár barátok (Cyd, Dalia, Quasimodo); – valamint a Fellini-kedvence alkatú jós és léleklátó asszony, Ramona személyében.

Eredeti megjelenés éve: 1997

Fabyen, Budapest, 1997

Denisa Wry · Cyd · Cameron Bye (Zsöti)

jagoka1984 P>!
Vavyan Fable: A Hold forró jegén

A sorozat újabb részét „végeztem” ki.
Zseniális, ahogy Fable szövi a szálakat. Újabb karakter lépett be a csapatba. Hozza a korábbi, megszokott lendületet, humort. Igazán a csapatba illik.
Denisa is végre terhes lett, bár ezen nem is lepődtem meg, hiszen a következő rész borítóján már nagy pocakkal láthat. Ám ismerve Denisát, a terhessége és annak bejelentése várhatóan nem mindennapi lesz. És valóban. Ennél Denisásabban nem is lehetett volna.

Cukormalac P>!
Vavyan Fable: A Hold forró jegén

Az újraolvasást követően is tartom azon állításomat, miszerint ez az egyik legjobb Fable-könyv – akkor is, ha ezúttal egy cseppet túlírtnak éreztem. off A gladiátor-szálat és ezzel együtt úgy laza százhúsz oldalt húztam volna és akkor maximálisan jóban vagyunk, de ettől függetlenül is remekelésnek tekintem, a sorozatban off talán az utolsónak. Akcióban (így vérben) és érzelmekben (így gyönyörű mondatokban) is gazdag, nem csak humorral, de elgondolkodtató pillanatokkal és nagy kérdések feszegetésével teli részt sikerült kanyarítani. Kijut nem teljesen normális családtagokból (nagy mennyiségben), a média- és társadalomkritikát Donald, a géppuskatűz-sebességű dumákat pedig Zsötem szolgáltatja és itt-ott befigyel egy kis természetfeletti is, ami csak még különlegesebbé teszi. A befejezés pedig nagyon szép, meghitt, de egyáltalán nem csöpögős, ami mindenképpen pluszpont.

Nagy kár, hogy a folytatástól kezdve túlcsordul a spirituális vonal és a helyzetek is bohózatosra vannak véve, kihagyva a szeretett komolyságot… Akármennyire is egy fiktív sztori, itt még volt a helyzetekben és a szereplőkben is némi földhözragadtság, amitől annyira szerethetőek voltak, a későbbi, egyéb dimenziókba való átnyergeléseket velem már nehezebb megetetni. Mesteri leleményességgel megformált mondatokban és csípős beszólásokban azonban itt sem volt hiány, érdemes többször is, megjegyzésig ízlelgetni néhányat…

Vavyan Fable: A Hold forró jegén

Fable karakterein azért még mindig jókat lehet derülni: a régiek (Denisa, Cyd, Belloq, Dalia) hozzák a szokásos agymenést, az újak (Zsöti, Ramona) pedig csak növelik a diliházi élményt…
Ez még mindig az a „hangosanröhögős”, „nyilvánosannemolvasós” könyv, mint jópár évvel ezelőtt – nemcsak nosztalgia, de élmény is.

l_moni>!
Vavyan Fable: A Hold forró jegén

Micsoda egy elmeroggyant figurákat tud gyártani VF.
Mogorvát még mindig bírom, Zsötem kicsit idegesít.
Cyd :)
Jó kis sorozat.

Homolya_H_Tímea P>!
Vavyan Fable: A Hold forró jegén

Amikor jó régen először olvadtam nem igazán lopta be magát a szívembe, főként azzal, hogy kb. a huszadik oldal után tudod, hogy Denisa terhes, de végig kell rágnod magad a sztorin, hogy végre ki legyen mondva.
Most ezt a szálat elengedtem, hisz már tudtam, így a nyomozásra és a többi eseményre tudtam koncentrálni.
Nagyon tetszett (ebben és kb. a többiben is), hogy nem csak az akció a lényeg, hanem a szereplők is. Van lelkük, életük a munkán kívül, családjuk, akik szintén szerepet kapnak a történet alakulásában.
Zsötit Belloq helyében első blindre felpofoztam volna, de értem én, hogy mi célja a karakterének, a végére megbékéltem vele.
Jöhet a következő, ezuttal már babahordozós akció :-)

Andrée >!
Vavyan Fable: A Hold forró jegén

Az utolsó Halkirálynő, ami maximálisan csillagos ötös.
Kellően pörög az akciózás, megy a vérbálozás, ahogy Cyd mondta vala :)
A poénok ütnek, de nagyot, pont mint Denisa és a többiek.
Az akciócsoport megint hozza a formáját és nagyot alakít. Lacot hiányoltam a történetből, Zsötemet itt még nem tudtam szeretem-e vagy sem, a későbbi könyvek tartalmának tudásával most már bátran mondhatom, hogy nem lett kedvencem.
Szegény Denisát sajnálom, de nagyon, nincs rész ahol nem a kórházban kötne ki, de most legalább a vége boldogság volt.

Vavyan Fable: A Hold forró jegén

A Ki feküdt az ágyamban? és az Ébredj velem! után valahogy a Mogorva nyár nem hozta számomra, amit az eddigiek, ennek meg kétszer is neki kellett futnom, mert elsőre nem kötött le. Most is kicsit erőltetni kellett magamat, habár amikor benne vagyok, nehéz kilépni belőle, csak amikor kívül voltam, nem igazán éreztem az ingerenciát belépni. Remélem, a következő jobban magáévá tesz. :) A különleges fajtájú szó és mondatalkotásokat továbbra is imádom. :P Magyar nyelvvel játszani jó, jól játszani gyönyör! A kötet itt-ott kicsit macskakárosult lett, néhány oldalt megvízjelezett a drágám a kis vámpírfogaival. Szereti Fable-t, na. :D

KillerCat>!
Vavyan Fable: A Hold forró jegén

Színre lép Zsötem,a két lábon járó tesztoszteron bomba :-)

Papusz>!
Vavyan Fable: A Hold forró jegén

Ha nyitnék egy patikát, Fable-könyveket tartabék antidepresszánsok helyett. Jó, nagy meglepetés nem ért a végén, de hozta, amit elvártam tőle, és továbbra is Mogorva életem szerelme, és továbbra is rajongom Cydet és a nagyszerűeket és Ellát és Martint és…

ribizlii>!
Vavyan Fable: A Hold forró jegén

Imádtam. Izgalomban, humorban bővelkedő. Meg kell őrülni a szövegétől, amit az extravagáns szereplők hoznak. Jó volt a visszautalás, felfrissített néhány dolgot a szereplőkkel kapcsolatosan. Denisa és Mogorva végre a megfelelő szinten, úgy érzelmileg, mint szakmailag. Zsöti is szeretnivaló, kíváncsi vagyok hogyan alakul tovább (persze Cydet nem körözheti le). Imádtam a zárórészt, méltó volt befejezésnek.
Kedvenc a sorozat eddig olvasottai közül.

Cheril>!

– Látom, nem visel karikagyűrűt az ujjacskáján.
– A szívemre húztam fel.

Madama_Butterfly>!

– Irány a Zöld Sárkány. Tudod, hol van?
– Ismerem a várost, mint a tenyeremet! Mi van ott?
– Inkább: ki van ott? Megpróbálom leírni neked az illetőt, bár ő csak látva, hallva
befogadható. Neve Cyd, neme hím. Külseje: hümm.

Kapcsolódó szócikkek: Cameron Bye (Zsöti) · Cyd · Denisa Wry
Madama_Butterfly>!

Ahol ő megszólal, ott alany állítmányon nem marad.

Kapcsolódó szócikkek: Cyd
Bagneso>!

A szeretet tökéletes plasztikai sebész.

Kapcsolódó szócikkek: szeretet
BrigiZoe>!

Nem rá tartozik, hogy nélküle csak tengődöm, hogy mellette, általa virulok ki. Nem kötöm az orrára, hogy távolléte majdnem olyan szorongást kelt bennem, mint a fogorvos várószobájában ülő páciensben a rendelőből kiszűrődő hangok: a villanyfúró sivítása és a soros áldozat metsző sikolyai. Tiszta …Hollywood ez az érzés.

Lione IP>!

Most mondd, hát micsoda tavasz ez? Ezt valami kormányrendelettel hozták, azért ilyen siralmas!

Kahoko>!

Másfél percig térképet olvas, azután fejből navigál, mégse tévedünk el. E szempontból bámulatosak a férfiak. Álmukból felpofozva is tudják, merre van észak. Nekünk, nőféléknek, ehhez legalábbis egy mohos farönköt kell magunkkal hurcolnunk a ridikülben.

Kapcsolódó szócikkek: férfiak · nők · tájékozódás
Lione IP>!

– Szóvá tettem valaha is, hogy némelyik akciójeleneted kivitelezhetetlen a valóságban?
– Majd akkor tedd szóvá, ha azt állítom, hogy tankönyvet írtam, nem regényt.

Madama_Butterfly>!

Kanárisárga pólóban, tulipiros melegítőben biceg elém. Végigbámulok transzparens öltözékén. Megakad a szemem csupasz lábfején.
– Te Cyd! Nincs egy zöld cipőd?

Kapcsolódó szócikkek: Cyd

Halkirálynő sorozat · Összehasonlítás