!

1.000 Ft ★★★★★ Eladó
moringa könyve Megjegyzés

TabulaRasa P
Vámos Miklós: 135 lehetetlen történet

Sajnos nem emlékszem erre a műsorára… ez pont abban az időben volt, mikor én egyáltalán nem néztem tévét, kollégista voltam, négy év teljes televíziómentesség.
Viszont a Rögtön jövök-re emlékszem, azt néztem, szerettem, ahogy Kepes műsorait is, vagy most a Négy szellem c. műsort, csak kár, hogy ezeket legtöbbször nézhetetlen időpontokban adják.

A könyv fantasztikus, olyan emberi mélységeket mutatnak meg magukból kis hazánk híres emberei, olyan közel engednek magukhoz, ami néhol meghatott, néhol megmosolyogtatott, néhol könnyeket csalt a szemembe, és nagyon jó volt olvasni a magánéletükről, őszinte érzéseikről, gondolataikról, a múlt század politikai, társadalmi életéről (mert erről is szól ez a könyv), az igazi emlékekről… tényleg mindannyian egyszerű emberekké váltak, szerethetőekké, és közel voltak hozzám, ugyanakkor sokukra felnéztem pont emiatt.

Az olvasás mellett sorban olvastam az életrajzokat, képeket nézegettem, családi összefüggéseket „nyomoztam”, kellemes időtöltés volt az olvasáson túl. Több lettem a könyv által.

Rea P
Vámos Miklós: 135 lehetetlen történet

Némelyik tényleg lehetetlen, de egyik sem elég letehetetlen.

anne_shirley
Vámos Miklós: 135 lehetetlen történet

nagyon jó lenne, ha DVD-n is kiadnák ezeket a történeteket, mert nem csak letehetetlen a könyv, de a müsor is elkapcsolhatatlan volt.

Aquarius
Vámos Miklós: 135 lehetetlen történet

Szeretem ezt a műfajt. Egy kicsit olyan, mintha a színfalak mögé nézhetnénk. Volt, amelyik visszaköszönt (lelkes nézője voltam a műsornak), de az újdonság ereje sem hiányzott. Szeretem az őszinte megnyilatkozásokat, amelyekből kiderül, hogy az idő nagy részében ők is ugyanolyan emberek, érzelmekkel, félelmekkel, gondokkal, és hogy ők is rá tudnak csodálkozni a világra.

Doro
Vámos Miklós: 135 lehetetlen történet

Esténként lefekvés előtt és reggelente kényeztettem magam egy-két(-sok) lehetetlen történettel.
Nagyon szerettem őket, mind. Sok beszélgetőtárs azóta már sajnos nincs közöttünk, pedig zseniális emberek voltak. Ezért külön jó, hogy ebben a kötetben életük anekdotái megörökítésre kerültek. Köszönöm, Vámos úr.

Norci
Vámos Miklós: 135 lehetetlen történet

Gyerekkoromban nagyon szerettem ezt a műsort, mai fejjel nem tudom megmondani miért, hisz' valószínűleg nem sokat értettem belőle, de apunál néztük és az akkor jó volt, pont.
Mostani fejjel szívesen újranézném a részeket , de így könyvben is nagyon szórakoztató volt. Alapvetően tényleg benne van az emberben a kíváncsiság, hogy mi van a „kulisszák”, a zárt ajtók mögött. Ahogy most Nyáry Krisztiánnak nagy sikere van, úgy lett befutó nálam is ez a könyv. Olyan dolgokat tudtam meg egy-egy számomra kedves közéleti személyiségről/TŐL, amiktől emberibbé váltak a szememben, és közelebb érzem magam hozzájuk. Ahogy olvastam, tisztán hallottam Törőcsik rekedt hangját, Eszenyi nyávogását, Presser dörmögését, Rudolf Pétert, Mácsait, Koltait , Hernádit, stb-stb.
Nevettem is, meg a szívem is összeszorult, nekem ezt most l e h e t e t l e n volt nem szeretni.

Vámos Miklós: 135 lehetetlen történet

Nagyon jól emlékszem annak idején a TV műsorra,esemény volt,kihagyhatatlan! Olvasva is kellemes és olyan hol a folytatás?ízű. Olyan,mééég…annyi sok jó történet volt még.Az Utózöngéből idézve: „Hogyhogy befejezi?És velünk mi lesz?” Hihetetlenül kikapcsol,ellazít,feltölt.Pazar a névsor is,sajnos sokan már nincsenek velünk.

MortuusEst P
Vámos Miklós: 135 lehetetlen történet

Nagyon szórakoztató kis kötet. Mire belemelegedtem volna, azon kaptam magam, hogy vége. A történeteken érződik az anekdota jelleg, ami már önmagában szórakoztató lenne, de a tudatos szerkesztés is tetten érhető bennük. Ugyanakkor mindannyian tudjuk, hogy a legizgalmasabb sztorikat az élet rendezi. Érdemes volt kézbe venni. Külön értékeltem az érzést, hogy a megszólított művészek közül sokan már nincsenek köztünk.

didzsee
Vámos Miklós: 135 lehetetlen történet

…a felét elhagyva megijedtem, hogy túl gyorsan a végére érek.. ezért pár hónapig pihentettem. Aztán pár hónap kihagyás után újra felütöttem. S lám, már vége is lett. :)

Panelmacska

Mi csak azt hisszük, azt szeretnénk hinni, hogy amikor mi nem leszünk, akkor megáll az élet. Nem áll meg. És a képeink a szemétre kerülnek.

i. m.: p. 56. (Gálvölgyi János)

Panelmacska

Alsórácegresen egyébként is csupa csodadolgok történtek. Például nagyon jól tudtuk azt, hogy ha forgószél szaladt át a pusztán, az nem forgószél, hanem boszorkány. Ilyenkor föl köllött kapni egy éles tárgyat, és belevágni a forgószélbe. Másnap figyeltük, hogy melyik öregasszony sántít. Olyan nem volt, hogy legalább egy öregasszony ne sántított volna…

i. m.: p. 153. (Lázár Ervin)

robinson P

Aki Pesten akkor élt, nyilvánvalóan ismerte Karinthyt,Kosztolányit,Babitsot,Tersánszkyt…őket valahogy majdnem mindenki ismerte.Kedvesek,barátságosak voltak,az asztalukhoz oda lehetett ülni a kávéházban,beszélgettek az emberrel,és az életük,hogy úgy mondjam előttünk folyt.

158. oldal Faludy György

Mai idézetünk:
Ha nem írhatnék, folyton olvasnék. De ha nem olvashatnék, írni se tudnék.
(Déry Tibor)

3. oldal (Bp. : Ab Ovo, 1997)

Panelmacska

Édesanyám felemás érzésekkel figyelte, hogy író lettem. Ő azt szerette volna, ha orvos leszek vagy ügyvéd. Az emberek mindig halnak, mindig pereskednek, így ez a két legbiztosabb szakma, vélte ő. Az írás bizonytalan kenyér, nem mindig lehet tudni, hogy a jövő hónapban miből tartom fenn magam, ez őneki csöppet sem tetszett.

i. m.: p. 49. (Vámos Miklós)

Panelmacska

Anyám később mindig azt mondta:
– Jaj, édes fiam, hát minden gyerekem vitte valamire. Mindnek van diplomája, van Árpinak, van Sárinak, van Áginak – ez a három testvérem –, csak egyedül neked nincs. Te nem vitted semmire.
– Hát igaz, de a hétszentségit neki, és a Kossuth-díj?
– Jó, persze, de azért a diploma, a diploma…

i. m.: p. 130. (Moldova György)

Panelmacska

– Nem kell megfordítani, tudom mi van ráírva.
– Na mi?
– Az, hogy tixtaxtux.
– És az mit jelent?
– Az azt jelenti, hogy szeretlek.
– Tessék?
– Mondom: azt jelenti, szeretlek.
– Milyen nyelven?
– A mi külön nyelvünkön.

144. oldal (Székely Éva)

robinson P

Nagyon sok áldozatot hoz az ember a szerelmeiért. Egyszer átmentem egy dupla üvegajtón, pontosabban kitörtem egy dupla üvegajtón keresztül a szabadba, szerelmi okból kifolyólag. Bezárták az ajtót, és én el akartam jutni a szerelmemhez, akivel megbeszéltük, hogy nem sokára találkozunk.

75. oldal Básti Juli

Izolda A×+SP

Édesapámmal magyarul beszéltem, az utcán a gyerekekkel csehül pofozkodtunk, az iskolában németül beszéltünk, a bátyámmal a mai napig is németül beszélünk, mert azt szoktuk meg, édesanyámmal természetesen oroszul.

116. (Darvas Iván)

Panelmacska

Nagyon szeretetre éhes gyerek voltam. Mindent megettem magam körül. Bogarat, virágot… Vannak olyan országok, ahol eszik a virágot, de én ezt akkor még nem tudhattam. Az éhségem összefüggött a szeretetéhséggel. A könyvemben azt írtam: aki szeret, az etet. Ezt gyerekkoromban egészen komolyan így éreztem. Amikor nem szeretnek, akkor főzök magamnak.

i. m.: p. 196. (Psota Irén)

Ha tetszett ez a könyv, akkor ezeket is olvasd el