Mindennapi ​hazugságaink 11 csillagozás

Az igazság nem mindig a legjobb megoldás
Ute Ehrhardt – Wilhelm Johnen: Mindennapi hazugságaink

Senki ​nem vallaná be magától, hogy füllent. Mégis, minden nap megtesszük. A hazugsághoz való viszonyunk ugyanis leginkább tévképzeteken alapul.
Mindannyian hazudunk, ha nem akarunk megbántani mást, ha leplezni akarjuk érzéseinket, ha szeretnénk elfogadtatni magunkat. És mégis úgy gondoljuk, a hazugság romba dönti kapcsolatainkat, tönkreteszi életünket, öl, butít és nyomorba dönt.

Ez a könyv másik oldaláról mutatja be a hazugságot. Szembeszállva az általános elképzeléssel bebizonyítja, hogy a hazugság nem feltétlenül ördögien gonosz cselekedet. A humoros, elgondolkodtató példákon keresztül megtudhatjuk, hogy hazudni bizony emberi dolog.
A szerzők rámutatnak, hogy a hazugság intellektuális és érzelmi csúcsteljesítmény, társadalmi életünk elengedhetetlen tartozéka. A valóság megfelelő hajlítgatása nélkül nem létezik tartós szerelem és boldogság. Az okos hazugság a mindennapi és az üzleti életben egyaránt előnyt jelent, jobb kapcsolatokat, szakmai sikert… (tovább)

Trivium, Budapest, 2013
296 oldal · ISBN: 9786155334023 · Fordította: Béresi Ákos

Hiranneth>!
Ute Ehrhardt – Wilhelm Johnen: Mindennapi hazugságaink

Ute Ehrhardt – Wilhelm Johnen: Mindennapi hazugságaink Az igazság nem mindig a legjobb megoldás

Nem volt rossz, de többet vártam tőle. Így is akadt benne 1-2 érdekes rész, de összességében semmi olyan nem volt benne, amitől kiemelkedő lenne számomra. Ettől függetlenül egyszeri olvasásnak elment. Mutatott néhány érdekes megközelítést a hazugsághoz :D. De azt hiszem nem lesz többször olvasós.

megan29>!
Ute Ehrhardt – Wilhelm Johnen: Mindennapi hazugságaink

Egyszer el lehet olvasni és úgy jó. Sok olyan dolgot ír le , amit amúgy is tud az ember, de pár érdekességgel is szolgál.

kávésbögre P>!
Ute Ehrhardt – Wilhelm Johnen: Mindennapi hazugságaink

Sok újdonsággal nem szolgált, de azért van benne 1-2 érdekesség, ami jól jön az embernek a hétköznapok során. Elég laza stílusban van megírva, ami helyenként engem zavart, de végül is nem egy doktori disszertációról van szó. :) Egyszer megérte elolvasni, de nem vágtam hanyatt tőle magam.

Robert_Andrassy>!
Ute Ehrhardt – Wilhelm Johnen: Mindennapi hazugságaink

Jó könyv. Annak ellenére, hogy a hazugság különböző aspektusairól ír mégsem negatív. Sőt önmagában a hazugság sem feltétlenül negatív. Némi irónia és humor is társul az olvasmányhoz.

Kek P>!

Életünk sokkal könnyebb lenne, ha a vadlibákhoz hasonlóan mi is biztosak lehetnénk abban, hogy párunk egy életre kitart mellettünk. Sajnos azonban nem vagyunk vadlibák.

Kek P>!

Boldoggá teheti-e magát egy ember? A válasz zavarba ejtő, ugyanis ahhoz, hogy boldoggá tegyük magunkat, képesnek kell lennünk az önmanipulációra. Vagy ha úgy tetszik, az önbecsapásra. Arról van szó, hogy a megfelelő irányba tereljük saját pillantásunkat.

Kek P>!

Akit hazugságon érnek, bocsánatot kér és megfogadja, hogy megjavul. Valójában azonban egész mást akar: innentől kezdve ügyesebben igyekszik hazudni, de nem kevesebbet!

Vadon_Szelleme>!

Az önbecsapás egészséges reakció. Az önkritikának csak addig van haszna, amíg építő, és nem lesz belőle önmarcangolás. Ennek semmi köze önmagunk túlértékeléséhez vagy a szenteskedéshez. Az önbecsapás, mint a választás stratégiája a tudatos cselekvés előtt semmiképpen nem kivételes eset.

Kek P>!

A luxus vonzereje lekörözhetetlen.

Kek P>!

Arra szeretnénk kérni, hogy képzelje maga elé a következő helyzeteket. Adjon magának időt, hogy eldöntse, hogyan határozna ma:
Egyik lehetőség: „Tudni akarok róla!” Másik lehetőség: „Nem akarok tudni róla!”
     Akarna tudni róla, hogy
• közeli jó barátja átejtette önt?
• már csak x nap van hátra az életéből?
• férje/felesége csak szánalomból van még együtt önnel?
• kamaszkorú gyermekeinek, akiket szeret, nem ön az apja?
• szüleinek nem vér szerinti gyermeke?

51. oldal, Mikor akarjuk, hogy hazudjanak nekünk?

Kek P>!

A nemi különbségek a hazugságok fajtáira is befolyással vannak: a férfiak inkább hirtelen felindulásból vagy szükséghelyzetben mondanak gyors hazugságokat. A nők igazi stratégák, kimértebbek, és sokkal jobban megtervezik történeteiket.

Kek P>!

Néhány tudós egyenesen azt állítja, hogy ha nem lennének titkaink, nem lenne énünk. Személyiségünk valódi alapját az képezi, amit mások elől elrejtünk. Minden, amit megmutatunk, szociális viselkedésjegy, igazodás egy bizonyos társadalmi csoport normájához, vagy csupán kirakat.

Kek P>!

Udvariasak vagyunk, kompromisszumokat kötünk, együttérzést mutatunk, mert ezt várják el tőlünk. Mosolyogva leplezzük haragunkat, egyetértően bólogatunk, hogy elrejtsük kételyeinket, kitérünk a hosszas, értelmetlen beszélgetések elől, és meggyőződés nélkül egyezünk bele dolgokba. A béke kedvéért hallgatunk. Ezek az apró társadalmi hazugságok teszik lehetővé az együttélést.
     Azt kérdezzük: „Képes megemészteni a másik az információmat?” A valóságot ennek megfelelően alakítjuk. Aki ezekre nem lépes, az hamarabb elveszíti embertársai jóindulatát, mint az ügyes hazug.

15. oldal, Romba dönti-e a hazugság a kapcsolatokat?

Kek P>!

Ha lenne egy biztos mód arra, hogy a lebukás kockázata nélkül félrelépjenek, a nők és a férfiak nagy része bizony élne vele.