A ​királykisasszony, akinek nem volt birodalma 88 csillagozás

Ursula Jones: A királykisasszony, akinek nem volt birodalma

Ursula Jones bölcs és szellemes tündérmeséje, amellyel a szerző elnyerte a 2008-as Roald Dahl-díjat, ezúttal Sarah Gibb varázslatos és művészi rajzai által elevenedik meg. Az olvasók kincsként őrzik majd emlékezetükben e lírai szépségű remekművet.

Eredeti cím: The Princess Who Had No Kingdom

Manó Könyvek, Budapest, 2009
32 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789639737709 · Fordította: Totth Benedek · Illusztrálta: Sarah Gibb

ziara>!
Ursula Jones: A királykisasszony, akinek nem volt birodalma

Nem tudom, ezeknek a könyveknek a sztorijai nekem nem igazán jönnek be, olyan faramucik, az illusztrációk közül továbbra is az árnyképesek tetszenek igazán, de Adélka elalélva hallgatta, hiába ez az ő kis világába remekül illeszkedik.

Molymacska>!
Ursula Jones: A királykisasszony, akinek nem volt birodalma

Sarah Gibb egy csoda, és amit rajzol az még csodálatosabb. Valószínűleg Ursula Jones meséi nem tudnának ennyire felfutni, ha nem lenne hozzá ennyire gyönyörű illusztráció. És annyira gyönyörű <3 A sziluettek, a csipkeminták, a kicsit viktoriánus kori díszítések, a színek, és minden. Annyira gyönyörű.
A történet nem volt ennyire jó, az előző történethez képest pedig kicsit rossz is volt. Maga, amit ki akart fejezni (hogy ne akarj más lenni, merj önmagad lenni, légy határozott magaddal szemben) nagyon jól átadja, de közben ahogy folyik a történik, kicsit butácska lett néhol maga a helyzet is spoiler A vége pedig kicsit elkeserítő volt, még akkor is, ha a királykisasszony megerősítette magában saját identitását. De akkor sem meseszerű!
A rajzok elbűvöltek, imádom, gyönyörűek, csak ezt tudnám órákon át nézni. A mese ügyetlenségeivel együtt sem volt rossz könyv.

Chöpp >!
Ursula Jones: A királykisasszony, akinek nem volt birodalma

Minden szeretetreméltó szerető ember a szívemben él! Gyűljék körém, akinek nincs birodalma!

Zsuzana>!
Ursula Jones: A királykisasszony, akinek nem volt birodalma

Imádom Ursula Jones mesekönyveit. És a lányom is. Egyrészt a mesés könyvespolcunk legszebb darabjai, másrészt imádom, hogy nem „tucat sztori”. Tetszenek a királykisasszonyai. Csak így tovább, remélem lesz még, én biztosan vevője és olvasója maradok.

Midoriko>!

Imádtam!
Nem csak azért, mert egy olyan embertől kaptam akit nagyon kevdelek, hanem azért is, mert volt olyan aranyos, hogy egy olyan könyvvel lepett meg, amit nagyon szerettem volna.
De a rajzolás is csodálatos volt, illetve a történet is nagyon aranyos :)
Köszönöm @narayan :)

Véda P>!
Ursula Jones: A királykisasszony, akinek nem volt birodalma

Nem giccses, nem túl rózsaszín, nem lebutított. És micsoda humor és bölcsesség! Végre megint van kedvenc mesénk! :)

schesztiஐ>!
Ursula Jones: A királykisasszony, akinek nem volt birodalma

Amolyan igazi kis királylányos mese, finom humorral, tengernyi bájjal, szépséggel és ragyogó kis bölcselettel, amire néha nagy szükségünk van. :))

dianna76 P>!
Ursula Jones: A királykisasszony, akinek nem volt birodalma

Engem nem varázsolt annyira el a mese, mint sokan másokat. Aranyos volt a történet, és volt benne egy nagyon fontos mondanivaló: nem a gazdagság teszi az embert boldoggá, hanem az, ha szeretik és szerethet. spoiler Ami nagyon tetszett, az a bájos humor, ami végig kísérte a történetet. Az illusztrációk az árnyképekkel nagyon szépek. Ezt hívják művészi alkotásnak.

Manó Könyvek, Budapest, 2009
Kriszta IP>!
Ursula Jones: A királykisasszony, akinek nem volt birodalma

Igazi, klasszikus királykisasszonyos mese. Jó, hogy még manapság is születnek ilyenek. Az illusztrációk meg csodálatosak! Nagyon szép könyv.

SophieOswald>!

Nem sokkal később a királykisasszony, ahogyan azt máskor is gyakran tette, benézett a közkönyvtárba, hogy belekukkantson az újságokba.

SophieOswald>!

[…] olyan küldeményeket szállított a szekerén, amelyeket az emberek nem mertek a postára bízni – strucctojást, amiből épp kikelni készült a fióka, vagy olyan maceráns holmikat, mint a sánta kutyák meg a rakoncátlan nagyik.

SophieOswald>!

Volt egyszer egy királykisasszony, akinek nem volt birodalma.