Macskanapló (Macskanapló 1.) 48 csillagozás

Urbán Szabó Krisztina: Macskanapló

Bemutatjuk ​Nokedlit, a szabadszájú kölyökmacskát, aki saját, különbejáratú gazdira tesz szert, és hogy a rengeteg új élményt el ne felejtse, naplóírásba kezd. Macskaszemmel fura, sőt olykor felháborító hogy a gazdik között van, aki éjjel aludna, nem nyalogatja magát tisztára naponta többször is, kiporciózza az ételt, kutyát tart, és dobozba téve elviszi egy helyre a macskáját, ahol annak a szegény állatnak tablettákat dugnak le a torkán, tűt szúrnak a fenekébe, és még a hasát is bestoppolják.
A kismacska azonban a sok furcsaság közben is igen jól szórakozik: bemászik a gardróbba, ott megküzd a fogasokon lógó ingekkel, cipőfűzőt, mobiltelefon-töltő kábelt gubancol össze, kipakolja a fürdőszobaszekrényt, megmássza a bejárati ajtót, a függönyt, levadássza és megöli az internetkábelt, kicsomagolja az összekészített karácsonyi ajándékokat, miközben folyamatosan próbálja megérteni az embereket, új alapokra helyezve a fajok közötti kommunikációt.
Urbán Szabó Krisztina… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2012

176 oldal · ISBN: 9789634066309 · Illusztrálta: Buzay István
176 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789636895709 · Illusztrálta: Buzay István

Paulina_Sándorné P>!
Urbán Szabó Krisztina: Macskanapló

Aranyos történet volt. Az első olvasásom az írótól. Tetszett a stílusa. Nem vagyok egy macskás, de aranyos volt a cicus, azaz macska. Hasonló történetet már olvastam, de itt kulturáltabb volt a macsek. Tetszett, ahogy az ő szemszögéből volt bemutatva a világ. Vicces volt, ahogy trenírozta a gazdáit. Érdekesen látja a világot.

encus625 P>!
Urbán Szabó Krisztina: Macskanapló

A könyv egy Nokedli névre hallgató kiscica első évének macskanaplója. Tökéletes kikapcsolódás egy betegen itthon töltött napra. Időnként hangosan felnevetős, időnként magunkra ismerős a könyv. Minden cicagazdi talál benne olyan pillanatot, amit ő is átélt a sajátjával. A végére nekem már néhol sok volt az intellektuális macskaszöveg, de lehet hogy azért mert az egészet egy nap alatt olvastam el.
A rajzok nekem nem tetszettek. :(

176 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789636895709 · Illusztrálta: Buzay István
kvzs P>!
Urbán Szabó Krisztina: Macskanapló

Nagyon macska. Nagyon gazdi. Nagyon hülyék vagyunk. :)

ggizi>!
Urbán Szabó Krisztina: Macskanapló

Attól függetlenül, hogy én alapvetően kutyás vagyok, igazán ígéretesnek indult a történet, mert abszolút ilyen nagyképűeknek és önzőknek képzelem a macskákat :) De mivel ez a könyv valami gazdi viselkedéskutatói naplónak vagy minek készült, egy kismacskához képest a nyelvezete elég tudálékosra sikeredett, ami nekem nemigazán feküdt. Ráadásul többször is belefutottam a qrva jelzőbe, ami nekem nagyon nem passzolt ehhez a könyvhöz, még így, ilyen formában sem.
Azért találtam néhány szimpatikus megnyilvánulást is, pl. „(…) verekedő izmom ugyan nincs, de könyvlapozgató az van” :))
És ez se indult rosszul:
„(…) leült, és elmagyarázta az egész húsvétot.
Na, szóval, az úgy van, hogy jó kétezer évvel ezelőtt született egy meglehetősen bizonytalan eredettörténetű fiúcska, akinek a szülei az emberiség írott történelmének eddigi legsajátosabb fogantatási körülményeivelamely körülmények semmiképp nem voltak összeegyeztethetőek a biogenetika alaptörvényeivelmagyarázták világra jöttét. (…)”
Nem volt rossz, de jóval többet vártam tőle.

mariannkiss1980 P>!
Urbán Szabó Krisztina: Macskanapló

A könyv nekem, mint macska tulajdonosnak tökéletes kikapcsolódás volt. Nagyon sokat felnevettem, rengeteg ismerős szituáció volt a könyvben. Szerencsére azért az én cicám kevesebbet rombolt és a vadászzsákmány bemutatásához sem ragaszkodott nagyon. spoiler

Sozora>!
Urbán Szabó Krisztina: Macskanapló

Nagyon aranyos könyv. Tetszett, hogy Nokedli szemszögéből látjuk a történéseket. Nagyon aranyosnak találtam például amikor a lánygazdi mesélt neki, meg együtt kávéztak…az ilyen apróságok.

Kathleen>!
Urbán Szabó Krisztina: Macskanapló

Hát… Várakozásaimmal ellentétben elég uncsi. És érthetetlen. És nem poénos. Nem nyert.

kovikinga99>!
Urbán Szabó Krisztina: Macskanapló

Szerintem nem volt annyira rossz, mint néhány vélemény.. Igen, a fijjamozás, illetve ez a sok szakszó, meg hasonlók az agyamra mentek, le is fárasztottak agyilag, de amúgy a könyv humoros volt, párszor magunkra ismertem (mármint leginkább a macskáinkra), és egyszer el lehet olvasni. Semmi lényegretörő, semmi tanulnivaló nincs benne, de ha az ember egy viszonylag könnyedebb, macska szemszögű könyvet szeretne olvasni, akkor olvashatja.
Ja, és a vége nagyon cuki volt. :)

Viki77>!

Az úgy kezdődött, hogy reggelre eltűnt a kedvenc focim, és akkor sírtam, mert nem volt mivel játszanom, csak a felhúzható egeremmel, a csörgő dobozommal, a farkammal, a madzag-egérrel, a rénszarvasommal, a cipőfűző-gyűjteményemmel, a zoknikkal, a ruhaszárítóval és a kaparófámon lógó lasztival, és ettől sivárrá és kietlenné vált az életem. Aztán a lánygazdi azt mondta a fiúgazdinak, hogy: „Ne legyél már ilyen undok ezzel a kiscicával, látod, hogy boldogtalan! Két óra alatt kiásod az autót a hó alól, elgurulunk a macskadiszkontba, és veszünk neki egy lasztit. Nem ráérsz? Nyugdíjas vagy!” A fiúgazdi erre olyat mondott, amit minden tévécsatornán kisípolnának. Aztán ment kiásni az autót. Aztán hazaértek egy doboz lasztival, és mindet odaadták, én meg minddel lőttem gólt, és tíz perc múlva mind az ágy alatt volt, és a lánygazdi azt mondta, hogy „tanuld meg fijjam, kivenni onnan”, és akkor én néztem a fiúgazdira, mert addig ő volt a „fijjam”, de kiderült, hogy ez nekem szólt, mert most már én is családtag vagyok és fijjam. És akkor sírtam, mert nem volt mivel játszanom, csak a felhúzható egeremmel, a csörgő dobozommal, a farkammal, a madzag-egérrel, a rénszarvasommal, a cipőfűző-gyűjteményemmel, a zoknikkal, a ruhaszárítóval és a kaparófámon lógó lasztival, és én még olyan kicsi vagyok.

12.fejezet

Kapcsolódó szócikkek: kaparófa
Viki77>!

És azt mondta, hogy jó legyek, és én jó is voltam, de aztán felébredtem, és akkor meg nem.

sünmalac>!

Koalíciót kötöttem az egyik macskával, akinek olyan a szőre, mintha kihipózták volna, de megfigyeléseim szerint komoly befolyással bír a kisebbekre. Valószínűleg, mert ő az anyjuk, és azok még szopnak. Na, szóval, a „Hipóst” lefizettem, a többiek látták, hogy haverok vagyunk, egyenként odajöttek, és egyenként mindegyiket jól megpofoztam. Közelről ugyanis látszott, hogy kétszer akkora vagyok, mint ők, és verekedő izmom ugyan nincs, de a könyvlapozgató az van, és az majdnem ugyanott nő. Azóta én vagyok a főnök. Este. Reggel majd akkor leszek, ha ki merek menni a Matyitól. Állítólag nem bánt, csak játszik. Ismerem az ilyet, láttam tévében, amikor egy mackó nem bántott valakit, csak játszott vele. Szép temetése volt. Az Állatkert állta.

40. fejezet

sünmalac>!

Nem tudtam, hogy a lánygazdinak pókfóbiája van! Ha tudtam volna, már sokkal előbb hozok neki, mert a fóbiát így lehet a legjobban kezelni! Szembesülni kell a tárgyával! Lám, a lánygazdi is rögtön felkelt, és kihajított az ablakon. Én meg visszaugrottam, mire kihajított, aztán visszaugrottam, aztán kihajított, aztán… aztán rájöttem, hogy ez van olyan jó, mint az egérvisszahozós játék, sőt jobb is, mert feleannyit kell szaladni!

30. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: fóbia
Viki77>!

A fiúgazdi azt mondta, hogy „Tudod milyen kutya kéne nekem? Mint egy macska, csak eddig érő.” – mutatott a derekáig. Mire a lánygazdi megnyugtatta: „Van már ilyen, fijjam. Úgy hívják, hogy oroszlán.”

Kapcsolódó szócikkek: kutya
NoemiSmile>!

… a kávézás egy szociális aktus, és nem különböző folyadékok magunkba döntése.

Kapcsolódó szócikkek: kávé
Amapola P>!

NEM IJEDTEM MEG! MEGLEPŐDTEM! Az teljesen más! Bár felületes és értetlen szemlélőnek hasonlónak tűnhet.

Viki77>!

A lánygazdi reggel elővette a kajászacskómat, de ahelyett, hogy teleöntötte volna a tányérkámat, olvasgatni kezdte. Majd elővette a kereskedelmi forgalomban kapható legkisebb tejfölös dobozt, megtöltötte, és jelentőségteljesen közölte: „Ez egy napi adagja!”
Kinek? Az egeremnek? A pizzafutárnak? Annak a furcsa nevű halnak, aki miatt egyébként fel fogom jelenteni őket, mert nem EU-konform akváriumban tartják? Csak nem arra gondolt ez a szerencsétlen, hogy nekem?

encus625 P>!

Erre felébredt a lánygazdi is, akit eddig nem ráztak meg különösebben az éjszaka történései, először rászólt a fiúgazdira, hogy miért cirkuszol az éjszaka közepén, aztán kiment a konyhába, ahol aztán vízivás helyett hisztérikusan sikoltozni kezdett. Azt hiszem, azért, mert a konyhaasztalon hagyott egy csomó mindent, amit előzetesen becsomagolt papírba, és masnit kötött rá, meg karácsonyfát rajzolt rá és szaloncukrot. Na, ezeket én mindet kicsomagoltam. Nem kíváncsiságból, hanem segítségből. Mert megfigyeltem, hogy nem írta rá a neveket, és akkor úgyis újra kellett volna kezdenie az egészet, mert mégsem adhatja oda a habókos nagynénjének szánt Agatha Christie-ket a másfél éves unokahúgának, mikor annak berregő elefántot vett.

Kapcsolódó szócikkek: Agatha Christie · karácsony
Viki77>!

Aztán egy reggel épp a kávémat ittam, amikor ez a szőrös szörnyeteg berontott, és akkor elegem lett, és kiugrottam az ablakon, és elfutottam világgá! Mert mindennek van határa, ha már a Timest sem lehet nyugodtan végigolvasni, mert közbeugatnak, akkor én nem is kellek ide.
Szóval mentem, mentem…mentem…és egyre jobban sajnáltam magam…és mentem…mentem…és eszembe jutott, hogy a tejszínemet sem ittam meg, és mentem…mentem…és arra gondoltam, hogy egyszer mindenki lehet nagyon hülye, a lánygazdi is…és mentem…mentem, és az jutott eszembe, hogy én voltam itt előbb, és mentem…mentem…és aztán visszafordultam, és a lánygazdi ott ült az erdő szélén egy farönkön, és bőgött, de komolyan, nemcsak úgy szcénából, ahogy szokta, amikor beveri a fejét, és azt zokogta, hogy „No-oo-o--kedlihi-hi kicsi cicám, csak most az egyszer legyél meg”, és akkor meglettem.

Urbán Szabó Krisztina: Macskanapló 2. Nokedli újabb kalandjai

Macskanapló sorozat · Összehasonlítás